Rangering Undervisning 2025
Pressemodus: topp og bunn med kildehenvisning
Benchmarks · regnskapsår 2025
Kvartiler blant de 1 891 rangerte selskapene, alle størrelser. Halvparten ligger mellom nedre og øvre kvartil.
| Nøkkeltall | Nedre kvartil | Median | Øvre kvartil |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,1 % | 3,1 % | 8,1 % |
| Resultatmargin | −1,2 % | 2,9 % | 7,9 % |
| Totalrentabilitet | −1,4 % | 7,7 % | 18,5 % |
| Egenkapitalandel | 5,1 % | 26,5 % | 50,7 % |
| Gjeldsgrad | 0,81 | 1,95 | 5,77 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,86 | 1,25 | 1,90 |
| Omsetningsvekst | −0,2 % | 5,3 % | 12,1 % |
Rangerte per Morning selskapsklasse: Mikro: 858 · Små: 955 · Mellomstore: 77 · Store: 1. Morning selskapsklasser etter omsetning: Mikro 1–10 MNOK, Små 10 MNOK–50 MNOK, Mellomstore 50 MNOK–500 MNOK, Store fra 500 MNOK. Metode
Fordeling av samlet indeks · 2025
Best i hver kategori · 2025
Blant rangerte selskaper med minst 10 MNOK i omsetning. Verdier over 100 % for marginer og egenkapitalandel, likviditetsgrad over 20 og vekst fra en mindre base enn 10 MNOK regnes som engangseffekter og er holdt utenfor.
Rangering · 2025
Morning Enterprise Index 0–100, versjon 2: hvert nøkkeltall sammenlignes med selskaper i samme sektor og størrelsesgruppe. Klikk på en kolonneoverskrift for å sortere.
| Rang | Selskap | Klasse | Indeks | Driftsmargin | Egenkapitalandel | Likviditetsgrad 1 | Omsetningsvekst | Omsetning |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 351 | Ze-Bra Gårdsbarnehage AS | Smånr. 676 i klassen | 39 | −0,2 % | 15,4 % | 1,02 | 4,8 % | 16 MNOK |
| 1 352 | Kens Trafikkskole AS | Mikronr. 614 i klassen | 39 | 5,4 % | 1,8 % | 0,93 | −4,5 % | 3 MNOK |
| 1 353 | Hoppensprett Stokmarknes AS | Smånr. 677 i klassen | 38 | 4,4 % | 18,3 % | 0,64 | 1,8 % | 20 MNOK |
| 1 354 | Spretten Idrettsbarnehage AS | Smånr. 678 i klassen | 38 | −5,9 % | 25,5 % | 1,39 | 9,1 % | 12 MNOK |
| 1 355 | Espira Vedderheia AS | Smånr. 679 i klassen | 38 | 7,0 % | 0,9 % | 0,57 | 8,4 % | 30 MNOK |
| 1 356 | Røde Kors Førstehjelp AS | Mellomstorenr. 62 i klassen | 38 | −1,4 % | 29,8 % | 1,32 | 20,4 % | 149 MNOK |
| 1 357 | Espira Kunnskapsbyen AS | Smånr. 680 i klassen | 38 | 4,3 % | 0,3 % | 0,82 | 3,9 % | 31 MNOK |
| 1 358 | Knowledgegroup AS | Mikronr. 615 i klassen | 38 | −10,5 % | 54,6 % | 1,95 | −26,3 % | 8 MNOK |
| 1 359 | Lekestua Familiebarnehage AS | Mikronr. 616 i klassen | 38 | 2,5 % | −20,4 % | 0,83 | 5,7 % | 2 MNOK |
| 1 360 | Matilda AS | Smånr. 681 i klassen | 38 | −4,8 % | 7,4 % | 4,55 | 6,3 % | 13 MNOK |
| 1 361 | Hamna Gård AS | Mikronr. 617 i klassen | 38 | −12,6 % | 23,4 % | 8,46 | −5,9 % | 4 MNOK |
| 1 362 | Thereses Trafikkskole AS | Mikronr. 618 i klassen | 38 | −3,2 % | 14,0 % | 1,72 | 9,5 % | 1 MNOK |
| 1 363 | Mobarn Bolsøya Barnehage AS | Smånr. 682 i klassen | 38 | 1,7 % | 16,5 % | 1,08 | −6,9 % | 12 MNOK |
| 1 364 | Dampsaga Barnehage AS | Smånr. 683 i klassen | 38 | 4,0 % | 12,5 % | 0,73 | 5,8 % | 21 MNOK |
| 1 365 | Bitteliten Marihøna Familiebarnehage AS | Mikronr. 619 i klassen | 38 | 8,6 % | −12,2 % | 0,56 | 3,7 % | 2 MNOK |
| 1 366 | Eventus Kvernslåtten Barnehage AS | Smånr. 684 i klassen | 38 | 3,7 % | 17,4 % | 0,49 | 2,4 % | 27 MNOK |
| 1 367 | Espira Varbak Arcen AS | Mikronr. 620 i klassen | 38 | −11,9 % | 41,3 % | 1,52 | 3,8 % | 6 MNOK |
| 1 368 | Elis Trafikkskole AS | Mikronr. 621 i klassen | 38 | 1,4 % | 3,7 % | 0,90 | 3,5 % | 2 MNOK |
| 1 369 | Oslo Parkour Park AS | Mikronr. 622 i klassen | 38 | 4,3 % | −0,9 % | 0,71 | 8,9 % | 3 MNOK |
| 1 370 | Studentongan Barnehage AS | Smånr. 685 i klassen | 38 | 4,3 % | 8,3 % | 0,89 | 5,5 % | 20 MNOK |
| 1 371 | Preg Barnehager Halden AS | Smånr. 686 i klassen | 38 | −2,4 % | 25,1 % | 0,81 | 16,6 % | 12 MNOK |
| 1 372 | Norges Multikulturelle Senter AS | Mikronr. 623 i klassen | 38 | 12,8 % | 23,4 % | 0,24 | −41,0 % | 4 MNOK |
| 1 373 | Stortjernet Barnehage AS | Mikronr. 624 i klassen | 38 | −2,5 % | 36,7 % | 1,25 | −4,0 % | 9 MNOK |
| 1 374 | Eidanger Barnehage AS | Smånr. 687 i klassen | 38 | −5,7 % | 16,1 % | 1,35 | 9,7 % | 15 MNOK |
| 1 375 | Dolstad Barnehage AS | Smånr. 688 i klassen | 38 | 0,3 % | 20,7 % | 1,18 | −4,1 % | 12 MNOK |
| 1 376 | Mobarn Vågsetra Barnehage AS | Smånr. 689 i klassen | 37 | −2,5 % | 24,1 % | 1,35 | 4,6 % | 19 MNOK |
| 1 377 | Små Barnehager Karmøy AS | Mikronr. 625 i klassen | 37 | 0,3 % | 7,7 % | 0,66 | 22,0 % | 5 MNOK |
| 1 378 | Espira Marthahaugen AS | Smånr. 690 i klassen | 37 | 3,2 % | 4,9 % | 0,65 | 0,6 % | 17 MNOK |
| 1 379 | Knærten Fus Friluftsbarnehage AS | Smånr. 691 i klassen | 37 | 3,6 % | −24,8 % | 1,17 | 1,3 % | 18 MNOK |
| 1 380 | Haugesund Toppidrettsgymnas AS | Mellomstorenr. 63 i klassen | 37 | −1,4 % | 38,8 % | 1,12 | 10,6 % | 71 MNOK |
| 1 381 | Knærten Familiebarnehage AS | Mikronr. 626 i klassen | 37 | 1,3 % | −14,2 % | 0,58 | 12,2 % | 2 MNOK |
| 1 382 | Osanstua Barnehage AS | Smånr. 692 i klassen | 37 | 0,5 % | 3,7 % | 1,50 | 6,5 % | 16 MNOK |
| 1 383 | Nyland Studentbarnehage AS | Smånr. 693 i klassen | 37 | 0,3 % | 5,2 % | 1,05 | 6,4 % | 13 MNOK |
| 1 384 | European Helicopter Center AS | Smånr. 694 i klassen | 37 | 3,9 % | −18,4 % | 0,87 | 16,3 % | 45 MNOK |
| 1 385 | Drs AS | Smånr. 695 i klassen | 37 | 4,4 % | 5,8 % | 0,74 | −3,6 % | 31 MNOK |
| 1 386 | Uniq Studiesenter AS | Mikronr. 627 i klassen | 37 | −1,0 % | 14,2 % | 1,17 | 18 445,9 % | 5 MNOK |
| 1 387 | Espira Evangtunet AS | Smånr. 696 i klassen | 37 | 0,5 % | 0,8 % | 1,83 | 9,8 % | 17 MNOK |
| 1 388 | Norasonde Karriere AS | Smånr. 697 i klassen | 37 | −12,0 % | 52,5 % | 1,75 | −35,7 % | 25 MNOK |
| 1 389 | Stall Tonheim AS | Mikronr. 628 i klassen | 37 | 2,4 % | 8,5 % | 0,42 | 4,3 % | 3 MNOK |
| 1 390 | Preg Barnehager Straume AS | Smånr. 698 i klassen | 37 | 1,0 % | 22,5 % | 0,48 | 3,9 % | 18 MNOK |
| 1 391 | Garnes Gårdsbarnehage AS | Smånr. 699 i klassen | 37 | −2,3 % | 23,1 % | 1,16 | 4,2 % | 11 MNOK |
| 1 392 | Furuly Bhg AS | Mikronr. 629 i klassen | 37 | 4,4 % | −53,9 % | 0,52 | 6,5 % | 7 MNOK |
| 1 393 | Sandbukta Barnehage AS | Mikronr. 630 i klassen | 37 | −3,2 % | 29,7 % | 1,26 | 2,4 % | 9 MNOK |
| 1 394 | Lørenskog Trafikkskole AS | Mikronr. 631 i klassen | 37 | 0,8 % | 16,7 % | 1,20 | −18,7 % | 1 MNOK |
| 1 395 | Sporvongane Barnehage AS | Mikronr. 632 i klassen | 37 | −0,7 % | 13,1 % | 1,15 | 10,6 % | 5 MNOK |
| 1 396 | Safo Norge AS | Mikronr. 633 i klassen | 37 | 22,6 % | −14,9 % | 0,14 | −16,4 % | 1 MNOK |
| 1 397 | Espira Husebyparken AS | Smånr. 700 i klassen | 37 | 7,3 % | 12,9 % | 0,07 | −13,4 % | 17 MNOK |
| 1 398 | EFB ADMIN SERVICES INT. AS | Mikronr. 634 i klassen | 37 | −13,8 % | 50,0 % | 1,91 | −45,8 % | 1 MNOK |
| 1 399 | Harakollen Fus Aktivitetsbarnehage AS | Smånr. 701 i klassen | 37 | −1,6 % | 27,0 % | 1,28 | −2,6 % | 22 MNOK |
| 1 400 | Smiehavna Gårdsbarnehage AS | Smånr. 702 i klassen | 37 | −0,8 % | 21,2 % | 1,10 | 3,1 % | 12 MNOK |
Konkurs eller under avvikling
Disse selskapene er holdt utenfor rangeringen.
Viser 50 av 227. Se alle konkurser og avviklinger
- under avvikling Activate U AS · siste regnskap 2025
- under avvikling AD Faktotum AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aerial Movements AS · siste regnskap 2025
- konkurs Agency Academy AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Alfa Trafikkskole AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Amazing Evolution AS · siste regnskap 2025
- under tvangsavvikling eller tvangsoppløsning Ametso Holding AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Amygdala Coaching og Veiledning AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Andromeda AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Anette og Kjetil AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Arctic Kiwi Exchange AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Arild Golf Academy AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Arlo Maritime AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Aser Raina AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Atlantis Opplevelser AS · siste regnskap 2025
- konkurs B&R Consulting AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bailine Akademiet AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnasoase AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Barnehagen Gunhilds Minne AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bartertown AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Bergsjordet Kompetanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Besøkssenter Rovdyr Namsskogan AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Bjerke Gård Terapi og Trenings- Senter AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Black Plate AS
- under avvikling Brain Movers AS · siste regnskap 2025
- konkurs Brattås Barnehage AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Bratur AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brekke Naturbarnehage AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Brikt Hansen Consult AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Butikkutvikling Nidaros AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Cameralla Photo AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Campus Halden AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Change Balanse AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Coach Slater AS · siste regnskap 2025
- konkurs Cousins HQ AS · siste regnskap 2024
- under avvikling Danceminute AS · siste regnskap 2025
- under avvikling DANDÈLIA AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Delta Rogaland AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Design BY Rebekka Slettebø AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Dialog Foss AS · siste regnskap 2025
- konkurs Diggit AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Din Endring AS · siste regnskap 2025
- konkurs Dreamwork Academy AS · siste regnskap 2023
- under avvikling Drømmebruket AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Edware International AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Eika Logos AS · siste regnskap 2025
- under avvikling EKSPERTKANALEN.NO AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elin Slettemoen AS · siste regnskap 2025
- status.deleted Elisabeth Sletten AS · siste regnskap 2025
- under avvikling Elite Akademiet AS · siste regnskap 2024
Om tallene
- Bare aksjeselskaper (AS og ASA) er med. Enkeltpersonforetak har normalt ikke plikt til å sende inn årsregnskap og mangler derfor.
- Brønnøysundregistrene kontrollerer bare at regnskapet er levert, ikke innholdet. Mistenkelige tall flagges på selskapssiden; de skjules ikke.
- Tallene er selskapsregnskap, ikke konsernregnskap. Holdingselskaper kan merkes i admin og telles da ikke i sektorsnittet.