Tafro AS

Org.nr. 817154182 · Asker · Stiftet 2016

Score · regnskapsår 2025

29av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 180 av 207 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 347 av 392 · Finans og forsikring

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 8 og soliditet 34 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Tafro AS ligger 22 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 51 blant 207 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −27,7 % (median 82,0 %) og egenkapitalandel 83,2 % (median 91,8 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK2 MNOK
Driftsmargin −27,7 % 82,0 % 8 %
Resultatmargin −28,1 % 82,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −15,7 % 13,8 % 7 %
Egenkapitalandel 83,2 % 91,8 % 34 %
Gjeldsgrad 0,20 0,08 33 %
Likviditetsgrad 1 2,47 9,52 23 %
Omsetningsvekst 14,0 % 7,6 % 56 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 29 gjør Tafro AS det bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (207 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Tafro AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Tafro AS har score 29 for 2025, rang 347 av 392 i sektoren.

Sterkest: Vekst: persentil 56 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 14,0 % mot median 7,6 %.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 8 mot sammenlignbare, driftsmargin −27,7 % mot median 82,0 %. Likviditet: persentil 23 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,47 mot median 9,52.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 falt driftsmarginen til Tafro AS med 123,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 1,5 poeng. Selskapet gjorde det altså 124,7 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Tafro AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 7 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Tafro AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
202495,5 %80,5 % −0,4 prosentpoeng +7,8 prosentpoeng −8,3 prosentpoeng
2025−27,7 %82,0 % −123,2 prosentpoeng +1,5 prosentpoeng −124,7 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Tafro AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Tafro AS falt 123,2 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Tafro AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––95,9 %95,5 %−27,7 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Tafro AS falt 123,2 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Tafro AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––95,9 %95,5 %−27,7 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet (indeks)

Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet steg 4,6 % i 2025; driftsmarginen til Tafro AS falt 123,2 prosentpoeng.

Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet per år og driftsmarginen til Tafro AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: finansieringsvirksomhet, årssnitt87,190,494,298,9103,5107,3 (så langt)
Endring fra året før+2,9 %+3,8 %+4,1 %+5,0 %+4,6 %+3,7 %
Selskapets driftsmargin––95,9 %95,5 %−27,7 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Tafro AS hadde en driftsmargin på −27,7 % og en egenkapitalandel på 83,2 % i 2025, og er nr. 347 av 392 rangerte selskaper i Finans og forsikring.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 95,5 % til −27,7 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 1 MNOK og 7 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 1,1 MNOK 12,3 14 MNOK 7 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,5 MNOK – – ikke brukt i sektoren
P/B Egenkapital: 2,2 MNOK 1,2 3 MNOK 1 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −28,1 % (median 82,6 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −27,7 % (median 82,0 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 1,5 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −13,5 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet8 vekt 30 %
Soliditet34 vekt 25 %
Likviditet23 vekt 15 %
Vekst56 vekt 15 %
Konsistens45 vekt 15 %

Varighet: 54 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Tafro AS?

Driftsmarginen var −27,7 % i 2025, mot en median på 82,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −15,7 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Tafro AS?

Egenkapitalandelen var 83,2 % i 2025 (median 91,8 %). Gjeldsgraden var 0,20 (median 0,08).

Hvordan er likviditeten i Tafro AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,47 i 2025 (median 9,52).

Hvordan står Tafro AS i Finans og forsikring?

Tafro AS er nr. 347 av 392 rangerte selskaper i Finans og forsikring for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 180 av 207. Omsetningen endret seg 14,0 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
817154182
Org.form
AS
Sektor
Finans og forsikring (64.323)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
16. februar 2016 10 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Jerpefaret 23, 1388 BORGEN (ASKER)
Kommune
Asker rang 2 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 25. mai 2016
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Asker. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
1 (én eier)
Største eier
100,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Porteføljen: 5 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 26. 4 har negativ egenkapital, og 5 gikk med underskudd siste år.

Har eierandeler i: Coitio Gruppen AS (33 %), Trec Productions AS (25 %), Trend Solskjerming AS (25 %), Loyco AS (7 %), Solberg Markise AS (23 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–7829
Rang–23347
Driftsmargin95,9 %95,5 %−27,7 %
Totalrentabilitet79,2 %49,1 %−15,7 %
Egenkapitalandel43,0 %102,4 %83,2 %
Likviditetsgrad 10,532,582,47
Omsetningsvekst–62,3 %14,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,8 MNOK1,3 MNOK1,5 MNOK
Driftsresultat0,8 MNOK1,2 MNOK−0,4 MNOK
Resultat før skatt3,0 MNOK1,2 MNOK−0,4 MNOK
Skattekostnad0,2 MNOK0,3 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat2,8 MNOK0,9 MNOK−0,4 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler3,8 MNOK2,5 MNOK2,6 MNOK
Omløpsmidler0,9 MNOK0,9 MNOK1,0 MNOK
Egenkapital1,6 MNOK2,6 MNOK2,2 MNOK
Opptjent egenkapital1,6 MNOK2,6 MNOK2,1 MNOK
Sum gjeld2,2 MNOK−0,1 MNOK0,4 MNOK
Kortsiktig gjeld1,6 MNOK0,3 MNOK0,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6435799.