Letspixel AS
Score · regnskapsår 2024
48av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 657 av 1 214 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 613 av 2 907 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2024, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 64 og soliditet 35 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Metode
Mot sektoren
Letspixel AS ligger 2 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024.
Medianscore 50 blant 1 214 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024: driftsmargin 8,6 % (median 4,4 %) og egenkapitalandel 29,3 % (median 40,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 8,6 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | 8,7 % | 4,6 % |
| Totalrentabilitet | 23,2 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 29,3 % | 40,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,42 | 1,08 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,76 | 1,55 |
| Omsetningsvekst | 15,2 % | 7,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2024. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 48 gjør Letspixel AS det bedre enn 46 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 214 selskaper) i 2024.
Score 2023–2025
- Letspixel AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Letspixel AS hadde en driftsmargin på 8,6 % og en egenkapitalandel på 29,3 % i 2024, og er nr. 1 613 av 2 907 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Fra 2023 til 2024: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −3,6 % til 8,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2024.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,3 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,76 (median 1,55).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2024. Styringsrenten var i snitt 4,50 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,0 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 64 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 35 | vekt 25 % |
| Likviditet | 18 | vekt 15 % |
| Vekst | 59 | vekt 15 % |
| Konsistens | 57 | vekt 15 % |
Varighet: 36 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Letspixel AS?
Driftsmarginen var 8,6 % i 2024, mot en median på 4,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 23,2 %.
Hvor solid er Letspixel AS?
Egenkapitalandelen var 29,3 % i 2024 (median 40,1 %). Gjeldsgraden var 2,42 (median 1,08).
Hvordan er likviditeten i Letspixel AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,76 i 2024 (median 1,55). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Letspixel AS i Informasjon og kommunikasjon?
Letspixel AS er nr. 1 613 av 2 907 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2024. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 657 av 1 214. Omsetningen endret seg 15,2 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 817289932
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 7. mai 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Sandviksbodene 5, 5035 BERGEN
- Kommune
- Bergen rang 8 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 8. juni 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 2
- Største eier
- 50,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 25 | 48 | 32 | |
| Rang | 2 414 | 1 613 | 2 454 | |
| Driftsmargin | −3,6 % | 8,6 % | −8,9 % | |
| Totalrentabilitet | −9,1 % | 23,2 % | −5,0 % | |
| Egenkapitalandel | 13,1 % | 29,3 % | 25,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,59 | 0,76 | 0,74 | |
| Omsetningsvekst | – | 15,2 % | 1,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,7 MNOK | 2,0 MNOK | 2,0 MNOK |
| Driftsresultat | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,6 MNOK | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5449357.
Videre
Lignende selskaper
- Artsys Solutions AS indeks 48, nr. 1 610 · sammenlign
- Lifeatwork AS indeks 48, nr. 1 611 · sammenlign
- Buro Ops AS indeks 48, nr. 1 612 · sammenlign
- Fjell-Ljom AS indeks 48, nr. 1 615 · sammenlign
- Pkom AS indeks 48, nr. 1 617 · sammenlign