Steintøft AS
Score · regnskapsår 2025
39av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 058 av 5 554 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 14 445 av 20 335 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 42 og soliditet 15 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Steintøft AS ligger 12 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 5 554 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 1,6 % (median 4,5 %) og egenkapitalandel 11,4 % (median 34,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13 MNOK | 19 MNOK |
| Driftsmargin | 1,6 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 1,5 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | 12,2 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 11,4 % | 34,1 % |
| Gjeldsgrad | 7,77 | 1,72 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,57 | 1,48 |
| Omsetningsvekst | 27,9 % | 6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 1,05 MNOK | 1,70 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 39 gjør Steintøft AS det bedre enn 27 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (5 554 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Steintøft AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Steintøft AS har score 39 for 2025, rang 14 445 av 20 335 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 78 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 27,9 % mot median 6,0 %. Konsistens: persentil 67 mot sammenlignbare.
Svakest: Likviditet: persentil 4 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,57 mot median 1,48. Soliditet: persentil 15 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 11,4 % mot median 34,1 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,8 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,57 (median 1,48).
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 27,9 % (median 6,0 %); likviditetsgrad 1 0,57 (median 1,48).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Steintøft AS hadde en driftsmargin på 1,6 % og en egenkapitalandel på 11,4 % i 2025, og er nr. 14 445 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 28 % og egenkapitalandelen steg fra 0,6 % til 11,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 0 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,8 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,57 (median 1,48).
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 27,9 % (median 6,0 %); Likviditetsgrad 1 0,57 (median 1,48).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 42 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 15 | vekt 25 % |
| Likviditet | 4 | vekt 15 % |
| Vekst | 78 | vekt 15 % |
| Konsistens | 67 | vekt 15 % |
Varighet: 33 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Steintøft AS?
Driftsmarginen var 1,6 % i 2025, mot en median på 4,5 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,2 %.
Hvor solid er Steintøft AS?
Egenkapitalandelen var 11,4 % i 2025 (median 34,1 %). Gjeldsgraden var 7,77 (median 1,72).
Hvordan er likviditeten i Steintøft AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,57 i 2025 (median 1,48). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Steintøft AS i Bygg og anlegg?
Steintøft AS er nr. 14 445 av 20 335 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 058 av 5 554. Omsetningen endret seg 27,9 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 817541542
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.120)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 12 registrert 10. oktober 2026
- Stiftet
- 30. juni 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Gåsland 70C, 5427 URANGSVÅG (BØMLO)
- Kommune
- Bømlo rang 2 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 25 | 35 | 39 | |
| Rang | 15 050 | 14 780 | 14 445 | |
| Driftsmargin | 1,9 % | 0,6 % | 1,6 % | |
| Totalrentabilitet | 13,7 % | 5,4 % | 12,2 % | |
| Egenkapitalandel | −2,1 % | 0,6 % | 11,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,98 | 0,93 | 0,57 | |
| Omsetningsvekst | – | 13,9 % | 27,9 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,6 MNOK | 9,8 MNOK | 12,6 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK | 1,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,1 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK | 1,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK | 1,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6943330.
Videre
Lignende selskaper
- Volas AS indeks 39, nr. 14 440 · sammenlign
- Nime AS indeks 39, nr. 14 442 · sammenlign
- Tms-Bygg AS indeks 39, nr. 14 443 · sammenlign
- Signal Bygg AS indeks 39, nr. 14 451 · sammenlign
- Glasscon Drift AS indeks 39, nr. 14 452 · sammenlign