Ilodd AS
Score · regnskapsår 2023
78av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 260 av 2 045 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 416 av 3 757 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 67 og soliditet 82 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Ilodd AS ligger 29 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 2 044 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 17,4 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 74,9 % (median 40,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 17,4 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 17,3 % | 5,8 % |
| Totalrentabilitet | 19,2 % | 11,3 % |
| Egenkapitalandel | 74,9 % | 40,4 % |
| Gjeldsgrad | 0,34 | 1,19 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,98 | 1,59 |
| Omsetningsvekst | – | 0,3 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 78 gjør Ilodd AS det bedre enn 87 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 045 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Ilodd AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Ilodd AS hadde en driftsmargin på 17,4 % og en egenkapitalandel på 74,9 % i 2023, og er nr. 416 av 3 757 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 2 MNOK |
| P/B | 3,2 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var −0,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 67 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 82 | vekt 25 % |
| Likviditet | 84 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 86 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ilodd AS?
Driftsmarginen var 17,4 % i 2023, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 19,2 %.
Hvor solid er Ilodd AS?
Egenkapitalandelen var 74,9 % i 2023 (median 40,4 %). Gjeldsgraden var 0,34 (median 1,19).
Hvordan er likviditeten i Ilodd AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,98 i 2023 (median 1,59).
Hvordan står Ilodd AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Ilodd AS er nr. 416 av 3 757 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 260 av 2 045.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 819205922
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.129)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 6. juni 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Skolefjellet 5, 4280 SKUDENESHAVN (KARMØY)
- Kommune
- Karmøy rang 2–7 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 10. juli 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 70,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Eiere over 60 år
- 20 % av personeierne sine aksjer (medianalder 51 år)
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 78 | 56 | 75 | |
| Rang | 416 | 1 427 | 307 | |
| Driftsmargin | 17,4 % | −3,1 % | 21,9 % | |
| Totalrentabilitet | 19,2 % | −3,6 % | 22,9 % | |
| Egenkapitalandel | 74,9 % | 81,7 % | 78,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 3,98 | 5,46 | 4,66 | |
| Omsetningsvekst | – | −5,5 % | 18,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,4 MNOK | 1,3 MNOK | 1,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,0 MNOK | 0,3 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK | 1,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,2 MNOK | 1,1 MNOK | 1,5 MNOK |
| Egenkapital | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 1,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4696585.
Videre
Lignende selskaper
- Stian Longva AS indeks 78, nr. 413 · sammenlign
- Dyrehelse AS indeks 78, nr. 414 · sammenlign
- Bokhari AS indeks 78, nr. 418 · sammenlign
- ARKITEKTFIRMA HOEM & Folstad AS indeks 78, nr. 419 · sammenlign
- Bjar Arkitekter AS indeks 78, nr. 420 · sammenlign