Easy Touch AS
Score · regnskapsår 2025
45av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 6 796 av 11 283 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 970 av 22 942 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 48 og soliditet 30 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Easy Touch AS ligger 5 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 280 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 2,1 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 19,5 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 2,1 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 1,4 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | 5,7 % | 6,2 % |
| Egenkapitalandel | 19,5 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 4,13 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,11 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | 8,5 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 45 gjør Easy Touch AS det bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 283 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Easy Touch AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Easy Touch AS har score 45 for 2025, rang 13 970 av 22 942 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 65 mot sammenlignbare. Vekst: persentil 60 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 8,5 % mot median 4,0 %.
Svakest: Likviditet: persentil 26 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,11 mot median 1,74. Soliditet: persentil 30 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 19,5 % mot median 33,5 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak likviditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Easy Touch AS hadde en driftsmargin på 2,1 % og en egenkapitalandel på 19,5 % i 2025, og er nr. 13 970 av 22 942 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 7,9 % til 2,1 % og egenkapitalandelen falt fra 26,3 % til 19,5 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 2 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 48 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 30 | vekt 25 % |
| Likviditet | 26 | vekt 15 % |
| Vekst | 60 | vekt 15 % |
| Konsistens | 65 | vekt 15 % |
Varighet: 48 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Easy Touch AS?
Driftsmarginen var 2,1 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,7 %.
Hvor solid er Easy Touch AS?
Egenkapitalandelen var 19,5 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 4,13 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Easy Touch AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,11 i 2025 (median 1,74).
Hvordan står Easy Touch AS i Handel?
Easy Touch AS er nr. 13 970 av 22 942 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 6 796 av 11 283. Omsetningen endret seg 8,5 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 820195582
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (46.500)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 12. desember 2017 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Holterkollveien 7, 1448 DRØBAK (FROGN)
- Kommune
- Frogn rang 5–14 av 38 i KOSTRA-gruppe 7
- Siste innsendte regnskap
- 2025
- Nettside
- www.easy-touch.no
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 4 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 70,0 % · tre største 90,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 70 %
- Eiere over 60 år
- 70 % av personeierne sine aksjer (medianalder 64 år)
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 38 | 60 | 45 | |
| Rang | 14 149 | 7 081 | 13 970 | |
| Driftsmargin | 3,8 % | 7,9 % | 2,1 % | |
| Totalrentabilitet | 7,5 % | 20,8 % | 5,7 % | |
| Egenkapitalandel | 14,7 % | 26,3 % | 19,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,17 | 1,17 | 1,11 | |
| Omsetningsvekst | – | 62,7 % | 8,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4,3 MNOK | 7,0 MNOK | 7,5 MNOK |
| Driftsresultat | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK | 0,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK | 0,1 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | 0,0 MNOK | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,2 MNOK | 2,6 MNOK | 2,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,6 MNOK | 1,8 MNOK | 2,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK | 0,6 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum gjeld | 1,9 MNOK | 2,0 MNOK | 2,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MNOK | 1,5 MNOK | 2,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6389541.
Videre
Lignende selskaper
- Brødr Berg Eiendom AS indeks 45, nr. 13 964 · sammenlign
- Pyton Systemer AS indeks 45, nr. 13 967 · sammenlign
- Bari Invest AS indeks 45, nr. 13 969 · sammenlign
- Egge AS indeks 45, nr. 13 971 · sammenlign
- Bentepettersen AS indeks 45, nr. 13 972 · sammenlign