Prestestien Tannlegepraksis AS

Org.nr. 815612892 · Bergen · Stiftet 2015 · 11 ansatte

Score · regnskapsår 2025

39av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 24 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Små: 254 av 336 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 476 av 2 037 · Helse og omsorg

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 37 og soliditet 11 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Prestestien Tannlegepraksis AS ligger 12 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 336 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,1 % (median 5,0 %) og egenkapitalandel 5,6 % (median 39,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 29. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter14 MNOK21 MNOK
Driftsmargin 4,1 % 5,0 % 45 %
Resultatmargin 1,6 % 5,1 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 2,9 % 9,4 % 29 %
Egenkapitalandel 5,6 % 39,8 % 15 %
Gjeldsgrad 16,71 1,22 8 %
Likviditetsgrad 1 1,17 1,47 38 %
Omsetningsvekst 30,0 % 4,9 % 87 %
Omsetning per ansatt1,25 MNOK1,03 MNOK

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 39 gjør Prestestien Tannlegepraksis AS det bedre enn 24 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (336 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Prestestien Tannlegepraksis AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Oppsummert analyse

Prestestien Tannlegepraksis AS har score 39 for 2025, rang 1 476 av 2 037 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 87 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 30,0 % mot median 4,9 %.

Svakest: Soliditet: persentil 11 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 5,6 % mot median 39,8 %. Lønnsomhet: persentil 37 mot sammenlignbare, driftsmargin 4,1 % mot median 5,0 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Prestestien Tannlegepraksis AS hadde en driftsmargin på 4,1 % og en egenkapitalandel på 5,6 % i 2025, og er nr. 1 476 av 2 037 rangerte selskaper i Helse og omsorg.

Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 30 % og egenkapitalandelen falt fra 17,0 % til 5,6 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 6 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: 0,2 MNOK 10,0 2 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,6 MNOK
minus netto gjeld −1,5 MNOK
8,0 6 MNOK
P/B Egenkapital: 0,4 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 5,6 % (median 39,8 %).

  • følg med

    Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?

    Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 30,0 % (median 4,9 %); Likviditetsgrad 1 1,17 (median 1,47).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet37 vekt 30 %
Soliditet11 vekt 25 %
Likviditet38 vekt 15 %
Vekst87 vekt 15 %
Konsistens45 vekt 15 %

Varighet: 38 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Prestestien Tannlegepraksis AS?

Driftsmarginen var 4,1 % i 2025, mot en median på 5,0 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,9 %.

Hvor solid er Prestestien Tannlegepraksis AS?

Egenkapitalandelen var 5,6 % i 2025 (median 39,8 %). Gjeldsgraden var 16,71 (median 1,22).

Hvordan er likviditeten i Prestestien Tannlegepraksis AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,17 i 2025 (median 1,47).

Hvordan står Prestestien Tannlegepraksis AS i Helse og omsorg?

Prestestien Tannlegepraksis AS er nr. 1 476 av 2 037 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 254 av 336. Omsetningen endret seg 30,0 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
815612892
Org.form
AS
Sektor
Helse og omsorg (86.230)
Morning selskapsklasse
Små
Ansatte
11 registrert 10. juni 2026
Stiftet
24. juni 2015 11 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Myrdalskogen 2A, 5118 ULSET (BERGEN)
Kommune
Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
www.prestestientannlegepraksis.no

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 29. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks294539
Rang1 5661 2051 476
Driftsmargin9,7 %8,3 %4,1 %
Totalrentabilitet13,5 %15,1 %2,9 %
Egenkapitalandel16,1 %17,0 %5,6 %
Likviditetsgrad 10,380,651,17
Omsetningsvekst–33,2 %30,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter8,0 MNOK10,6 MNOK13,8 MNOK
Driftsresultat0,8 MNOK0,9 MNOK0,6 MNOK
Resultat før skatt0,5 MNOK0,5 MNOK0,2 MNOK
Årsresultat0,4 MNOK0,4 MNOK0,2 MNOK
Finanskostnader0,2 MNOK0,3 MNOK–
Sum eiendeler5,7 MNOK5,9 MNOK7,5 MNOK
Omløpsmidler0,5 MNOK0,9 MNOK2,5 MNOK
Egenkapital0,9 MNOK1,0 MNOK0,4 MNOK
Opptjent egenkapital0,9 MNOK1,0 MNOK0,4 MNOK
Sum gjeld4,8 MNOK4,9 MNOK7,1 MNOK
Kortsiktig gjeld1,3 MNOK1,4 MNOK2,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 29. oktober 2026, regnskaps-id 6856740.