Rangering Undervisning 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 1 891 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,1 % | 3,1 % | 8,1 % |
| Resultatmargin | −1,2 % | 2,9 % | 7,9 % |
| Totalrentabilitet | −1,4 % | 7,7 % | 18,5 % |
| Egenkapitalandel | 5,1 % | 26,5 % | 50,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,81 | 1,95 | 5,77 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,86 | 1,25 | 1,90 |
| Omsetningsvekst | −0,2 % | 5,3 % | 12,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 858 · Små: 955 · Mellomstore: 77 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 901 | Chon JI Taekwondo Academy AS | Mikronr. 414 i klassen | 51 | −1,7 % | 38,8 % | 1,61 | 20,4 % | 2 MNOK |
| 902 | Ragnas Hage AS | Smånr. 452 i klassen | 51 | 1,1 % | 29,3 % | 1,18 | 0,6 % | 30 MNOK |
| 903 | Sit Soppen Studentbarnehage AS | Mikronr. 415 i klassen | 51 | 3,7 % | 4,1 % | 2,13 | 14,9 % | 10 MNOK |
| 904 | Baglerbyen Fus Barnehage AS | Smånr. 453 i klassen | 51 | 1,2 % | 30,7 % | 1,44 | 1,7 % | 18 MNOK |
| 905 | Visma Smartskill AS | Mellomstorenr. 37 i klassen | 51 | 46,0 % | 6,0 % | 1,06 | 6,7 % | 104 MNOK |
| 906 | Realfagshjelpen AS | Mikronr. 416 i klassen | 51 | 2,2 % | 19,1 % | 1,24 | 38,2 % | 3 MNOK |
| 907 | Kollen Naturbarnehage AS | Smånr. 454 i klassen | 51 | 16,2 % | 7,4 % | 0,82 | 6,3 % | 27 MNOK |
| 908 | Norlense Beredskap AS | Mikronr. 417 i klassen | 51 | 40,4 % | −22,7 % | 0,25 | 1 128,5 % | 5 MNOK |
| 909 | Preg Barnehager Tau AS | Smånr. 455 i klassen | 51 | 3,1 % | 44,8 % | 0,63 | 5,4 % | 19 MNOK |
| 910 | Preg Barnehager Våk AS | Smånr. 456 i klassen | 50 | 1,4 % | 48,7 % | 0,68 | 11,1 % | 13 MNOK |
| 911 | Akademiet Vgs Bergen AS | Smånr. 457 i klassen | 50 | 16,2 % | −292,6 % | 0,63 | 48,6 % | 24 MNOK |
| 912 | Mikaelgården AS | Smånr. 458 i klassen | 50 | 3,5 % | 12,0 % | 1,14 | 7,3 % | 15 MNOK |
| 913 | Momo Waldorfskole AS | Mikronr. 418 i klassen | 50 | −5,2 % | 73,7 % | 2,38 | −9,5 % | 10 MNOK |
| 914 | Haugen Barnehage AS | Mikronr. 419 i klassen | 50 | 8,5 % | 16,6 % | 0,72 | 12,2 % | 10 MNOK |
| 915 | A-Team Trafikkskole AS | Smånr. 459 i klassen | 50 | 6,2 % | 4,2 % | 1,05 | 31,6 % | 11 MNOK |
| 916 | Nhc Services AS | Mellomstorenr. 38 i klassen | 50 | 12,6 % | 13,7 % | 0,95 | 16,8 % | 61 MNOK |
| 917 | Stord Kristne Skule AS | Smånr. 460 i klassen | 50 | 16,9 % | −13,0 % | 0,45 | 39,5 % | 15 MNOK |
| 918 | Hundeskolen AS | Mikronr. 420 i klassen | 50 | −317,2 % | 98,7 % | 34,27 | −22,7 % | 1 MNOK |
| 919 | Metis Videregående AS | Mellomstorenr. 39 i klassen | 50 | 2,0 % | 32,1 % | 1,32 | 10,5 % | 103 MNOK |
| 920 | Lyngheia Barnehage AS | Smånr. 461 i klassen | 50 | −3,0 % | 71,0 % | 1,15 | 5,4 % | 16 MNOK |
| 921 | Kongsvegen Barnehage AS | Smånr. 462 i klassen | 50 | 3,9 % | 53,0 % | 0,61 | −0,3 % | 14 MNOK |
| 922 | Preg Barnehager Torvikbukt AS | Mikronr. 421 i klassen | 50 | −4,8 % | 87,3 % | 1,93 | −18,1 % | 4 MNOK |
| 923 | Sommerfuglen Steinerbarnehage AS | Smånr. 463 i klassen | 50 | 1,4 % | 32,3 % | 2,98 | −6,9 % | 14 MNOK |
| 924 | Espira Marienfryd AS | Smånr. 464 i klassen | 50 | 9,8 % | 0,9 % | 1,53 | 5,4 % | 29 MNOK |
| 925 | Internasjonal Kulturbarnehage Åkeberg AS | Mikronr. 422 i klassen | 50 | 4,0 % | 23,4 % | 1,30 | 2,5 % | 8 MNOK |
| 926 | Intrinsic AS | Mikronr. 423 i klassen | 50 | 10,5 % | 22,1 % | 0,11 | 42,1 % | 3 MNOK |
| 927 | Ternevig Barnehage AS | Mikronr. 424 i klassen | 50 | 1,7 % | 25,8 % | 1,35 | 25,6 % | 6 MNOK |
| 928 | Spanskskolen Habla Espanol AS | Mikronr. 425 i klassen | 50 | 0,2 % | 46,0 % | 1,85 | 4,5 % | 2 MNOK |
| 929 | Kolstad Trafikkskole AS | Mikronr. 426 i klassen | 50 | 3,8 % | 12,5 % | 1,19 | 31,0 % | 2 MNOK |
| 930 | Bergen Folkehøgskole AS | Smånr. 465 i klassen | 50 | 10,0 % | 43,6 % | 0,76 | – | 27 MNOK |
| 931 | Tromsø Trafikkompetanse AS | Mikronr. 427 i klassen | 50 | −2,1 % | 82,1 % | 1,51 | −28,7 % | 3 MNOK |
| 932 | Tanum Fus Barnehage AS | Smånr. 466 i klassen | 50 | 5,1 % | 25,3 % | 0,96 | 1,5 % | 15 MNOK |
| 933 | Montessoribarnehagen Solsikken Solkroken AS | Mikronr. 428 i klassen | 50 | −4,2 % | 54,1 % | 2,32 | 5,0 % | 5 MNOK |
| 934 | Mørk Trafikkskole AS | Smånr. 467 i klassen | 50 | 3,7 % | 15,8 % | 0,53 | 14,8 % | 23 MNOK |
| 935 | Kattemskogen Barnehage AS | Mikronr. 429 i klassen | 50 | 0,8 % | 51,4 % | 1,20 | −1,9 % | 7 MNOK |
| 936 | Barnehagegården Vestby Naturbarnehage AS | Mikronr. 430 i klassen | 50 | 4,0 % | 21,1 % | 1,27 | 2,8 % | 9 MNOK |
| 937 | Espira Østrem AS | Smånr. 468 i klassen | 50 | 6,3 % | 3,3 % | 1,00 | 6,2 % | 25 MNOK |
| 938 | Engsvik AS | Mikronr. 431 i klassen | 50 | 2,5 % | 20,9 % | 1,26 | 68,9 % | 2 MNOK |
| 939 | Halaas Trafikkskole AS | Smånr. 469 i klassen | 50 | 8,6 % | 12,0 % | 0,74 | 8,0 % | 30 MNOK |
| 940 | Villa Utsikten Frilufts- og Idrettsbarnehage AS | Mikronr. 432 i klassen | 50 | 3,5 % | 26,5 % | 1,79 | 3,9 % | 7 MNOK |
| 941 | Metro Trafikkskole Groruddalen AS | Smånr. 470 i klassen | 50 | 16,4 % | 3,8 % | 1,22 | – | 17 MNOK |
| 942 | Globalskolen AS | Smånr. 471 i klassen | 50 | −3,9 % | 72,0 % | 2,30 | −2,4 % | 24 MNOK |
| 943 | Espira Rubbestadneset AS | Smånr. 472 i klassen | 50 | 5,9 % | 6,5 % | 0,95 | 4,6 % | 23 MNOK |
| 944 | Lille Grønland Urtehagen Barnehager AS | Mikronr. 433 i klassen | 50 | 6,7 % | 27,4 % | 1,25 | 5,7 % | 9 MNOK |
| 945 | Vestby og Son Trafikkskole AS | Mikronr. 434 i klassen | 49 | 13,4 % | −3,6 % | 2,31 | 2,3 % | 2 MNOK |
| 946 | Espira Finnås AS | Smånr. 473 i klassen | 49 | 6,5 % | 8,9 % | 0,91 | 2,8 % | 15 MNOK |
| 947 | Brandøy Misjons- og Konferansesenter AS | Mikronr. 435 i klassen | 49 | 2,6 % | 57,4 % | 1,48 | −3,1 % | 5 MNOK |
| 948 | Christiania Barnehave Bjørndal AS | Smånr. 474 i klassen | 49 | 5,0 % | 7,6 % | 1,04 | 7,0 % | 13 MNOK |
| 949 | Kvålseth Trafikkskule AS | Mikronr. 436 i klassen | 49 | 8,0 % | 24,3 % | 0,88 | 6,4 % | 4 MNOK |
| 950 | Ramsjø Gårdsbarnehage AS | Smånr. 475 i klassen | 49 | 3,6 % | 14,3 % | 1,07 | 2,7 % | 18 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.