Rangering Undervisning 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 1 891 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,1 % | 3,1 % | 8,1 % |
| Resultatmargin | −1,2 % | 2,9 % | 7,9 % |
| Totalrentabilitet | −1,4 % | 7,7 % | 18,5 % |
| Egenkapitalandel | 5,1 % | 26,5 % | 50,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,81 | 1,95 | 5,77 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,86 | 1,25 | 1,90 |
| Omsetningsvekst | −0,2 % | 5,3 % | 12,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 858 · Små: 955 · Mellomstore: 77 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 851 | Måltrosten Barnehage AS | Smånr. 430 i klassen | 52 | 8,0 % | 27,4 % | 0,46 | 1,3 % | 18 MNOK |
| 852 | Alfa Klima og Elektro AS | Mikronr. 390 i klassen | 52 | 6,8 % | 1,9 % | 0,49 | 374,0 % | 2 MNOK |
| 853 | Forberedt AS | Mikronr. 391 i klassen | 52 | −1,4 % | 45,7 % | 1,64 | 26,8 % | 1 MNOK |
| 854 | Lundeneset Vgs AS | Mellomstorenr. 33 i klassen | 52 | 5,8 % | 51,9 % | 1,19 | 8,6 % | 54 MNOK |
| 855 | Rakkerungan Barnehagedrift AS | Mikronr. 392 i klassen | 52 | 5,6 % | 41,1 % | 0,40 | 8,2 % | 7 MNOK |
| 856 | MOS MÁNÁIDGÁRDDIT AS | Mikronr. 393 i klassen | 52 | 6,2 % | 11,2 % | 0,87 | 223,9 % | 7 MNOK |
| 857 | Bossekop Barnehage AS | Mikronr. 394 i klassen | 52 | 5,4 % | 33,7 % | 0,85 | 2,7 % | 9 MNOK |
| 858 | Espira Spirea AS | Smånr. 431 i klassen | 52 | 12,6 % | 2,6 % | 3,06 | 1,9 % | 19 MNOK |
| 859 | Stålverkskroken Barnehage AS | Smånr. 432 i klassen | 52 | 2,8 % | 22,2 % | 1,24 | 2,9 % | 20 MNOK |
| 860 | Godbiten Barnehage AS | Mikronr. 395 i klassen | 52 | 7,9 % | 13,9 % | 0,99 | 7,2 % | 9 MNOK |
| 861 | Nhc Eiendom AS | Mellomstorenr. 34 i klassen | 52 | −11,7 % | 64,7 % | 2,54 | 70,8 % | 56 MNOK |
| 862 | Solsikken Barnehage AS | Mikronr. 396 i klassen | 52 | 7,7 % | 12,7 % | 0,67 | 14,0 % | 8 MNOK |
| 863 | Scuola D'italiano Italienske Skolen AS | Mikronr. 397 i klassen | 52 | −2,5 % | 59,7 % | 2,45 | −7,2 % | 7 MNOK |
| 864 | Ljøstadsaga Barnehage AS | Mikronr. 398 i klassen | 52 | 2,1 % | 50,0 % | 1,64 | 1,4 % | 10 MNOK |
| 865 | Norges Toppidrettsgymnas Ungdomsskole Bergen AS | Smånr. 433 i klassen | 52 | 1,4 % | 12,3 % | 1,00 | 39,8 % | 25 MNOK |
| 866 | Fjellhaug Internasjonale Høgskole AS | Smånr. 434 i klassen | 52 | −5,9 % | 83,7 % | 6,45 | −3,0 % | 27 MNOK |
| 867 | Mellom-Nes Fus Barnehage AS | Smånr. 435 i klassen | 52 | 5,2 % | 0,1 % | 1,62 | 10,7 % | 31 MNOK |
| 868 | A1 Trafikkskole AS | Smånr. 436 i klassen | 52 | 12,8 % | 2,3 % | 0,86 | 5,9 % | 12 MNOK |
| 869 | Espira Evje AS | Smånr. 437 i klassen | 52 | 7,7 % | 5,6 % | 0,97 | 5,1 % | 44 MNOK |
| 870 | Espira Bellevue AS | Smånr. 438 i klassen | 52 | 8,7 % | 21,7 % | 0,43 | 6,1 % | 21 MNOK |
| 871 | Kvs-Lyngdal AS | Mellomstorenr. 35 i klassen | 52 | 6,6 % | 43,9 % | 1,13 | 9,8 % | 111 MNOK |
| 872 | Grindvoll Barnehage AS | Mikronr. 399 i klassen | 52 | 2,5 % | 31,7 % | 1,49 | 7,6 % | 8 MNOK |
| 873 | Bakkedalen Fus Barnehage AS | Smånr. 439 i klassen | 52 | 4,0 % | 5,8 % | 1,39 | 14,3 % | 16 MNOK |
| 874 | Avigo Holding AS | Smånr. 440 i klassen | 51 | 9,3 % | 26,8 % | 1,97 | −11,3 % | 15 MNOK |
| 875 | Arman V AS | Mikronr. 400 i klassen | 51 | 13,0 % | 10,5 % | 1,29 | 1,3 % | 2 MNOK |
| 876 | Randesund Trafikkskole AS | Mikronr. 401 i klassen | 51 | 1,8 % | 28,5 % | 1,25 | 43,0 % | 4 MNOK |
| 877 | NIELSEN & CO AS | Mikronr. 402 i klassen | 51 | 15,9 % | 9,3 % | 2,10 | – | 1 MNOK |
| 878 | Iglemyr Fus Barnehage AS | Smånr. 441 i klassen | 51 | 5,2 % | 11,2 % | 1,20 | 8,4 % | 18 MNOK |
| 879 | INSTITUTT FOR HOLISTISK MEDISIN & Meditasjon AS | Mikronr. 403 i klassen | 51 | −1,4 % | 68,9 % | 0,98 | 6,4 % | 2 MNOK |
| 880 | Drive Trafikkskule AS | Mikronr. 404 i klassen | 51 | 2,0 % | 34,1 % | 2,81 | −3,3 % | 4 MNOK |
| 881 | Gapahuken Natur- og Friluftsbarnehage AS | Mikronr. 405 i klassen | 51 | 4,5 % | 25,1 % | 1,52 | 0,5 % | 7 MNOK |
| 882 | Espira Casa Musica Barnehage AS | Smånr. 442 i klassen | 51 | 13,5 % | 1,5 % | 0,79 | 29,2 % | 27 MNOK |
| 883 | U-Turn Trafikkskole AS | Mikronr. 406 i klassen | 51 | 10,0 % | 11,8 % | 0,60 | 24,3 % | 3 MNOK |
| 884 | Noahs Ark Barnehage AS | Mikronr. 407 i klassen | 51 | 4,1 % | 30,1 % | 1,43 | 2,8 % | 7 MNOK |
| 885 | Villanger Trafikkskole AS | Smånr. 443 i klassen | 51 | 6,0 % | 30,9 % | 1,09 | −0,5 % | 22 MNOK |
| 886 | Asak Kulturbarnehage AS | Smånr. 444 i klassen | 51 | 8,7 % | 2,0 % | 0,72 | 23,0 % | 12 MNOK |
| 887 | Krokeide Videregående Skole AS | Mellomstorenr. 36 i klassen | 51 | 9,4 % | 43,1 % | 1,22 | 4,8 % | 114 MNOK |
| 888 | Alfaskolen AS | Smånr. 445 i klassen | 51 | 1,7 % | 18,7 % | 1,43 | 8,7 % | 23 MNOK |
| 889 | Norasonde Læringssenter AS | Smånr. 446 i klassen | 51 | −1,0 % | 62,1 % | 2,64 | −8,6 % | 20 MNOK |
| 890 | Holtskog AS | Mikronr. 408 i klassen | 51 | −13,8 % | 97,7 % | 157,45 | −40,2 % | 1 MNOK |
| 891 | Preg Barnehager Åssiden AS | Mikronr. 409 i klassen | 51 | −1,4 % | 69,7 % | 1,05 | 5,6 % | 9 MNOK |
| 892 | Total Safety AS | Mikronr. 410 i klassen | 51 | 5,4 % | 17,8 % | 1,21 | 7,6 % | 6 MNOK |
| 893 | Jar Fus Barnehage AS | Smånr. 447 i klassen | 51 | 1,5 % | 20,2 % | 1,41 | 5,3 % | 14 MNOK |
| 894 | Leiketun Barnehage AS | Smånr. 448 i klassen | 51 | 4,3 % | 10,8 % | 1,48 | 12,6 % | 21 MNOK |
| 895 | Espira Brådalsfjellet AS | Smånr. 449 i klassen | 51 | 6,4 % | 5,8 % | 0,91 | 5,9 % | 27 MNOK |
| 896 | Torvteigen Barnehage AS | Mikronr. 411 i klassen | 51 | 5,3 % | 22,5 % | 1,24 | 10,2 % | 10 MNOK |
| 897 | Moltekarten Montessoribarnehage AS | Mikronr. 412 i klassen | 51 | 1,0 % | 38,0 % | 1,11 | 8,1 % | 4 MNOK |
| 898 | Bibelskolen Bildøy Bergen AS | Smånr. 450 i klassen | 51 | −9,0 % | 86,4 % | 5,04 | −27,0 % | 27 MNOK |
| 899 | Execu Academy AS | Mikronr. 413 i klassen | 51 | 10,1 % | 10,3 % | 1,05 | 16,4 % | 3 MNOK |
| 900 | Maudland Fus Barnehage AS | Smånr. 451 i klassen | 51 | 6,4 % | 6,7 % | 1,20 | 3,3 % | 28 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.