Røde Kors Førstehjelp AS
Score · regnskapsår 2025
38av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 60 av 73 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 988 av 1 357 · Undervisning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 12 og soliditet 34 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Røde Kors Førstehjelp AS ligger 12 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 73 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin −1,4 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 29,8 % (median 39,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 149 MNOK | 88 MNOK |
| Driftsmargin | −1,4 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | −1,5 % | 4,5 % |
| Totalrentabilitet | −2,1 % | 10,5 % |
| Egenkapitalandel | 29,8 % | 39,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,36 | 1,32 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,32 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | 20,4 % | 8,1 % |
| Omsetning per ansatt | 4,13 MNOK | 1,13 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 38 gjør Røde Kors Førstehjelp AS det bedre enn 18 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (73 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Røde Kors Førstehjelp AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Røde Kors Førstehjelp AS har score 38 for 2025, rang 988 av 1 357 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 86 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 20,4 % mot median 8,1 %.
Svakest: Lønnsomhet: persentil 12 mot sammenlignbare, driftsmargin −1,4 % mot median 4,3 %. Soliditet: persentil 34 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 29,8 % mot median 39,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −1,5 % (median 4,5 %).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin −1,4 % (median 4,3 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Røde Kors Førstehjelp AS hadde en driftsmargin på −1,4 % og en egenkapitalandel på 29,8 % i 2025, og er nr. 988 av 1 357 rangerte selskaper i Undervisning.
Fra 2024 til 2025: gikk fra overskudd til underskudd før skatt og egenkapitalandelen falt fra 48,1 % til 29,8 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 14 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 14 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −1,5 % (median 4,5 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −1,4 % (median 4,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −5,7 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 12 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 34 | vekt 25 % |
| Likviditet | 51 | vekt 15 % |
| Vekst | 86 | vekt 15 % |
| Konsistens | 34 | vekt 15 % |
Varighet: 46 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Røde Kors Førstehjelp AS?
Driftsmarginen var −1,4 % i 2025, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var −2,1 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Røde Kors Førstehjelp AS?
Egenkapitalandelen var 29,8 % i 2025 (median 39,1 %). Gjeldsgraden var 2,36 (median 1,32).
Hvordan er likviditeten i Røde Kors Førstehjelp AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,32 i 2025 (median 1,26).
Hvordan står Røde Kors Førstehjelp AS i Undervisning?
Røde Kors Førstehjelp AS er nr. 988 av 1 357 rangerte selskaper i Undervisning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 60 av 73. Omsetningen endret seg 20,4 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 2
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
- Rammeavtaler
- 2
- Holdt utenfor summen: verdien er en ramme, ikke faktisk kjøp.
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 5. juni 2024 | Forsvaret v/Forsvarets logistikkorganisasjon | Rammeavtale hjertestartere | 29,0 MNOK (rammeavtale) |
| 29. februar 2024 | Forsvaret v/Forsvarets logistikkorganisasjon | Rammeavtale laboratorisk forbruksmateriell | 25,0 MNOK (rammeavtale) |
| 24. juni 2019 | Skatteetaten | 20190004 Førstehjelpskurs | 0,5 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 993339563
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Undervisning (85.597)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 36 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 1. november 2008 18 år i drift
- Aksjekapital
- 2,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Sandbrekkevegen 95, 5225 NESTTUN (BERGEN)
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 4. november 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 53 | 47 | 38 | |
| Rang | 686 | 910 | 988 | |
| Driftsmargin | 0,9 % | 0,8 % | −1,4 % | |
| Totalrentabilitet | 3,7 % | 2,9 % | −2,1 % | |
| Egenkapitalandel | 44,1 % | 48,1 % | 29,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,64 | 1,71 | 1,32 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,2 % | 20,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 125,0 MNOK | 123,5 MNOK | 148,7 MNOK |
| Driftsresultat | 1,1 MNOK | 0,9 MNOK | −2,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK | −2,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | −1,8 MNOK |
| Finanskostnader | 1,2 MNOK | 0,5 MNOK | 1,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 52,1 MNOK | 49,2 MNOK | 46,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 43,5 MNOK | 38,9 MNOK | 39,5 MNOK |
| Egenkapital | 23,0 MNOK | 23,7 MNOK | 13,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,2 MNOK | 4,9 MNOK | −4,9 MNOK |
| Sum gjeld | 29,2 MNOK | 25,5 MNOK | 32,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 26,5 MNOK | 22,7 MNOK | 30,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 4. november 2026, regnskaps-id 7023586.
Videre
Lignende selskaper
- Noroff Fagskole AS indeks 40, nr. 932 · sammenlign
- Espira Ulsetskogen AS indeks 39, nr. 965 · sammenlign
- Presto Training AS indeks 39, nr. 969 · sammenlign
- Nøtteliten og Hakkebakkeskogen AS indeks 38, nr. 974 · sammenlign
- Haugesund Toppidrettsgymnas AS indeks 36, nr. 1 015 · sammenlign