EC Brands AS
Score · regnskapsår 2025
68av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 204 av 1 358 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 663 av 4 004 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 55 og soliditet 93 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
EC Brands AS ligger 17 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 1 358 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 7,4 % (median 5,6 %) og egenkapitalandel 72,8 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 11 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 7,4 % | 5,6 % |
| Resultatmargin | 12,4 % | 5,7 % |
| Totalrentabilitet | 15,2 % | 14,0 % |
| Egenkapitalandel | 72,8 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,37 | 1,73 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,03 | 1,43 |
| Omsetningsvekst | 5,8 % | 8,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 68 gjør EC Brands AS det bedre enn 85 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 358 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- EC Brands AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
EC Brands AS har score 68 for 2025, rang 663 av 4 004 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 93 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 72,8 % mot median 33,5 %. Likviditet: persentil 91 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,03 mot median 1,43.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 15,4 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +16,2, bransjen +0,8 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til EC Brands AS med 16,2 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,8 poeng. Selskapet gjorde det altså 15,4 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk EC Brands AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 3 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −8,8 % | 4,8 % | −22,5 prosentpoeng | −0,3 prosentpoeng | −22,3 prosentpoeng |
| 2025 | 7,4 % | 5,6 % | +16,2 prosentpoeng | +0,8 prosentpoeng | +15,4 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til EC Brands AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til EC Brands AS økte 16,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 13,8 % | −8,8 % | 7,4 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til EC Brands AS økte 16,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 13,8 % | −8,8 % | 7,4 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til EC Brands AS økte 16,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 13,8 % | −8,8 % | 7,4 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til EC Brands AS økte 16,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 13,8 % | −8,8 % | 7,4 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til EC Brands AS økte 16,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 13,8 % | −8,8 % | 7,4 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til EC Brands AS økte 16,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 13,8 % | −8,8 % | 7,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til EC Brands AS økte 16,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 13,8 % | −8,8 % | 7,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til EC Brands AS økte 16,2 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 13,8 % | −8,8 % | 7,4 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
EC Brands AS hadde en driftsmargin på 7,4 % og en egenkapitalandel på 72,8 % i 2025, og er nr. 663 av 4 004 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −8,8 % til 7,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 6 MNOK og 11 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 7 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 6 MNOK |
| P/B | 3,2 | 11 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 55 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 93 | vekt 25 % |
| Likviditet | 91 | vekt 15 % |
| Vekst | 44 | vekt 15 % |
| Konsistens | 51 | vekt 15 % |
Varighet: 67 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er EC Brands AS?
Driftsmarginen var 7,4 % i 2025, mot en median på 5,6 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 15,2 %.
Hvor solid er EC Brands AS?
Egenkapitalandelen var 72,8 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 0,37 (median 1,73).
Hvordan er likviditeten i EC Brands AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,03 i 2025 (median 1,43).
Hvordan står EC Brands AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
EC Brands AS er nr. 663 av 4 004 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 204 av 1 358. Omsetningen endret seg 5,8 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i EC Brands AS.
EC Brands AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
EC Brands AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 819930872
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (74.110)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 7. november 2017 9 år i drift
- Aksjekapital
- 0,06 MNOK
- Forretningsadresse
- Stålhaugen 9, 6065 ULSTEINVIK
- Kommune
- Ulstein rang 6 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- LEI
- 984500E0564A38V0F404 ikke fornyet (utløpt)
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
- Morselskap
- Ingen morselskap: eies av personer
Kilde: GLEIF (Global Legal Entity Identifier Foundation), hentet 31. oktober 2026. Morselskap er det selskapet selv har rapportert til GLEIF.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3
- Største eier
- 43,0 %
- Fordeling
- selskaper 33 % · privatpersoner 67 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 64 %
- Dionysos AS · 33,0 %
- 2 privatpersoner · 67,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: EC Commerce AS (100 %), EC Life AS (100 %)
Porteføljen: 3 av selskapene det eier aksjer i har regnskap hos oss, 2 av dem med flertall. Snittindeksen er 44. 1 har negativ egenkapital, og 2 gikk med underskudd siste år.
Har eierandeler i: Norwegian Hydrogen AS (1 %), Vireon AS (1 %), EC Life AS (100 %), EC Commerce AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 87 | 47 | 68 | |
| Rang | 166 | 2 233 | 663 | |
| Driftsmargin | 13,8 % | −8,8 % | 7,4 % | |
| Totalrentabilitet | 21,9 % | −5,8 % | 15,2 % | |
| Egenkapitalandel | 70,3 % | 63,0 % | 72,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,88 | 2,33 | 3,03 | |
| Omsetningsvekst | – | −22,3 % | 5,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,9 MNOK | 10,8 MNOK | 11,4 MNOK |
| Driftsresultat | 1,9 MNOK | −0,9 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 2,0 MNOK | −0,6 MNOK | 1,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,4 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 1,5 MNOK | −0,6 MNOK | 1,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 9,2 MNOK | 9,3 MNOK | 9,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 7,9 MNOK | 8,0 MNOK | 8,0 MNOK |
| Egenkapital | 6,5 MNOK | 5,9 MNOK | 7,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 6,4 MNOK | 5,8 MNOK | 7,1 MNOK |
| Sum gjeld | 2,7 MNOK | 3,4 MNOK | 2,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,7 MNOK | 3,4 MNOK | 2,7 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7031544.
Videre
Lignende selskaper
- Nordic Credit Rating AS indeks 68, nr. 659 · sammenlign
- Text & Design as indeks 68, nr. 661 · sammenlign
- Perceptor AS indeks 68, nr. 665 · sammenlign
- Paneda AS indeks 68, nr. 667 · sammenlign
- Vtc Offshore AS indeks 68, nr. 668 · sammenlign