SVEIS & Reperasjon AS
Score · regnskapsår 2025
78av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 39 av 801 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 128 av 2 930 · Industri
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 93 og soliditet 72 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
SVEIS & Reperasjon AS ligger 28 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 801 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 44,7 % (median 3,6 %) og egenkapitalandel 65,5 % (median 40,6 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 44,7 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 46,6 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 44,0 % | 6,5 % |
| Egenkapitalandel | 65,5 % | 40,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,53 | 1,09 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,61 | 1,61 |
| Omsetningsvekst | 98,1 % | 3,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 78 gjør SVEIS & Reperasjon AS det bedre enn 95 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (801 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
SVEIS & Reperasjon AS har score 78 for 2025, rang 128 av 2 930 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 94 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 98,1 % mot median 3,5 %. Lønnsomhet: persentil 93 mot sammenlignbare, driftsmargin 44,7 % mot median 3,6 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
SVEIS & Reperasjon AS hadde en driftsmargin på 44,7 % og en egenkapitalandel på 65,5 % i 2025, og er nr. 128 av 2 930 rangerte selskaper i Industri.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 98 % og driftsmarginen falt fra 52,5 % til 44,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 6 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 5 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 6 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,1 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,0 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 93 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 72 | vekt 25 % |
| Likviditet | 72 | vekt 15 % |
| Vekst | 94 | vekt 15 % |
| Konsistens | 48 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er SVEIS & Reperasjon AS?
Driftsmarginen var 44,7 % i 2025, mot en median på 3,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 44,0 %.
Hvor solid er SVEIS & Reperasjon AS?
Egenkapitalandelen var 65,5 % i 2025 (median 40,6 %). Gjeldsgraden var 0,53 (median 1,09).
Hvordan er likviditeten i SVEIS & Reperasjon AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,61 i 2025 (median 1,61).
Hvordan står SVEIS & Reperasjon AS i Industri?
SVEIS & Reperasjon AS er nr. 128 av 2 930 rangerte selskaper i Industri for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 39 av 801. Omsetningen endret seg 98,1 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 817082602
- Org.form
- AS
- Sektor
- Industri (25.530)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. april 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Gamlevegen 256, 5590 ETNE
- Kommune
- Etne rang 1 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 2. mai 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 78 | |
| Rang | – | – | 128 | |
| Driftsmargin | – | 52,5 % | 44,7 % | |
| Totalrentabilitet | −57,2 % | 54,0 % | 44,0 % | |
| Egenkapitalandel | 99,0 % | 67,4 % | 65,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | – | 3,08 | 2,61 | |
| Omsetningsvekst | – | – | 98,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,0 MNOK | 0,7 MNOK | 1,3 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,2 MNOK | 0,6 MNOK | 1,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,6 MNOK | 1,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK | 0,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum gjeld | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6368217.
Videre
Lignende selskaper
- Halland Instruments AS indeks 78, nr. 123 · sammenlign
- Scan Modul Norway AS indeks 78, nr. 126 · sammenlign
- Indus Production Services AS indeks 78, nr. 129 · sammenlign
- Wenkes Lefser AS indeks 78, nr. 131 · sammenlign
- Mebto AS indeks 78, nr. 133 · sammenlign