Bufar Kompetanse AS

Org.nr. 813286602 · Nord-Aurdal · Stiftet 2014 · 91 ansatte

Score · regnskapsår 2024

53av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 153 av 340 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 858 av 1 996 · Helse og omsorg

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 59 og soliditet 24 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Bufar Kompetanse AS ligger 2 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 340 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024: driftsmargin 6,2 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 20,1 % (median 42,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter33 MNOK21 MNOK
Driftsmargin 6,2 % 5,9 % 51 %
Resultatmargin 6,0 % 5,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 21,5 % 10,8 % 66 %
Egenkapitalandel 20,1 % 42,8 % 27 %
Gjeldsgrad 3,97 1,23 22 %
Likviditetsgrad 1 1,39 1,44 47 %
Omsetningsvekst 97,4 % 7,3 % 95 %
Omsetning per ansatt0,36 MNOK0,94 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 53 gjør Bufar Kompetanse AS det bedre enn 55 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (340 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Bufar Kompetanse AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Bufar Kompetanse AS hadde en driftsmargin på 6,2 % og en egenkapitalandel på 20,1 % i 2024, og er nr. 858 av 1 996 rangerte selskaper i Helse og omsorg.

Fra 2023 til 2024: omsetningen økte med 97 % og driftsmarginen steg fra 2,2 % til 6,2 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 2 MNOK og 20 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 1,5 MNOK 10,0 15 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 2,0 MNOK
minus netto gjeld −3,4 MNOK
8,0 20 MNOK
P/B Egenkapital: 1,9 MNOK 1,0 2 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,9 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet59 vekt 30 %
Soliditet24 vekt 25 %
Likviditet47 vekt 15 %
Vekst95 vekt 15 %
Konsistens55 vekt 15 %

Varighet: 46 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Bufar Kompetanse AS?

Driftsmarginen var 6,2 % i 2024, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 21,5 %.

Hvor solid er Bufar Kompetanse AS?

Egenkapitalandelen var 20,1 % i 2024 (median 42,8 %). Gjeldsgraden var 3,97 (median 1,23).

Hvordan er likviditeten i Bufar Kompetanse AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,39 i 2024 (median 1,44).

Hvordan står Bufar Kompetanse AS i Helse og omsorg?

Bufar Kompetanse AS er nr. 858 av 1 996 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 153 av 340. Omsetningen endret seg 97,4 % fra året før.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
0
Sum tildelt verdi siden 2024
verdi ikke oppgitt

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 28. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
813286602
Org.form
AS
Sektor
Helse og omsorg (88.993)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
91 registrert 10. september 2026
Stiftet
6. januar 2014 12 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Skrautvålsvegen 77, 2900 FAGERNES (NORD-AURDAL)
Kommune
Nord-Aurdal rang 6–13 av 18 i KOSTRA-gruppe 2
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks395370
Rang1 324858276
Driftsmargin2,2 %6,2 %10,0 %
Totalrentabilitet7,9 %21,5 %39,3 %
Egenkapitalandel18,5 %20,1 %37,1 %
Likviditetsgrad 11,601,391,49
Omsetningsvekst–97,4 %93,1 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter16,7 MNOK32,9 MNOK63,6 MNOK
Driftsresultat0,4 MNOK2,0 MNOK6,4 MNOK
Resultat før skatt0,4 MNOK2,0 MNOK6,3 MNOK
Årsresultat0,3 MNOK1,5 MNOK4,9 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,1 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler4,8 MNOK9,6 MNOK16,3 MNOK
Omløpsmidler4,6 MNOK9,5 MNOK15,3 MNOK
Egenkapital0,9 MNOK1,9 MNOK6,1 MNOK
Opptjent egenkapital0,9 MNOK1,9 MNOK–
Sum gjeld3,9 MNOK7,6 MNOK10,3 MNOK
Kortsiktig gjeld2,9 MNOK6,8 MNOK10,3 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 5637557.