Damgården AS
Score · regnskapsår 2025
39av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 403 av 577 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 960 av 1 357 · Undervisning
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 44 og soliditet 47 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Damgården AS ligger 10 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 577 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,6 % (median 3,0 %) og egenkapitalandel 34,0 % (median 31,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 2,6 % | 3,0 % |
| Resultatmargin | 1,4 % | 2,8 % |
| Totalrentabilitet | 4,9 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandel | 34,0 % | 31,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,94 | 1,48 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,86 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | 0,3 % | 4,5 % |
| Omsetning per ansatt | 0,30 MNOK | 0,40 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 39 gjør Damgården AS det bedre enn 30 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (577 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Damgården AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Damgården AS har score 39 for 2025, rang 960 av 1 357 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 47 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 34,0 % mot median 31,4 %.
Svakest: Likviditet: persentil 24 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,86 mot median 1,43. Konsistens: persentil 32 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,86 (median 1,43).
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Damgården AS hadde en driftsmargin på 2,6 % og en egenkapitalandel på 34,0 % i 2025, og er nr. 960 av 1 357 rangerte selskaper i Undervisning.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra 0,0 % til 2,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 0 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 0 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,2 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,86 (median 1,43).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 3,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −5,7 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 44 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 47 | vekt 25 % |
| Likviditet | 24 | vekt 15 % |
| Vekst | 38 | vekt 15 % |
| Konsistens | 32 | vekt 15 % |
Varighet: 34 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Damgården AS?
Driftsmarginen var 2,6 % i 2025, mot en median på 3,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,9 %.
Hvor solid er Damgården AS?
Egenkapitalandelen var 34,0 % i 2025 (median 31,4 %). Gjeldsgraden var 1,94 (median 1,48).
Hvordan er likviditeten i Damgården AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,86 i 2025 (median 1,43). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Damgården AS i Undervisning?
Damgården AS er nr. 960 av 1 357 rangerte selskaper i Undervisning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 403 av 577. Omsetningen endret seg 0,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 818751052
- Org.form
- AS
- Sektor
- Undervisning (85.510)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 14 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 10. januar 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,17 MNOK
- Forretningsadresse
- Vestmarkveien 149B, 3271 LARVIK
- Kommune
- Larvik rang 4 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 23. mars 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 23 | 38 | 39 | |
| Rang | 1 313 | 1 126 | 960 | |
| Driftsmargin | −13,3 % | 0,0 % | 2,6 % | |
| Totalrentabilitet | −23,5 % | 0,0 % | 4,9 % | |
| Egenkapitalandel | 35,9 % | 29,5 % | 34,0 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,58 | 1,09 | 0,86 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,4 % | 0,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3,7 MNOK | 4,2 MNOK | 4,2 MNOK |
| Driftsresultat | −0,5 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | −0,5 MNOK | −0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | −0,4 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,1 MNOK | 2,4 MNOK | 2,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK | −0,2 MNOK |
| Sum gjeld | 1,4 MNOK | 1,7 MNOK | 1,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6343081.
Videre
Lignende selskaper
- Stians Trafikkskole AS indeks 39, nr. 956 · sammenlign
- Ulvøya Barnehage AS indeks 39, nr. 957 · sammenlign
- Onsøy Trafikkskole AS indeks 39, nr. 958 · sammenlign
- Astrologiskolen Herkules AS indeks 39, nr. 961 · sammenlign
- TR. Trafikkskole AS indeks 39, nr. 964 · sammenlign