Luna Solstudio AS

Org.nr. 812115022 · Sarpsborg · Stiftet 2013

Score · regnskapsår 2025

87av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 28 av 2 589 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 31 av 3 923 · Annen tjenesteyting

Profil

Løve · Leder

Høy lønnsomhet, høy robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 94 og robusthet 85 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Luna Solstudio AS ligger 37 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 2 588 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 19,5 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 77,2 % (median 28,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 19,5 % 3,2 % 91 %
Resultatmargin 19,6 % 2,8 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 55,4 % 8,8 % 96 %
Egenkapitalandel 77,2 % 28,8 % 95 %
Gjeldsgrad 0,29 1,61 94 %
Likviditetsgrad 1 4,39 1,37 94 %
Omsetningsvekst 7,5 % 4,3 % 61 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 87 gjør Luna Solstudio AS det bedre enn 99 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 589 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Luna Solstudio AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Luna Solstudio AS har score 87 for 2025, rang 31 av 3 923 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 94 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 77,2 % mot median 28,8 %. Likviditet: persentil 94 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 4,39 mot median 1,37.

Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 steg driftsmarginen til Luna Solstudio AS med 21,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,1 poeng. Selskapet gjorde det altså 21,1 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Luna Solstudio AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Luna Solstudio AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−1,5 %3,2 % −17,7 prosentpoeng −0,4 prosentpoeng −17,3 prosentpoeng
202519,5 %3,2 % +21,0 prosentpoeng −0,1 prosentpoeng +21,1 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Luna Solstudio AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Luna Solstudio AS økte 21,0 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Luna Solstudio AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––16,2 %−1,5 %19,5 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Luna Solstudio AS økte 21,0 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Luna Solstudio AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––16,2 %−1,5 %19,5 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: annen personlig tjenesteyting (indeks)

Lønnsindeks: annen personlig tjenesteyting steg 4,9 % i 2025; driftsmarginen til Luna Solstudio AS økte 21,0 prosentpoeng.

Lønnsindeks: annen personlig tjenesteyting per år og driftsmarginen til Luna Solstudio AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: annen personlig tjenesteyting, årssnitt89,093,298,3103,2108,3111,9 (så langt)
Endring fra året før+4,1 %+4,8 %+5,4 %+5,0 %+4,9 %+3,3 %
Selskapets driftsmargin––16,2 %−1,5 %19,5 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Luna Solstudio AS hadde en driftsmargin på 19,5 % og en egenkapitalandel på 77,2 % i 2025, og er nr. 31 av 3 923 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −1,5 % til 19,5 % og gikk fra underskudd til overskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 0,1 MNOK 19,2 3 MNOK 2 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 0,2 MNOK
minus netto gjeld −0,3 MNOK (grovt tall)
15,1 3 MNOK 2 MNOK
P/B Egenkapital: 0,4 MNOK 2,4 1 MNOK 1 MNOK
EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapitalNOK
Selskapsverdi (EV) med børsmultippel3 MNOK
Selskapsverdi etter størrelsesjustering2 MNOK
Minus netto gjeld (grovt tall)0 MNOK
Egenkapitalverdi2 MNOK

Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Næringskoden har ingen egen børsbransje i tabellen, så multiplene er medianen for sektoren: Total Market (without financials).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • positiv

    I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin 19,5 % (median 3,2 %); Egenkapitalandel 77,2 % (median 28,8 %); Likviditetsgrad 1 4,39 (median 1,37).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var −0,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,1 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet94 vekt 40 %
Soliditet94 vekt 20 %
Likviditet94 vekt 5 %
Vekst78 vekt 25 %
Konsistens60 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Varighet: 70 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Luna Solstudio AS?

Driftsmarginen var 19,5 % i 2025, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 55,4 %.

Hvor solid er Luna Solstudio AS?

Egenkapitalandelen var 77,2 % i 2025 (median 28,8 %). Gjeldsgraden var 0,29 (median 1,61).

Hvordan er likviditeten i Luna Solstudio AS?

Likviditetsgrad 1 var 4,39 i 2025 (median 1,37).

Hvordan står Luna Solstudio AS i Annen tjenesteyting?

Luna Solstudio AS er nr. 31 av 3 923 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 28 av 2 589. Omsetningen endret seg 7,5 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
812115022
Org.form
AS
Sektor
Annen tjenesteyting (96.230)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
10. juni 2013 13 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Hornnesbråten 7, 1747 SKJEBERG (SARPSBORG)
Kommune
Sarpsborg rang 10 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 24. juni 2013
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Sarpsborg. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks824087
Rang2492 59631
Driftsmargin16,2 %−1,5 %19,5 %
Totalrentabilitet65,1 %−9,4 %55,4 %
Egenkapitalandel48,2 %75,6 %77,2 %
Likviditetsgrad 11,804,104,39
Omsetningsvekst–−10,7 %7,5 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,5 MNOK1,4 MNOK1,5 MNOK
Driftsresultat0,2 MNOK0,0 MNOK0,3 MNOK
Resultat før skatt0,2 MNOK0,0 MNOK0,3 MNOK
Skattekostnad0,1 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Årsresultat0,2 MNOK0,0 MNOK0,2 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler0,4 MNOK0,2 MNOK0,5 MNOK
Omløpsmidler0,4 MNOK0,2 MNOK0,5 MNOK
Egenkapital0,2 MNOK0,2 MNOK0,4 MNOK
Opptjent egenkapital0,2 MNOK0,1 MNOK0,4 MNOK
Sum gjeld0,2 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Kortsiktig gjeld0,2 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6743952.