Kag7 AS
Score · regnskapsår 2025
21av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 5 562 av 5 846 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 7 547 av 7 895 · Eiendom
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 6 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Kag7 AS ligger 28 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 845 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −30,6 % (median 46,7 %) og egenkapitalandel −0,7 % (median 26,7 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −30,6 % | 46,7 % |
| Resultatmargin | −77,3 % | 22,4 % |
| Totalrentabilitet | −3,0 % | 7,7 % |
| Egenkapitalandel | −0,7 % | 26,7 % |
| Gjeldsgrad | – | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,63 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 26,2 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 21 gjør Kag7 AS det bedre enn 5 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 846 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Kag7 AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Kag7 AS har score 21 for 2025, rang 7 547 av 7 895 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 81 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 26,2 % mot median 3,0 %.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −0,7 % mot median 26,7 %. Lønnsomhet: persentil 6 mot sammenlignbare, driftsmargin −30,6 % mot median 46,7 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −0,7 % (median 26,7 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,6 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,63 (median 1,40).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −77,3 % (median 22,4 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Kag7 AS med 96,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,3 poeng. Selskapet gjorde det altså 97,3 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Kag7 AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 1 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 65,4 % | 45,5 % | −8,1 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | −8,1 prosentpoeng |
| 2025 | −30,6 % | 46,7 % | −96,0 prosentpoeng | +1,3 prosentpoeng | −97,3 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Kag7 AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Boligpriser (brukte boliger) (indeks (2015 = 100))
Boligpriser (brukte boliger) steg 5,5 % i 2025; driftsmarginen til Kag7 AS falt 96,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Boligpriser (brukte boliger), årssnitt | 134,5 | 141,6 | 140,8 | 144,6 | 152,5 | 158,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,5 % | +5,2 % | −0,5 % | +2,7 % | +5,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 73,5 % | 65,4 % | −30,6 % | – |
Kilde: SSB (07221, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Kag7 AS falt 96,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 73,5 % | 65,4 % | −30,6 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Byggekostnadsindeks for boliger (indeks (2015 = 100))
Byggekostnadsindeks for boliger steg 4,3 % i 2025; driftsmarginen til Kag7 AS falt 96,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Byggekostnadsindeks for boliger, årssnitt | 124,2 | 135,1 | 141,1 | 146,4 | 152,7 | 158,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +8,8 % | +4,4 % | +3,7 % | +4,3 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 73,5 % | 65,4 % | −30,6 % | – |
Kilde: SSB (08651, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Kag7 AS falt 96,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 73,5 % | 65,4 % | −30,6 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom (indeks)
Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom steg 5,2 % i 2025; driftsmarginen til Kag7 AS falt 96,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: omsetning og drift av fast eiendom, årssnitt | 91,7 | 94,3 | 96,8 | 103,2 | 108,5 | 111,3 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,2 % | +2,9 % | +2,6 % | +6,5 % | +5,2 % | +2,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 73,5 % | 65,4 % | −30,6 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Kag7 AS hadde en driftsmargin på −30,6 % og en egenkapitalandel på −0,7 % i 2025, og er nr. 7 547 av 7 895 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 65,4 % til −30,6 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,6 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 22,6 | gjeld over verdi |
| P/B | 0,9 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −0,7 % (median 26,7 %).
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,6 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,63 (median 1,40).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −77,3 % (median 22,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −30,6 % (median 46,7 %).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 26,2 % (median 3,0 %); Likviditetsgrad 1 0,63 (median 1,40).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 4,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 21,9 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 6 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 29 | vekt 15 % |
| Vekst | 81 | vekt 15 % |
| Konsistens | 18 | vekt 15 % |
Varighet: 39 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Kag7 AS?
Driftsmarginen var −30,6 % i 2025, mot en median på 46,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −3,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Kag7 AS?
Egenkapitalandelen var −0,7 % i 2025 (median 26,7 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Kag7 AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,63 i 2025 (median 1,40). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Kag7 AS i Eiendom?
Kag7 AS er nr. 7 547 av 7 895 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 5 562 av 5 846. Omsetningen endret seg 26,2 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
6 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i Karlander Invest AS.
Karlander Invest AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 813072602
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 7. januar 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Madserud allé 34, 0274 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 7. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Ka7 Holding AS (100 %)
Øverste eier: Karlander Invest AS
- Ka7 Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Kristian August-Kvartalet Drift AS (8 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 52 | 43 | 21 | |
| Rang | 3 243 | 5 173 | 7 547 | |
| Driftsmargin | 73,5 % | 65,4 % | −30,6 % | |
| Totalrentabilitet | 16,2 % | 11,0 % | −3,0 % | |
| Egenkapitalandel | 16,8 % | 13,7 % | −0,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,18 | 0,59 | 0,63 | |
| Omsetningsvekst | – | −6,9 % | 26,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2,9 MNOK | 2,7 MNOK | 3,3 MNOK |
| Driftsresultat | 2,1 MNOK | 1,7 MNOK | −1,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,5 MNOK | 1,2 MNOK | −2,6 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | −0,2 MNOK |
| Årsresultat | 1,2 MNOK | 0,9 MNOK | −2,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 1,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 12,9 MNOK | 15,9 MNOK | 33,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,4 MNOK | 1,8 MNOK | 2,0 MNOK |
| Egenkapital | 2,2 MNOK | 2,2 MNOK | −0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,1 MNOK | 2,1 MNOK | −0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 10,7 MNOK | 13,7 MNOK | 33,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,4 MNOK | 3,1 MNOK | 3,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6983640.
Videre
Lignende selskaper
- Storgata 7 Kongsberg AS indeks 21, nr. 7 541 · sammenlign
- Urban Eiendom AS indeks 21, nr. 7 542 · sammenlign
- Bygghuset Mjåtveit 2 AS indeks 21, nr. 7 545 · sammenlign
- HM RØR, Bygg og Utleie AS indeks 21, nr. 7 546 · sammenlign
- Jarleveien 4 AS indeks 21, nr. 7 548 · sammenlign