Staak AS

Org.nr. 816522862 · Øygarden · Stiftet 2015

Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer

Score · regnskapsår 2024

64av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 393 av 1 735 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 180 av 5 179 · Industri

Profil

Gepard · Sprinter

Høy lønnsomhet, lavere robusthet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 99 og robusthet 34 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode

Mot sektoren

Staak AS ligger 13 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.

Medianscore 51 blant 1 735 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 94,4 % (median 3,6 %) og egenkapitalandel 24,1 % (median 37,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2024

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2024
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK4 MNOK
Driftsmargin 94,4 % 3,6 % 100 %
Resultatmargin 88,4 % 2,7 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 62,4 % 7,0 % 98 %
Egenkapitalandel 24,1 % 37,5 % 35 %
Gjeldsgrad 3,15 1,18 23 %
Likviditetsgrad 1 0,93 1,60 21 %
Omsetningsvekst −41,0 % 5,6 % 4 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 64 gjør Staak AS det bedre enn 77 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 735 selskaper) i 2024.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Staak AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2024

Hva tallene sier

Staak AS hadde en driftsmargin på 94,4 % og en egenkapitalandel på 24,1 % i 2024, og er nr. 1 180 av 5 179 rangerte selskaper i Industri.

Fra 2023 til 2024: egenkapitalandelen steg fra −1 797,8 % til 24,1 % og driftsmarginen steg fra −18,8 % til 94,4 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.

Estimert verdi · 2024

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 4 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2024): 0,3 MNOK 22,2 7 MNOK 4 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2024): 0,4 MNOK
minus netto gjeld 0,0 MNOK (grovt tall)
18,6 7 MNOK 4 MNOK
P/B Egenkapital: 0,5 MNOK 3,0 1 MNOK 1 MNOK
EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapitalNOK
Selskapsverdi (EV) med børsmultippel7 MNOK
Selskapsverdi etter størrelsesjustering4 MNOK
Minus netto gjeld (grovt tall)0 MNOK
Egenkapitalverdi4 MNOK

Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Næringskoden har ingen egen børsbransje i tabellen, så multiplene er medianen for sektoren: Machinery, Food Processing, Chemical (Specialty), Building Materials, Packaging & Container.

Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2024

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,1 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,93 (median 1,60).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 5,3 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2024

Hva scoren består av

Lønnsomhet99 vekt 40 %
Soliditet29 vekt 20 %
Likviditet21 vekt 5 %
Vekst51 vekt 25 %
Konsistens52 vekt 10 %

Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?

Varighet: 34 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2024

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Staak AS?

Driftsmarginen var 94,4 % i 2024, mot en median på 3,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 62,4 %.

Hvor solid er Staak AS?

Egenkapitalandelen var 24,1 % i 2024 (median 37,5 %). Gjeldsgraden var 3,15 (median 1,18).

Hvordan er likviditeten i Staak AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,93 i 2024 (median 1,60). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Staak AS i Industri?

Staak AS er nr. 1 180 av 5 179 rangerte selskaper i Industri for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 393 av 1 735. Omsetningen endret seg −41,0 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
816522862
Org.form
AS
Sektor
Industri (25.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
13. desember 2015 10 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Hytto 12, 5366 MISJE (ØYGARDEN)
Kommune
Øygarden rang 1–6 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 28. desember 2022
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Øygarden. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Har eierandeler i: Lumic AS (11 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks364–
Rang4 9991 180–
Driftsmargin−18,8 %94,4 %−11 391,6 %
Totalrentabilitet−1 097,1 %62,4 %96,2 %
Egenkapitalandel−1 797,8 %24,1 %93,1 %
Likviditetsgrad 10,050,9313,06
Omsetningsvekst–−41,0 %−99,6 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter2,1 MNOK1,2 MNOK0,0 MNOK
Driftsresultat−0,4 MNOK1,2 MNOK−0,5 MNOK
Resultat før skatt−0,4 MNOK1,1 MNOK5,2 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK––
Årsresultat−0,4 MNOK1,1 MNOK5,2 MNOK
Finanskostnader0,1 MNOK0,1 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler0,0 MNOK1,9 MNOK5,4 MNOK
Omløpsmidler0,0 MNOK1,3 MNOK4,9 MNOK
Egenkapital−0,6 MNOK0,5 MNOK5,1 MNOK
Opptjent egenkapital−1,4 MNOK−0,3 MNOK4,3 MNOK
Sum gjeld0,7 MNOK1,4 MNOK0,4 MNOK
Kortsiktig gjeld0,7 MNOK1,4 MNOK0,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5840947.