Bio Sparkjøp AS
Score · regnskapsår 2025
83av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 2 av 45 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 av 118 · Bergverk og utvinning
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 92 og soliditet 95 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Bio Sparkjøp AS ligger 32 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 45 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 71,3 % (median 9,0 %) og egenkapitalandel 92,3 % (median 41,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 71,3 % | 9,0 % |
| Resultatmargin | 71,3 % | 6,7 % |
| Totalrentabilitet | 26,1 % | 9,6 % |
| Egenkapitalandel | 92,3 % | 41,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,08 | 0,86 |
| Likviditetsgrad 1 | 5,46 | 2,49 |
| Omsetningsvekst | 11,4 % | 8,9 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 83 gjør Bio Sparkjøp AS det bedre enn 98 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (45 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Bio Sparkjøp AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Bio Sparkjøp AS har score 83 for 2025, rang 3 av 118 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 95 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 92,3 % mot median 41,8 %. Lønnsomhet: persentil 92 mot sammenlignbare, driftsmargin 71,3 % mot median 9,0 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Bio Sparkjøp AS hadde en driftsmargin på 71,3 % og en egenkapitalandel på 92,3 % i 2025, og er nr. 3 av 118 rangerte selskaper i Bergverk og utvinning.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 63,8 % til 71,3 % og omsetningen økte med 11 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 3 MNOK og 7 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 7 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 7 MNOK |
| P/B | 1,0 | 3 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- positiv
I øvre kvartil på lønnsomhet, soliditet og likviditet. Hva skiller dette selskapet fra resten av sektoren?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 71,3 % (median 9,0 %); Egenkapitalandel 92,3 % (median 41,8 %); Likviditetsgrad 1 5,46 (median 2,49).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,2 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,1 %. Basert på de 4 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 92 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 95 | vekt 25 % |
| Likviditet | 80 | vekt 15 % |
| Vekst | 52 | vekt 15 % |
| Konsistens | 79 | vekt 15 % |
Varighet: 80 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bio Sparkjøp AS?
Driftsmarginen var 71,3 % i 2025, mot en median på 9,0 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 26,1 %.
Hvor solid er Bio Sparkjøp AS?
Egenkapitalandelen var 92,3 % i 2025 (median 41,8 %). Gjeldsgraden var 0,08 (median 0,86).
Hvordan er likviditeten i Bio Sparkjøp AS?
Likviditetsgrad 1 var 5,46 i 2025 (median 2,49).
Hvordan står Bio Sparkjøp AS i Bergverk og utvinning?
Bio Sparkjøp AS er nr. 3 av 118 rangerte selskaper i Bergverk og utvinning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 2 av 45. Omsetningen endret seg 11,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 821349362
- Org.form
- AS
- Sektor
- Bergverk og utvinning (08.120)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 22. januar 1972 54 år i drift
- Aksjekapital
- 0,10 MNOK
- Forretningsadresse
- Narmovegen 561, 2323 INGEBERG (HAMAR)
- Kommune
- Hamar rang 1–5 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 18. august 2011
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 81 | 77 | 83 | |
| Rang | 6 | 6 | 3 | |
| Driftsmargin | 72,4 % | 63,8 % | 71,3 % | |
| Totalrentabilitet | 38,1 % | 26,4 % | 26,1 % | |
| Egenkapitalandel | 89,1 % | 90,3 % | 92,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,60 | 2,76 | 5,46 | |
| Omsetningsvekst | – | 0,8 % | 11,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,1 MNOK | 1,1 MNOK | 1,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,8 MNOK | 0,7 MNOK | 0,9 MNOK |
| Årsresultat | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | – | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,0 MNOK | 2,6 MNOK | 3,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,1 MNOK | 0,7 MNOK | 1,4 MNOK |
| Egenkapital | 1,8 MNOK | 2,3 MNOK | 3,0 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,7 MNOK | 2,2 MNOK | 2,9 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6962672.
Videre
Lignende selskaper
- Arctic Salt AS indeks 88, nr. 1 · sammenlign
- Kronos Norge AS indeks 81, nr. 4 · sammenlign
- Hellviksplitt AS indeks 79, nr. 5 · sammenlign
- OS Tipp og Jordsortering AS indeks 79, nr. 6 · sammenlign
- Sydvaranger Eiendom AS indeks 74, nr. 9 · sammenlign