Risavika 4 AS
Score · regnskapsår 2025
71av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 502 av 5 751 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 644 av 7 661 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 76 og soliditet 90 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Risavika 4 AS ligger 22 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 750 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 74,8 % (median 47,5 %) og egenkapitalandel 87,1 % (median 26,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 74,8 % | 47,5 % |
| Resultatmargin | 84,9 % | 23,1 % |
| Totalrentabilitet | 11,4 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 87,1 % | 26,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,15 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,58 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 2,5 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 71 gjør Risavika 4 AS det bedre enn 91 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 751 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Risavika 4 AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Risavika 4 AS har score 71 for 2025, rang 644 av 7 661 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 90 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 87,1 % mot median 26,9 %. Lønnsomhet: persentil 76 mot sammenlignbare, driftsmargin 74,8 % mot median 47,5 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Risavika 4 AS hadde en driftsmargin på 74,8 % og en egenkapitalandel på 87,1 % i 2025, og er nr. 644 av 7 661 rangerte selskaper i Eiendom.
Ingen store endringer i nøkkeltallene fra 2024 til 2025.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 33 MNOK og 33 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 33 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | mangler tall |
| P/B | 1,0 | 33 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 25,5 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 76 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 90 | vekt 25 % |
| Likviditet | 66 | vekt 15 % |
| Vekst | 45 | vekt 15 % |
| Konsistens | 58 | vekt 15 % |
Varighet: 70 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Risavika 4 AS?
Driftsmarginen var 74,8 % i 2025, mot en median på 47,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 11,4 %.
Hvor solid er Risavika 4 AS?
Egenkapitalandelen var 87,1 % i 2025 (median 26,9 %). Gjeldsgraden var 0,15 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Risavika 4 AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,58 i 2025 (median 1,40).
Hvordan står Risavika 4 AS i Eiendom?
Risavika 4 AS er nr. 644 av 7 661 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 502 av 5 751. Omsetningen endret seg 2,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 817820972
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.320)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 23. september 2016 10 år i drift
- Aksjekapital
- 1,80 MNOK
- Forretningsadresse
- Haakon VIIs gate 6, 0161 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 71 | 69 | 71 | |
| Rang | 979 | 748 | 644 | |
| Driftsmargin | 73,1 % | 74,7 % | 74,8 % | |
| Totalrentabilitet | 10,5 % | 11,2 % | 11,4 % | |
| Egenkapitalandel | 88,5 % | 87,6 % | 87,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,57 | 2,56 | 2,58 | |
| Omsetningsvekst | – | 4,7 % | 2,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,7 MNOK | 4,9 MNOK | 5,0 MNOK |
| Driftsresultat | 3,4 MNOK | 3,7 MNOK | 3,8 MNOK |
| Resultat før skatt | 3,9 MNOK | 4,2 MNOK | 4,3 MNOK |
| Årsresultat | 3,0 MNOK | 3,3 MNOK | 3,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | – | – |
| Sum eiendeler | 37,0 MNOK | 37,4 MNOK | 37,7 MNOK |
| Omløpsmidler | 10,9 MNOK | 11,9 MNOK | 12,5 MNOK |
| Egenkapital | 32,7 MNOK | 32,8 MNOK | 32,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,8 MNOK | 0,8 MNOK | 0,9 MNOK |
| Sum gjeld | 4,2 MNOK | 4,7 MNOK | 4,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 4,2 MNOK | 4,7 MNOK | 4,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6798738.
Videre
Lignende selskaper
- 1852 Invest AS indeks 71, nr. 639 · sammenlign
- Meisland Bygg AS indeks 71, nr. 641 · sammenlign
- Skolmar Næringsbygg AS indeks 71, nr. 642 · sammenlign
- Beitostølen Sportell AS indeks 71, nr. 643 · sammenlign
- Bygdø Allé 61 AS indeks 71, nr. 646 · sammenlign