Hegive AS
Score · regnskapsår 2025
For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt
Basert på årsregnskapet for 2025
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsmargin | – | 9,6 % |
| Resultatmargin | – | 10,0 % |
| Totalrentabilitet | 20,7 % | 19,7 % |
| Egenkapitalandel | 99,9 % | 34,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,00 | 1,70 |
| Likviditetsgrad 1 | 583,69 | 1,42 |
| Omsetningsvekst | – | 7,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2024 steg driftsmarginen til Hegive AS med 39,7 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,0 poeng. Selskapet gjorde det altså 39,7 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 95,2 % | 9,4 % | +39,7 prosentpoeng | 0,0 prosentpoeng | +39,7 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Hegive AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 6,4 % i 2024; driftsmarginen til Hegive AS økte 39,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,4 | 107,7 | 127,0 | 135,2 | 141,7 | 149,6 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +7,3 % | +17,9 % | +6,4 % | +4,8 % | +5,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 55,6 % | 95,2 % | – | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning steg 1,0 % i 2024; driftsmarginen til Hegive AS økte 39,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: administrativ rådgivning, årssnitt | 99,4 | 104,0 | 114,9 | 116,0 | 123,6 | 128,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +17,3 % | +4,6 % | +10,5 % | +1,0 % | +6,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 55,6 % | 95,2 % | – | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 5,0 % i 2024; driftsmarginen til Hegive AS økte 39,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 100,0 | 104,8 | 111,8 | 117,4 | 123,2 | 127,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,4 % | +4,8 % | +6,7 % | +5,0 % | +4,9 % | +3,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 55,6 % | 95,2 % | – | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,2 % i 2024; driftsmarginen til Hegive AS økte 39,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 55,6 % | 95,2 % | – | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten steg 0,96 prosentpoeng i 2024; driftsmarginen til Hegive AS økte 39,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 55,6 % | 95,2 % | – | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks)
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 5,6 % i 2024; driftsmarginen til Hegive AS økte 39,7 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt | 86,2 | 89,8 | 93,9 | 99,1 | 104,4 | 108,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +5,1 % | +4,3 % | +4,5 % | +5,6 % | +5,4 % | +3,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 55,6 % | 95,2 % | – | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Hegive AS hadde en egenkapitalandel på 99,9 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og egenkapitalandelen steg fra 91,5 % til 99,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 4 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 22,4 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 17,4 | 4 MNOK |
| P/B | 4,1 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 807,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Omsetning er ikke oppgitt
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Hegive AS?
Driftsmarginen var – i 2025, mot en median på 9,6 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 20,7 %.
Hvor solid er Hegive AS?
Egenkapitalandelen var 99,9 % i 2025 (median 34,4 %). Gjeldsgraden var 0,00 (median 1,70).
Hvordan er likviditeten i Hegive AS?
Likviditetsgrad 1 var 583,69 i 2025 (median 1,42).
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Hegive AS. Personer vises ikke med navn.
Hegive AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Hegive AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 817614442
- Org.form
- AS
- Sektor
- Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 16. august 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Voksenkollveien 39B, 0790 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 30. august 2016
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 636700PJO4QDSDNFZB85 fornyes 28. mars 2027
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Morselskap konsoliderer ikke selskapet
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Heggen Consulting AS (100 %)
Porteføljen: 3 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 25. 1 har negativ egenkapital, og 1 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Cageeye AS (0 %), Heggen Consulting AS (100 %), The Kind Projects AS (15 %), Vistin Pharma ASA (0 %), Pexip Holding ASA (0 %), Gjensidige Forsikring ASA (0 %), Heggen Bygg og Anlegg AS (33 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 84 | – | – | |
| Rang | 143 | – | – | |
| Driftsmargin | 55,6 % | 95,2 % | – | |
| Totalrentabilitet | 72,8 % | 22,1 % | 20,7 % | |
| Egenkapitalandel | 73,5 % | 91,5 % | 99,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,87 | 7,86 | 583,69 | |
| Omsetningsvekst | – | −89,4 % | – |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,9 MNOK | 0,2 MNOK | – |
| Driftsresultat | 1,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,0 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,8 MNOK | −0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,3 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,4 MNOK | 1,0 MNOK | 1,1 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,1 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 1,0 MNOK | 0,9 MNOK | 1,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum gjeld | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6793600.