Rangering Undervisning 2024
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2024
Kvartiler blant de 2 223 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,2 % | 2,1 % | 7,1 % |
| Resultatmargin | −2,5 % | 1,9 % | 6,3 % |
| Totalrentabilitet | −4,8 % | 5,7 % | 15,7 % |
| Egenkapitalandel | 1,1 % | 21,1 % | 45,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,00 | 2,53 | 10,18 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,79 | 1,14 | 1,68 |
| Omsetningsvekst | 0,7 % | 6,1 % | 12,6 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 919 · Små: 1 232 · Mellomstore: 71 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2024
Best i hver kategori · 2024
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2024
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2 151 | Espira Marthahaugen AS | Smånr. 1 200 i klassen | 12 | −4,4 % | −7,8 % | 0,66 | 0,1 % | 17 MNOK |
| 2 152 | Execu Academy AS | Mikronr. 881 i klassen | 12 | −4,5 % | −11,6 % | 0,65 | – | 2 MNOK |
| 2 153 | Hovslageren Fus Barnehage AS | Mikronr. 882 i klassen | 12 | −9,1 % | −98,9 % | 0,33 | 2,7 % | 7 MNOK |
| 2 154 | Rødhette Fus Barnehage AS | Mikronr. 883 i klassen | 12 | −8,3 % | −89,7 % | 0,34 | 5,4 % | 10 MNOK |
| 2 155 | Espira Dvergsnes AS | Smånr. 1 201 i klassen | 12 | −8,5 % | −4,5 % | 0,79 | 1,0 % | 25 MNOK |
| 2 156 | Espira Nordmo AS | Smånr. 1 202 i klassen | 12 | −9,5 % | −9,2 % | 0,87 | −1,8 % | 18 MNOK |
| 2 157 | Charlottenlund Barnehage AS | Mikronr. 884 i klassen | 12 | −10,8 % | −561,0 % | 0,15 | 8,9 % | 6 MNOK |
| 2 158 | DEN NORSKE BALLETTSKOLE & Akademi AS | Mikronr. 885 i klassen | 11 | −19,2 % | −22,7 % | 0,82 | −2,1 % | 7 MNOK |
| 2 159 | Vekstjegerne AS | Mikronr. 886 i klassen | 11 | −13,8 % | −8,0 % | 0,96 | −40,2 % | 1 MNOK |
| 2 160 | Olderdalen Fus Kulturbarnehage AS | Smånr. 1 203 i klassen | 11 | −7,4 % | −52,8 % | 1,03 | −4,7 % | 17 MNOK |
| 2 161 | KGB DANS & Ballett AS | Smånr. 1 204 i klassen | 11 | −4,8 % | −5,7 % | 0,78 | −9,1 % | 11 MNOK |
| 2 162 | Diseth Fus Barnehage AS | Smånr. 1 205 i klassen | 11 | −2,2 % | −90,8 % | 0,35 | 0,3 % | 12 MNOK |
| 2 163 | Sylling Fus Barnehage AS | Smånr. 1 206 i klassen | 11 | −6,2 % | −42,4 % | 0,61 | 4,2 % | 10 MNOK |
| 2 164 | Kleppestemmen Fus Barnehage AS | Smånr. 1 207 i klassen | 11 | −6,7 % | −96,8 % | 0,40 | 5,6 % | 11 MNOK |
| 2 165 | Rolidbakken Fus Barnehage AS | Mikronr. 887 i klassen | 11 | −15,4 % | −107,3 % | 0,33 | 5,8 % | 8 MNOK |
| 2 166 | Hoppensprett Camilla Aktivitetsbarnehage AS | Mikronr. 888 i klassen | 11 | −28,1 % | −20,1 % | 0,47 | 0,2 % | 8 MNOK |
| 2 167 | Hoppensprett Solbakken AS | Mikronr. 889 i klassen | 11 | −4,9 % | −34,3 % | 0,61 | −12,5 % | 7 MNOK |
| 2 168 | Matterix Skole AS | Mikronr. 890 i klassen | 10 | −22,3 % | −0,2 % | 1,00 | −17,7 % | 2 MNOK |
| 2 169 | Melhus Onstage AS | Mikronr. 891 i klassen | 10 | −14,0 % | −49,6 % | 0,43 | 1,0 % | 2 MNOK |
| 2 170 | Nki Kompetanse AS | Mellomstorenr. 71 i klassen | 10 | −8,4 % | −2,4 % | 0,88 | −0,2 % | 56 MNOK |
| 2 171 | Verzatile Dancestudio AS | Mikronr. 892 i klassen | 10 | −13,9 % | −19,9 % | 0,71 | – | 2 MNOK |
| 2 172 | Bybrua Fus Barnehage AS | Smånr. 1 208 i klassen | 10 | −5,8 % | −39,6 % | 0,82 | −3,0 % | 12 MNOK |
| 2 173 | Storebø Fus Barnehage AS | Smånr. 1 209 i klassen | 10 | −11,3 % | −133,3 % | 0,38 | 6,0 % | 14 MNOK |
| 2 174 | Akuttgruppen AS | Mikronr. 893 i klassen | 10 | −8,2 % | −64,7 % | 0,61 | −4,8 % | 2 MNOK |
| 2 175 | Hoppensprett Barnehage Soltoppen AS | Mikronr. 894 i klassen | 10 | −4,3 % | −99,8 % | 0,47 | −10,6 % | 4 MNOK |
| 2 176 | Furuly Bhg AS | Mikronr. 895 i klassen | 10 | −11,4 % | −163,8 % | 0,29 | 3,7 % | 6 MNOK |
| 2 177 | Haralds Trafikkskole Anders Ullaug AS | Mikronr. 896 i klassen | 10 | −1,6 % | −142,0 % | 0,07 | −27,1 % | 2 MNOK |
| 2 178 | Knausen Fus Barnehage AS | Smånr. 1 210 i klassen | 9 | −8,5 % | −61,3 % | 0,80 | 1,1 % | 19 MNOK |
| 2 179 | Secure Work AS | Mikronr. 897 i klassen | 9 | −13,9 % | −20,9 % | 0,83 | −20,5 % | 1 MNOK |
| 2 180 | Bollerød Fus Barnehage AS | Smånr. 1 211 i klassen | 9 | −24,1 % | −117,3 % | 0,94 | 0,2 % | 12 MNOK |
| 2 181 | Trafikksikker AS | Mikronr. 898 i klassen | 9 | −32,6 % | 1,9 % | 0,19 | −44,3 % | 4 MNOK |
| 2 182 | Limpi AS | Smånr. 1 212 i klassen | 9 | −10,4 % | −10,6 % | 0,70 | −12,6 % | 14 MNOK |
| 2 183 | HALLONORUEGA! AS | Mikronr. 899 i klassen | 9 | −7,9 % | −138,2 % | 0,59 | −3,6 % | 1 MNOK |
| 2 184 | Solåsen Fus Barnehage AS | Smånr. 1 213 i klassen | 9 | −7,2 % | −13,9 % | 0,79 | −7,4 % | 18 MNOK |
| 2 185 | Veslefrikk Fus Barnehage AS | Smånr. 1 214 i klassen | 9 | −7,4 % | −53,0 % | 0,59 | 3,0 % | 19 MNOK |
| 2 186 | Oslo Parkour Park AS | Mikronr. 900 i klassen | 9 | −6,8 % | −43,7 % | 0,35 | −8,0 % | 3 MNOK |
| 2 187 | Gimle Studentbarnehage AS | Smånr. 1 215 i klassen | 9 | −6,5 % | −33,6 % | 0,75 | −1,5 % | 13 MNOK |
| 2 188 | Espira Holum AS | Smånr. 1 216 i klassen | 9 | −15,8 % | −34,5 % | 0,37 | 5,0 % | 13 MNOK |
| 2 189 | Tussilago Barnehage Stjørdal AS | Mikronr. 901 i klassen | 9 | −14,4 % | −187,1 % | 0,35 | 2,0 % | 9 MNOK |
| 2 190 | Hasselbakken Fus Barnehage AS | Smånr. 1 217 i klassen | 8 | −9,6 % | −18,8 % | 0,83 | −3,2 % | 19 MNOK |
| 2 191 | Norsk Frisør og Hudpleieskole AS | Mikronr. 902 i klassen | 8 | −75,6 % | 2,0 % | 0,43 | −27,3 % | 5 MNOK |
| 2 192 | Musikkundervisningen Norge AS mangler 2025 | Smånr. 1 218 i klassen | 8 | −2,2 % | −297,6 % | 0,23 | −9,1 % | 19 MNOK |
| 2 193 | Hatlestad Sunnfjord Trafikkskole AS | Mikronr. 903 i klassen | 8 | −12,9 % | −5,0 % | 0,60 | −31,3 % | 4 MNOK |
| 2 194 | Studio 3 Dans AS | Mikronr. 904 i klassen | 8 | −5,5 % | −392,1 % | 0,36 | −10,8 % | 3 MNOK |
| 2 195 | Tanum Rideskole AS | Mikronr. 905 i klassen | 7 | −7,7 % | −2,6 % | 0,16 | −18,6 % | 8 MNOK |
| 2 196 | Sørstrand Maritime Fus Barnehage AS | Smånr. 1 219 i klassen | 7 | −15,4 % | −57,5 % | 0,75 | −1,4 % | 18 MNOK |
| 2 197 | Intrinsic AS | Mikronr. 906 i klassen | 7 | −25,8 % | −3,4 % | 0,75 | −24,5 % | 2 MNOK |
| 2 198 | Skala Barnehage AS | Smånr. 1 220 i klassen | 7 | −6,9 % | −114,2 % | 0,37 | 2,8 % | 12 MNOK |
| 2 199 | Svømmeglede AS | Mikronr. 907 i klassen | 7 | −8,9 % | −89,6 % | 0,53 | −16,5 % | 3 MNOK |
| 2 200 | Lahelle Barnehage AS | Mikronr. 908 i klassen | 7 | −11,2 % | −76,3 % | 0,38 | −16,7 % | 8 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.