Trondheim Tannregulering AS

Org.nr. 813019582 · Trondheim · Stiftet 2013

Score · regnskapsår 2025

61av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 413 av 1 478 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 523 av 1 902 · Helse og omsorg

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 86 og soliditet 25 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Trondheim Tannregulering AS ligger 11 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 1 474 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 32,7 % (median 8,1 %) og egenkapitalandel 20,9 % (median 46,1 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter5 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 32,7 % 8,1 % 80 %
Resultatmargin 32,7 % 7,9 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 68,1 % 17,2 % 92 %
Egenkapitalandel 20,9 % 46,1 % 29 %
Gjeldsgrad 3,78 0,93 20 %
Likviditetsgrad 1 1,26 1,58 38 %
Omsetningsvekst 379,9 % 3,2 % 100 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 61 gjør Trondheim Tannregulering AS det bedre enn 72 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 478 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Trondheim Tannregulering AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Trondheim Tannregulering AS har score 61 for 2025, rang 523 av 1 902 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 100 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 379,9 % mot median 3,2 %. Lønnsomhet: persentil 86 mot sammenlignbare, driftsmargin 32,7 % mot median 8,1 %.

Svakest: Soliditet: persentil 25 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 20,9 % mot median 46,1 %. Likviditet: persentil 38 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,26 mot median 1,58.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Trondheim Tannregulering AS hadde en driftsmargin på 32,7 % og en egenkapitalandel på 20,9 % i 2025, og er nr. 523 av 1 902 rangerte selskaper i Helse og omsorg.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 380 % og egenkapitalandelen falt fra 45,5 % til 20,9 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 15 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,3 MNOK 10,0 13 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 1,6 MNOK
minus netto gjeld −1,9 MNOK
8,0 15 MNOK
P/B Egenkapital: 0,5 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet86 vekt 30 %
Soliditet25 vekt 25 %
Likviditet38 vekt 15 %
Vekst100 vekt 15 %
Konsistens56 vekt 15 %

Varighet: 62 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Trondheim Tannregulering AS?

Driftsmarginen var 32,7 % i 2025, mot en median på 8,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 68,1 %.

Hvor solid er Trondheim Tannregulering AS?

Egenkapitalandelen var 20,9 % i 2025 (median 46,1 %). Gjeldsgraden var 3,78 (median 0,93).

Hvordan er likviditeten i Trondheim Tannregulering AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,26 i 2025 (median 1,58).

Hvordan står Trondheim Tannregulering AS i Helse og omsorg?

Trondheim Tannregulering AS er nr. 523 av 1 902 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 413 av 1 478. Omsetningen endret seg 379,9 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
813019582
Org.form
AS
Sektor
Helse og omsorg (86.230)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
2. desember 2013 12 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Guttorms gate 1, 7030 TRONDHEIM
Kommune
Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 6. januar 2014
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–6361
Rang–485523
Driftsmargin–28,3 %32,7 %
Totalrentabilitet−305,3 %57,3 %68,1 %
Egenkapitalandel−598,1 %45,5 %20,9 %
Likviditetsgrad 10,011,821,26
Omsetningsvekst––379,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter–1,0 MNOK5,0 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK0,3 MNOK1,6 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK0,3 MNOK1,6 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK0,3 MNOK1,3 MNOK
Finanskostnader–0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler0,0 MNOK0,5 MNOK2,4 MNOK
Omløpsmidler0,0 MNOK0,5 MNOK2,4 MNOK
Egenkapital0,0 MNOK0,2 MNOK0,5 MNOK
Opptjent egenkapital−0,1 MNOK0,2 MNOK0,5 MNOK
Sum gjeld0,0 MNOK0,3 MNOK1,9 MNOK
Kortsiktig gjeld0,0 MNOK0,3 MNOK1,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6410355.