Termotech Eriksen AS
Score · regnskapsår 2025
45av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 7 739 av 12 872 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 12 440 av 20 338 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 38 og soliditet 48 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Termotech Eriksen AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 865 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,4 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel 36,2 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 1,4 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 1,4 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 3,1 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 36,2 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,76 | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −8,1 % | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 45 gjør Termotech Eriksen AS det bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 872 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Termotech Eriksen AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Termotech Eriksen AS har score 45 for 2025, rang 12 440 av 20 338 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 68 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 31 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −8,1 % mot median 6,1 %. Lønnsomhet: persentil 38 mot sammenlignbare, driftsmargin 1,4 % mot median 3,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Termotech Eriksen AS hadde en driftsmargin på 1,4 % og en egenkapitalandel på 36,2 % i 2025, og er nr. 12 440 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 20,6 % til 1,4 % og egenkapitalandelen falt fra 48,5 % til 36,2 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 0 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 0 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 38 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 48 | vekt 25 % |
| Likviditet | 42 | vekt 15 % |
| Vekst | 31 | vekt 15 % |
| Konsistens | 68 | vekt 15 % |
Varighet: 51 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Termotech Eriksen AS?
Driftsmarginen var 1,4 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 3,1 %.
Hvor solid er Termotech Eriksen AS?
Egenkapitalandelen var 36,2 % i 2025 (median 32,8 %). Gjeldsgraden var 1,76 (median 1,43).
Hvordan er likviditeten i Termotech Eriksen AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,24 i 2025 (median 1,41).
Hvordan står Termotech Eriksen AS i Bygg og anlegg?
Termotech Eriksen AS er nr. 12 440 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 7 739 av 12 872. Omsetningen endret seg −8,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 814091872
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.230)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. august 2014 12 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Gråkleivåsen 24, 3961 STATHELLE (BAMBLE)
- Kommune
- Bamble rang 21–34 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 1. september 2014
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
- Daglig leder
- Ove Wold Eriksen
- Styrets leder
- Ove Wold Eriksen
- Regnskapsfører
- Saga Regnskap og Rådgivning AS
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 30 | 77 | 45 | |
| Rang | 14 200 | 1 312 | 12 440 | |
| Driftsmargin | 5,7 % | 20,6 % | 1,4 % | |
| Totalrentabilitet | 69,4 % | 69,7 % | 3,1 % | |
| Egenkapitalandel | −57,2 % | 48,5 % | 36,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,55 | 1,83 | 1,24 | |
| Omsetningsvekst | – | 33,5 % | −8,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,6 MNOK | 2,1 MNOK | 1,9 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK | 0,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK |
| Egenkapital | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6364675.
Videre
Lignende selskaper
- Robert Sollid AS indeks 45, nr. 12 439 · sammenlign
- Firda Malarservice AS indeks 45, nr. 12 441 · sammenlign
- Torbjørn Hvam AS indeks 45, nr. 12 442 · sammenlign
- Mur og Flisconsult AS indeks 45, nr. 12 443 · sammenlign
- Kongsberghus AS indeks 45, nr. 12 444 · sammenlign