Skagerak IT AS
Score · regnskapsår 2023
57av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 141 av 10 548 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 8 306 av 21 088 · Handel
Profil
Elefant · Forvalter
Lavere lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 45 og soliditet 59 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Skagerak IT AS ligger 7 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 10 539 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 1,6 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 48,8 % (median 35,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 1,6 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 1,3 % | 2,0 % |
| Totalrentabilitet | 4,2 % | 5,7 % |
| Egenkapitalandel | 48,8 % | 35,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,05 | 1,26 |
| Likviditetsgrad 1 | 2,24 | 1,79 |
| Omsetningsvekst | – | 6,7 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 57 gjør Skagerak IT AS det bedre enn 61 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (10 548 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Skagerak IT AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Skagerak IT AS hadde en driftsmargin på 1,6 % og en egenkapitalandel på 48,8 % i 2023, og er nr. 8 306 av 21 088 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,1 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 45 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 59 | vekt 25 % |
| Likviditet | 61 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 72 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Skagerak IT AS?
Driftsmarginen var 1,6 % i 2023, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 4,2 %.
Hvor solid er Skagerak IT AS?
Egenkapitalandelen var 48,8 % i 2023 (median 35,5 %). Gjeldsgraden var 1,05 (median 1,26).
Hvordan er likviditeten i Skagerak IT AS?
Likviditetsgrad 1 var 2,24 i 2023 (median 1,79).
Hvordan står Skagerak IT AS i Handel?
Skagerak IT AS er nr. 8 306 av 21 088 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 141 av 10 548.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 819206392
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.400)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 12. juni 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Krabberødkollen 3, 3960 STATHELLE (BAMBLE)
- Kommune
- Bamble rang 21–34 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 27. juni 2017
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 57 | 64 | 46 | |
| Rang | 8 306 | 5 479 | 13 472 | |
| Driftsmargin | 1,6 % | 8,1 % | −3,5 % | |
| Totalrentabilitet | 4,2 % | 16,3 % | −7,1 % | |
| Egenkapitalandel | 48,8 % | 55,3 % | 51,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,24 | 2,71 | 2,13 | |
| Omsetningsvekst | – | −8,8 % | 0,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,3 MNOK | 5,7 MNOK | 5,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK | −0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK | −0,2 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,3 MNOK | −0,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,5 MNOK | 2,9 MNOK | 2,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,1 MNOK | 2,2 MNOK | 2,2 MNOK |
| Egenkapital | 1,2 MNOK | 1,6 MNOK | 1,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,2 MNOK | 1,5 MNOK | 1,4 MNOK |
| Sum gjeld | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,9 MNOK | 0,8 MNOK | 1,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5099543.
Videre
Lignende selskaper
- MÅLØY FARGE & Interiør AS indeks 57, nr. 8 304 · sammenlign
- Kvande-Jensen AS indeks 57, nr. 8 308 · sammenlign
- Dixi Retail AS indeks 57, nr. 8 309 · sammenlign
- Båtskadesenteret AS indeks 57, nr. 8 310 · sammenlign
- Demopartner AS indeks 57, nr. 8 312 · sammenlign