Storo International Food AS

Org.nr. 812404652 · Oslo · Stiftet 2013 · 11 ansatte

Score · regnskapsår 2025

36av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 23 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 5 675 av 7 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 17 340 av 22 940 · Handel

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 66 og soliditet 13 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Storo International Food AS ligger 15 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 7 416 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 3,2 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 7,8 % (median 36,3 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter13 MNOK20 MNOK
Driftsmargin 3,2 % 3,4 % 48 %
Resultatmargin 3,0 % 3,0 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 26,9 % 10,0 % 83 %
Egenkapitalandel 7,8 % 36,3 % 17 %
Gjeldsgrad 11,80 1,51 10 %
Likviditetsgrad 1 1,03 1,73 15 %
Omsetningsvekst −9,0 % 5,7 % 15 %
Omsetning per ansatt1,20 MNOK2,08 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 36 gjør Storo International Food AS det bedre enn 23 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 416 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Storo International Food AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Storo International Food AS har score 36 for 2025, rang 17 340 av 22 940 i sektoren.

Sterkest: Lønnsomhet: persentil 66 mot sammenlignbare, driftsmargin 3,2 % mot median 3,4 %.

Svakest: Soliditet: persentil 13 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 7,8 % mot median 36,3 %. Vekst: persentil 15 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −9,0 % mot median 5,7 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Storo International Food AS hadde en driftsmargin på 3,2 % og en egenkapitalandel på 7,8 % i 2025, og er nr. 17 340 av 22 940 rangerte selskaper i Handel.

Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra −16,0 % til 7,8 % og driftsmarginen steg fra 1,2 % til 3,2 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 0,1 MNOK 21,2 3 MNOK 1 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): 0,2 MNOK
minus netto gjeld −0,7 MNOK
16,6 3 MNOK 2 MNOK
P/B Egenkapital: 0,1 MNOK 2,2 0 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 7,8 % (median 36,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 2,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet66 vekt 30 %
Soliditet13 vekt 25 %
Likviditet15 vekt 15 %
Vekst15 vekt 15 %
Konsistens54 vekt 15 %

Varighet: 22 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Storo International Food AS?

Driftsmarginen var 3,2 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,9 %.

Hvor solid er Storo International Food AS?

Egenkapitalandelen var 7,8 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 11,80 (median 1,51).

Hvordan er likviditeten i Storo International Food AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,03 i 2025 (median 1,73).

Hvordan står Storo International Food AS i Handel?

Storo International Food AS er nr. 17 340 av 22 940 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 5 675 av 7 416. Omsetningen endret seg −9,0 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
812404652
Org.form
AS
Sektor
Handel (47.110)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
11 registrert 10. september 2026
Stiftet
3. september 2013 13 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Storo Senter, Vitatminveien 7-9, 0485 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks82236
Rang20 23119 88217 340
Driftsmargin−0,7 %1,2 %3,2 %
Totalrentabilitet−4,3 %10,6 %26,9 %
Egenkapitalandel−16,5 %−16,0 %7,8 %
Likviditetsgrad 10,680,861,03
Omsetningsvekst–−6,9 %−9,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter15,6 MNOK14,5 MNOK13,2 MNOK
Driftsresultat−0,1 MNOK0,2 MNOK0,4 MNOK
Resultat før skatt−0,1 MNOK0,1 MNOK0,4 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat−0,1 MNOK0,1 MNOK0,4 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler2,5 MNOK1,6 MNOK1,6 MNOK
Omløpsmidler1,9 MNOK1,6 MNOK1,5 MNOK
Egenkapital−0,4 MNOK−0,3 MNOK0,1 MNOK
Opptjent egenkapital−0,4 MNOK−0,3 MNOK0,1 MNOK
Sum gjeld2,9 MNOK1,9 MNOK1,5 MNOK
Kortsiktig gjeld2,9 MNOK1,9 MNOK1,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6478175.

Lignende selskaper