Lapas AS

Org.nr. 819744912 · Haram · Stiftet 2017

Score · regnskapsår 2025

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2025

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −3 444,9 % 9,0 % ikke sammenlignet
Resultatmargin 49 760,4 % 9,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 42,3 % 16,9 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 93,0 % 43,0 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,07 1,11 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 4,45 1,66 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst −0,2 % 5,8 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 falt driftsmarginen til Lapas AS med 2 728,5 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,6 poeng. Selskapet gjorde det altså 2 727,9 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Lapas AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 0 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Lapas AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−716,4 %9,6 % +563,4 prosentpoeng −0,2 prosentpoeng +563,6 prosentpoeng
2025−3 444,9 %9,0 % −2 728,5 prosentpoeng −0,6 prosentpoeng −2 727,9 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Lapas AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,8 % i 2025; driftsmarginen til Lapas AS falt 2 728,5 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting per år og driftsmarginen til Lapas AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt100,4107,7127,0135,2141,7149,6 (så langt)
Endring fra året før+8,7 %+7,3 %+17,9 %+6,4 %+4,8 %+5,5 %
Selskapets driftsmargin––−1 279,8 %−716,4 %−3 444,9 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Omsetningsindeks: administrativ rådgivning (indeks (2021 = 100))

Omsetningsindeks: administrativ rådgivning steg 6,5 % i 2025; driftsmarginen til Lapas AS falt 2 728,5 prosentpoeng.

Omsetningsindeks: administrativ rådgivning per år og driftsmarginen til Lapas AS
Mål202120222023202420252026
Omsetningsindeks: administrativ rådgivning, årssnitt99,4104,0114,9116,0123,6128,7 (så langt)
Endring fra året før+17,3 %+4,6 %+10,5 %+1,0 %+6,5 %+4,1 %
Selskapets driftsmargin––−1 279,8 %−716,4 %−3 444,9 %–

Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden

Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks (2021 = 100))

Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 4,9 % i 2025; driftsmarginen til Lapas AS falt 2 728,5 prosentpoeng.

Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting per år og driftsmarginen til Lapas AS
Mål202120222023202420252026
Tjenestepriser: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt100,0104,8111,8117,4123,2127,0 (så langt)
Endring fra året før+3,4 %+4,8 %+6,7 %+5,0 %+4,9 %+3,1 %
Selskapets driftsmargin––−1 279,8 %−716,4 %−3 444,9 %–

Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden

Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))

Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Lapas AS falt 2 728,5 prosentpoeng.

Konsumprisindeksen per år og driftsmarginen til Lapas AS
Mål202120222023202420252026
Konsumprisindeksen, årssnitt84,389,294,197,0100,0102,9 (så langt)
Endring fra året før+3,5 %+5,8 %+5,5 %+3,2 %+3,0 %+2,9 %
Selskapets driftsmargin––−1 279,8 %−716,4 %−3 444,9 %–

Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden

Styringsrenten (prosent)

Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Lapas AS falt 2 728,5 prosentpoeng.

Styringsrenten per år og driftsmarginen til Lapas AS
Mål202120222023202420252026
Styringsrenten, årssnitt0,081,323,544,504,304,17 (så langt)
Endring fra året før−0,28 prosentpoeng+1,24 prosentpoeng+2,22 prosentpoeng+0,96 prosentpoeng−0,20 prosentpoeng−0,12 prosentpoeng
Selskapets driftsmargin––−1 279,8 %−716,4 %−3 444,9 %–

Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting (indeks)

Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting steg 5,4 % i 2025; driftsmarginen til Lapas AS falt 2 728,5 prosentpoeng.

Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting per år og driftsmarginen til Lapas AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: juridisk og regnskapsmessig tjenesteyting, årssnitt86,289,893,999,1104,4108,4 (så langt)
Endring fra året før+5,1 %+4,3 %+4,5 %+5,6 %+5,4 %+3,8 %
Selskapets driftsmargin––−1 279,8 %−716,4 %−3 444,9 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Lapas AS hadde en egenkapitalandel på 93,0 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −716,4 % til −3 444,9 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Metodene gir mellom 2 606 MNOK og 3 037 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): 196,0 MNOK 22,4 4 390 MNOK 3 037 MNOK
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −11,7 MNOK 17,4 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 918,5 MNOK 4,1 3 766 MNOK 2 606 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 31 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 14 % for størrelse (småbedriftspremie 1 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −3 444,9 % (median 9,0 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 42,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Stresstest · 2026

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Lapas AS?

Driftsmarginen var −3 444,9 % i 2025, mot en median på 9,0 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var 42,3 %.

Hvor solid er Lapas AS?

Egenkapitalandelen var 93,0 % i 2025 (median 43,0 %). Gjeldsgraden var 0,07 (median 1,11).

Hvordan er likviditeten i Lapas AS?

Likviditetsgrad 1 var 4,45 i 2025 (median 1,66).

Konsernstruktur · 2025

6 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Lapas Holding AS. Personer vises ikke med navn.

Lapas Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
819744912
Org.form
AS
Sektor
Revisjon, regnskap og rådgivning (70.200)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
3. oktober 2017 9 år i drift
Aksjekapital
0,10 MNOK
Forretningsadresse
Fjellbu 40, 6270 BRATTVÅG (HARAM)
Kommune
Haram rang 11–25 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
Siste innsendte regnskap
2025
LEI
549300WC1M5ZE4UNHH41 fornyes 7. desember 2027
Selskapets forretningskommune, Haram. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Morselskap
Morselskap ikke rapportert

Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 30. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
4 (én eier har over halvparten)
Største eier
67,0 % · tre største 89,0 %
Fordeling
selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
100 %
Konsernkjede
Eies av: Lapas Holding AS (67 %)
Øverste eier: privatperson
  • Lapas Holding AS · 67,0 %
  • Anne-Lene Langøy Holding AS · 11,0 %
  • Gyntland AS · 11,0 %
  • Dosmil AS · 11,0 %

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Eier flertallet i: Lapas Industri AS (100 %), Lapas Invest AS (100 %)

Porteføljen: 10 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 0 av dem med flertall. Snittindeksen er 51. 0 har negativ egenkapital, og 6 gikk med underskudd siste år.

Har eierandeler i: Logtech Invest AS (9 %), Inpower Invest AS (32 %), Turnstone Private Equity Fund Iii AS (0 %), Unifon Holding AS (7 %), Colosseum Helse og Handel AS (20 %), Virtur AS (7 %), Sonoclear AS (8 %), Techsea Invest AS (24 %)

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin−1 279,8 %−716,4 %−3 444,9 %
Totalrentabilitet22,8 %13,9 %42,3 %
Egenkapitalandel92,4 %91,2 %93,0 %
Likviditetsgrad 14,213,204,45
Omsetningsvekst–295,6 %−0,2 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,2 MNOK0,8 MNOK0,8 MNOK
Driftsresultat−2,5 MNOK−5,6 MNOK−26,9 MNOK
Resultat før skatt123,8 MNOK83,0 MNOK389,2 MNOK
Skattekostnad2,4 MNOK3,2 MNOK2,3 MNOK
Årsresultat121,4 MNOK79,8 MNOK386,8 MNOK
Finanskostnader19,7 MNOK15,0 MNOK28,9 MNOK
Sum eiendeler629,5 MNOK703,4 MNOK987,2 MNOK
Omløpsmidler199,4 MNOK196,6 MNOK304,7 MNOK
Egenkapital581,9 MNOK641,7 MNOK918,5 MNOK
Opptjent egenkapital223,5 MNOK283,3 MNOK660,1 MNOK
Sum gjeld47,6 MNOK61,8 MNOK68,8 MNOK
Kortsiktig gjeld47,4 MNOK61,4 MNOK68,4 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7145217.