Genialt AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsmargin | – | 9,6 % |
| Resultatmargin | – | 10,1 % |
| Totalrentabilitet | 16,1 % | 19,7 % |
| Egenkapitalandel | 85,4 % | 35,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 1,65 |
| Likviditetsgrad 1 | 29,87 | 1,44 |
| Omsetningsvekst | – | 7,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Genialt AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,4 | 107,7 | 127,0 | 135,2 | 141,7 | 149,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +7,3 % | +17,9 % | +6,4 % | +4,8 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 20,5 % | – | – | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning (indeks (2021 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: administrativ rådgivning, årssnitt | 99,4 | 104,0 | 114,9 | 116,0 | 123,6 | 128,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +17,3 % | +4,6 % | +10,5 % | +1,0 % | +6,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 20,5 % | – | – | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,8 | 111,8 | 117,4 | 123,2 | 127,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,4 % | +4,8 % | +6,7 % | +5,0 % | +4,9 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 20,5 % | – | – | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 20,5 % | – | – | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 20,5 % | – | – | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks)
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 86,2 | 89,8 | 93,9 | 99,1 | 104,4 | 108,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,1 % | +4,3 % | +4,5 % | +5,6 % | +5,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 20,5 % | – | – | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Genialt AS hadde en egenkapitalandel på 85,4 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen falt fra 99,6 % til 85,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 20 MNOK og 35 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | 20 MNOK |
| EV/EBIT | 17,4 | ikke meningsfull |
| P/B | 4,1 | 35 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 14,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Omsetning er ikke oppgitt
- følg med Ingen omsetning, men store eiendeler
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Genialt AS?
Driftsmarginen var – i 2025, mot en median på 9,6 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 16,1 %.
Hvor solid er Genialt AS?
Egenkapitalandelen var 85,4 % i 2025 (median 35,2 %). Gjeldsgraden var 0,17 (median 1,65).
Hvordan er likviditeten i Genialt AS?
Likviditetsgrad 1 var 29,87 i 2025 (median 1,44).
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 813685302
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (69.202)
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 30. april 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Sørmarkkroken 28A, 4019 STAVANGER
- Kommune
- Stavanger rang 5 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 27. mai 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 9845008F0FBEA3B3E092 fornyes 6. juli 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen kjent eier
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Har eierandeler i: Aider Holding AS (0 %), Sum Pluss AS (50 %), Grand Crew AS (27 %), Desert Control AS (0 %), Letta AS (3 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | – | |
| Rang | – | – | – | |
| Driftsmargin | 20,5 % | – | – | |
| Totalrentabilitet | 9,0 % | 6,1 % | 16,1 % | |
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 99,6 % | 85,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | – | 95,79 | 29,87 | |
| Omsetningsvekst | – | – | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,1 MNOK | – | – |
| Driftsresultat | 0,0 MNOK | −0,3 MNOK | −0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,5 MNOK | 1,0 MNOK | 2,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | −0,1 MNOK | −0,2 MNOK |
| Årsresultat | 1,4 MNOK | 1,1 MNOK | 3,0 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK |
| Sum eiendeler | 17,1 MNOK | 16,8 MNOK | 20,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,7 MNOK | 6,4 MNOK | 8,2 MNOK |
| Egenkapital | 17,1 MNOK | 16,7 MNOK | 17,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 17,0 MNOK | 16,7 MNOK | 17,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 3,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6718256.