G-Tec AS
Score · regnskapsår 2025
35av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 24 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 725 av 955 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 436 av 1 891 · Undervisning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 30 og soliditet 17 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
G-Tec AS ligger 14 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 955 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 0,5 % (median 3,1 %) og egenkapitalandel 3,5 % (median 21,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 37 MNOK | 18 MNOK |
| Driftsmargin | 0,5 % | 3,1 % |
| Resultatmargin | 0,5 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 1,6 % | 7,7 % |
| Egenkapitalandel | 3,5 % | 21,7 % |
| Gjeldsgrad | 27,66 | 2,56 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,68 | 1,18 |
| Omsetningsvekst | 12,4 % | 5,5 % |
| Omsetning per ansatt | 0,82 MNOK | 0,69 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 35 gjør G-Tec AS det bedre enn 24 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (955 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- G-Tec AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
G-Tec AS har score 35 for 2025, rang 1 436 av 1 891 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 79 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 12,4 % mot median 5,5 %.
Svakest: Likviditet: persentil 15 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,68 mot median 1,18. Soliditet: persentil 17 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 3,5 % mot median 21,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 3,5 % (median 21,7 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,68 (median 1,18).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
G-Tec AS hadde en driftsmargin på 0,5 % og en egenkapitalandel på 3,5 % i 2025, og er nr. 1 436 av 1 891 rangerte selskaper i Undervisning.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og omsetningen økte med 12 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 3,5 % (median 21,7 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,5 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,68 (median 1,18).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −5,7 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 30 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 17 | vekt 25 % |
| Likviditet | 15 | vekt 15 % |
| Vekst | 79 | vekt 15 % |
| Konsistens | 53 | vekt 15 % |
Varighet: 40 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er G-Tec AS?
Driftsmarginen var 0,5 % i 2025, mot en median på 3,1 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 1,6 %.
Hvor solid er G-Tec AS?
Egenkapitalandelen var 3,5 % i 2025 (median 21,7 %). Gjeldsgraden var 27,66 (median 2,56).
Hvordan er likviditeten i G-Tec AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,68 i 2025 (median 1,18). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står G-Tec AS i Undervisning?
G-Tec AS er nr. 1 436 av 1 891 rangerte selskaper i Undervisning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 725 av 955. Omsetningen endret seg 12,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 915015166
- Org.form
- AS
- Sektor
- Undervisning (85.597)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 45 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 30. januar 2015 11 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Elverumsvegen 19A, 7657 VERDAL
- Kommune
- Verdal rang 19–30 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 31. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 41 | 43 | 35 | |
| Rang | 1 347 | 1 397 | 1 436 | |
| Driftsmargin | 0,5 % | −0,3 % | 0,5 % | |
| Totalrentabilitet | 1,2 % | −0,5 % | 1,6 % | |
| Egenkapitalandel | 6,4 % | 3,0 % | 3,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,05 | 1,00 | 0,68 | |
| Omsetningsvekst | – | 103,3 % | 12,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16,1 MNOK | 32,7 MNOK | 36,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | – | – | – |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 6,9 MNOK | 11,9 MNOK | 14,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 6,8 MNOK | 11,5 MNOK | 9,3 MNOK |
| Egenkapital | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum gjeld | 6,5 MNOK | 11,5 MNOK | 13,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 6,5 MNOK | 11,5 MNOK | 13,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 31. oktober 2026, regnskaps-id 7088914.
Videre
Lignende selskaper
- Idun Fus Barnehage AS indeks 35, nr. 1 432 · sammenlign
- Søndre Dal Gård Barnehage AS indeks 35, nr. 1 434 · sammenlign
- ROMERIKE BARNEHAGE - Varden AS indeks 35, nr. 1 437 · sammenlign
- Holte Academy AS indeks 35, nr. 1 438 · sammenlign
- Eventus Sartorlunden AS indeks 35, nr. 1 441 · sammenlign