Itsense AS

Org.nr. 817758312 · Trondheim · Stiftet 2016

Score · regnskapsår 2023

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2023

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 8,6 % 3,5 % ikke sammenlignet
Resultatmargin 8,6 % 3,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 20,0 % 6,3 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 35,0 % 39,8 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 1,86 1,14 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 1,38 1,51 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 4,6 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Itsense AS
  • Median: selskapene i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Itsense AS hadde en egenkapitalandel på 35,0 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 0,0 MNOK 17,7 1 MNOK 0 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat: 0,1 MNOK
minus netto gjeld −0,3 MNOK
14,3 1 MNOK 1 MNOK
P/B Egenkapital: 0,1 MNOK 2,6 0 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

Ingen regler slo ut for dette året.

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Itsense AS?

Driftsmarginen var 8,6 % i 2023, mot en median på 3,5 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 20,0 %.

Hvor solid er Itsense AS?

Egenkapitalandelen var 35,0 % i 2023 (median 39,8 %). Gjeldsgraden var 1,86 (median 1,14).

Hvordan er likviditeten i Itsense AS?

Likviditetsgrad 1 var 1,38 i 2023 (median 1,51).

Konsernstruktur · 2025

2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 55 % av aksjene i Itsense AS. Personer vises ikke med navn.

Itsense AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Informasjon og kommunikasjon (1 selskap) 1 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
  • Itsense AS du er her operativt · indeks 57 · nr. 1115 av 3294 i Informasjon og kommunikasjon
    • Ragtag AS eid 70 % · ikke i datagrunnlaget

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
817758312
Org.form
AS
Sektor
Informasjon og kommunikasjon (62.100)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
1. september 2016 10 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Frode Rinnans veg 100, 7050 TRONDHEIM
Kommune
Trondheim rang 3 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 21. september 2016
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Trondheim. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
3 (én eier har over halvparten)
Største eier
55,0 %
Fordeling
selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
65 %
Eiere over 60 år
0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 51 år)
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Ragtag AS (70 %)

Har eierandeler i: Ragtag AS (70 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–2657
Rang–2 8721 115
Driftsmargin8,6 %−11,3 %17,2 %
Totalrentabilitet20,0 %−48,7 %57,6 %
Egenkapitalandel35,0 %2,7 %45,5 %
Likviditetsgrad 11,380,801,69
Omsetningsvekst–59,6 %−13,9 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,7 MNOK1,2 MNOK1,0 MNOK
Driftsresultat0,1 MNOK−0,1 MNOK0,2 MNOK
Resultat før skatt0,1 MNOK−0,1 MNOK0,2 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK−0,1 MNOK0,1 MNOK
Finanskostnader––0,0 MNOK
Sum eiendeler0,3 MNOK0,3 MNOK0,3 MNOK
Omløpsmidler0,3 MNOK0,2 MNOK0,3 MNOK
Egenkapital0,1 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Opptjent egenkapital0,1 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Sum gjeld0,2 MNOK0,3 MNOK0,2 MNOK
Kortsiktig gjeld0,2 MNOK0,3 MNOK0,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5178821.