Baransu AS

Org.nr. 811573302 · Oslo · Stiftet 2013

Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer

Score · regnskapsår 2025

56av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 033 av 2 680 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 406 av 3 650 · Helse og omsorg

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 83 og robusthet 27 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Baransu AS ligger 5 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 2 673 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 48,5 % (median 6,4 %) og egenkapitalandel 0,3 % (median 41,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter7 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 48,5 % 6,4 % 93 %
Resultatmargin 41,8 % 6,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 34,0 % 16,0 % 74 %
Egenkapitalandel 0,3 % 41,3 % 12 %
Gjeldsgrad 338,21 1,07 0 %
Likviditetsgrad 1 2,01 1,50 63 %
Omsetningsvekst 13,9 % 3,5 % 78 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 56 gjør Baransu AS det bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 680 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Baransu AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Baransu AS har score 56 for 2025, rang 1 406 av 3 650 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 83 mot sammenlignbare, driftsmargin 48,5 % mot median 6,4 %. Likviditet: persentil 63 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,01 mot median 1,50.

Svakest: Soliditet: persentil 6 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 0,3 % mot median 41,3 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 falt driftsmarginen til Baransu AS med 3,8 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,4 poeng. Selskapet gjorde det altså 3,4 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Baransu AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 8 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Baransu AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
202452,3 %6,8 % +13,1 prosentpoeng −1,2 prosentpoeng +14,2 prosentpoeng
202548,5 %6,4 % −3,8 prosentpoeng −0,4 prosentpoeng −3,4 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Baransu AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Baransu AS falt 3,8 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Baransu AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––39,2 %52,3 %48,5 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Baransu AS falt 3,8 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Baransu AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––39,2 %52,3 %48,5 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: helsetjenester (indeks)

Lønnsindeks: helsetjenester steg 5,1 % i 2025; driftsmarginen til Baransu AS falt 3,8 prosentpoeng.

Lønnsindeks: helsetjenester per år og driftsmarginen til Baransu AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: helsetjenester, årssnitt88,091,696,0100,6105,8109,5 (så langt)
Endring fra året før+2,5 %+4,1 %+4,7 %+4,9 %+5,1 %+3,6 %
Selskapets driftsmargin––39,2 %52,3 %48,5 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Baransu AS hadde en driftsmargin på 48,5 % og en egenkapitalandel på 0,3 % i 2025, og er nr. 1 406 av 3 650 rangerte selskaper i Helse og omsorg.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 52,3 % til 48,5 % og omsetningen økte med 14 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 37 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 2,4 MNOK 18,8 45 MNOK 28 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 2,9 MNOK
minus netto gjeld 3,9 MNOK (grovt tall)
23,4 63 MNOK 37 MNOK
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 1,1 0 MNOK 0 MNOK
EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapitalNOK
Selskapsverdi (EV) med børsmultippel67 MNOK
Selskapsverdi etter størrelsesjustering41 MNOK
Minus netto gjeld (grovt tall)4 MNOK
Egenkapitalverdi37 MNOK

Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (86): Hospitals/Healthcare Facilities.

Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 0,3 % (median 41,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet83 vekt 40 %
Soliditet6 vekt 20 %
Likviditet63 vekt 5 %
Vekst54 vekt 25 %
Konsistens51 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Varighet: 60 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Baransu AS?

Driftsmarginen var 48,5 % i 2025, mot en median på 6,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 34,0 %.

Hvor solid er Baransu AS?

Egenkapitalandelen var 0,3 % i 2025 (median 41,3 %). Gjeldsgraden var 338,21 (median 1,07).

Hvordan er likviditeten i Baransu AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,01 i 2025 (median 1,50).

Hvordan står Baransu AS i Helse og omsorg?

Baransu AS er nr. 1 406 av 3 650 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 033 av 2 680. Omsetningen endret seg 13,9 % fra året før.

Konsernstruktur · 2025

3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Baransu AS. Personer vises ikke med navn.

Baransu AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Helse og omsorg (1 selskap) 1 av 3 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
  • Baransu AS du er her operativt · indeks 56 · nr. 1406 av 3650 i Helse og omsorg

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
811573302
Org.form
AS
Sektor
Helse og omsorg (86.210)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
1. februar 2013 13 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Stiftamtmann Kaas' vei 8, 0852 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 16. februar 2013
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Rollene er ikke hentet ennå.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Ksakademi AS (100 %), Kairos Holding AS (75 %)

Porteføljen: 4 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 45. 2 har negativ egenkapital, og 3 gikk med underskudd siste år.

Har eierandeler i: Kairos Holding AS (75 %), Stauper Water Technologies AS (0 %), Ennox Technology AS (0 %), Casa in Alto AS (50 %), Ksakademi AS (100 %), Becco AS (5 %), Lbv 132 AS (50 %), Arc Studios AS (15 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks586556
Rang1 2977291 406
Driftsmargin39,2 %52,3 %48,5 %
Totalrentabilitet47,9 %41,3 %34,0 %
Egenkapitalandel0,4 %0,4 %0,3 %
Likviditetsgrad 11,461,522,01
Omsetningsvekst–18,3 %13,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter5,1 MNOK6,1 MNOK6,9 MNOK
Driftsresultat2,0 MNOK3,2 MNOK3,4 MNOK
Resultat før skatt3,2 MNOK2,8 MNOK2,9 MNOK
Skattekostnad0,4 MNOK0,7 MNOK0,7 MNOK
Årsresultat2,9 MNOK2,2 MNOK2,2 MNOK
Finanskostnader0,9 MNOK0,5 MNOK0,6 MNOK
Sum eiendeler8,6 MNOK8,1 MNOK10,2 MNOK
Omløpsmidler6,1 MNOK6,0 MNOK8,4 MNOK
Egenkapital0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital–––
Sum gjeld8,5 MNOK8,0 MNOK10,1 MNOK
Kortsiktig gjeld4,2 MNOK3,9 MNOK4,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 7130437.