Bilforhandler1 AS
Score · regnskapsår 2023
56av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 1 346 av 3 277 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 694 av 21 062 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 33 og soliditet 65 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Bilforhandler1 AS ligger 6 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 3 277 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023: driftsmargin 0,9 % (median 2,9 %) og egenkapitalandel 40,2 % (median 29,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 90 MNOK | 91 MNOK |
| Driftsmargin | 0,9 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 0,6 % | 2,7 % |
| Totalrentabilitet | 9,2 % | 11,6 % |
| Egenkapitalandel | 40,2 % | 29,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,49 | 2,32 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,67 | 1,39 |
| Omsetningsvekst | – | 5,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 56 gjør Bilforhandler1 AS det bedre enn 59 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (3 277 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Bilforhandler1 AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Hva tallene sier
Bilforhandler1 AS hadde en driftsmargin på 0,9 % og en egenkapitalandel på 40,2 % i 2023, og er nr. 8 694 av 21 062 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 4 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 7 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 0,9 % (median 2,9 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 5,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 33 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 65 | vekt 25 % |
| Likviditet | 65 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 76 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bilforhandler1 AS?
Driftsmarginen var 0,9 % i 2023, mot en median på 2,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 9,2 %.
Hvor solid er Bilforhandler1 AS?
Egenkapitalandelen var 40,2 % i 2023 (median 29,5 %). Gjeldsgraden var 1,49 (median 2,32).
Hvordan er likviditeten i Bilforhandler1 AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,67 i 2023 (median 1,39).
Hvordan står Bilforhandler1 AS i Handel?
Bilforhandler1 AS er nr. 8 694 av 21 062 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 1 346 av 3 277.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 813270862
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.810)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 5. februar 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Økernveien 147, 0580 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 50 %
- Eiere over 60 år
- 20 % av personeierne sine aksjer (medianalder 45 år)
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 56 | 58 | 62 | |
| Rang | 8 694 | 7 865 | 6 112 | |
| Driftsmargin | 0,9 % | 1,2 % | 0,9 % | |
| Totalrentabilitet | 9,2 % | 11,2 % | 9,2 % | |
| Egenkapitalandel | 40,2 % | 40,2 % | 46,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,67 | 8,80 | 9,53 | |
| Omsetningsvekst | – | 3,2 % | 7,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 90,3 MNOK | 93,2 MNOK | 100,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,8 MNOK | 1,1 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | 0,8 MNOK | 0,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | 0,6 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 8,6 MNOK | 10,2 MNOK | 9,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 8,6 MNOK | 10,2 MNOK | 9,8 MNOK |
| Egenkapital | 3,5 MNOK | 4,1 MNOK | 4,5 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 3,4 MNOK | 4,1 MNOK | 4,5 MNOK |
| Sum gjeld | 5,2 MNOK | 6,1 MNOK | 5,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 5,2 MNOK | 1,2 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4875053.
Videre
Lignende selskaper
- Vend Marketplaces ASA indeks 56, nr. 8 663 · sammenlign
- Geiloporten Minipris AS indeks 56, nr. 8 677 · sammenlign
- Nordlux AS indeks 56, nr. 8 678 · sammenlign
- Apini AS indeks 56, nr. 8 716 · sammenlign
- Sporsheim Drift AS indeks 56, nr. 8 718 · sammenlign