Bronchus AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2025
62av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 74 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 706 av 2 680 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 946 av 3 650 · Helse og omsorg
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 81 og robusthet 46 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Bronchus AS ligger 11 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 2 673 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 27,1 % (median 6,4 %) og egenkapitalandel 36,4 % (median 41,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | 27,1 % | 6,4 % |
| Resultatmargin | 27,2 % | 6,4 % |
| Totalrentabilitet | 45,4 % | 16,0 % |
| Egenkapitalandel | 36,4 % | 41,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,74 | 1,07 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,57 | 1,50 |
| Omsetningsvekst | 0,8 % | 3,5 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 62 gjør Bronchus AS det bedre enn 74 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 680 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Bronchus AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Bronchus AS har score 62 for 2025, rang 946 av 3 650 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 81 mot sammenlignbare, driftsmargin 27,1 % mot median 6,4 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 4,4 prosentpoeng bedre enn for sammenlignbare selskaper: selskapet +4,0, bransjen −0,4 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 steg driftsmarginen til Bronchus AS med 4,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,4 poeng. Selskapet gjorde det altså 4,4 poeng bedre enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Bronchus AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 18 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 23,1 % | 6,8 % | +1,3 prosentpoeng | −1,2 prosentpoeng | +2,5 prosentpoeng |
| 2025 | 27,1 % | 6,4 % | +4,0 prosentpoeng | −0,4 prosentpoeng | +4,4 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Bronchus AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Konsumprisindeksen (indeks (2025 = 100))
Konsumprisindeksen steg 3,0 % i 2025; driftsmarginen til Bronchus AS økte 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Konsumprisindeksen, årssnitt | 84,3 | 89,2 | 94,1 | 97,0 | 100,0 | 102,9 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,5 % | +5,8 % | +5,5 % | +3,2 % | +3,0 % | +2,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 21,7 % | 23,1 % | 27,1 % | – |
Kilde: SSB (14710, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Bronchus AS økte 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 21,7 % | 23,1 % | 27,1 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: helsetjenester (indeks)
Lønnsindeks: helsetjenester steg 5,1 % i 2025; driftsmarginen til Bronchus AS økte 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: helsetjenester, årssnitt | 88,0 | 91,6 | 96,0 | 100,6 | 105,8 | 109,5 (så langt) |
| Endring fra året før | +2,5 % | +4,1 % | +4,7 % | +4,9 % | +5,1 % | +3,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 21,7 % | 23,1 % | 27,1 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Bronchus AS hadde en driftsmargin på 27,1 % og en egenkapitalandel på 36,4 % i 2025, og er nr. 946 av 3 650 rangerte selskaper i Helse og omsorg.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 1,3 % til 36,4 % og driftsmarginen steg fra 23,1 % til 27,1 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 30 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,8 | 23 MNOK |
| EV/EBIT | 23,4 | 30 MNOK |
| P/B | 1,1 | 1 MNOK |
| EV/EBIT: fra selskapsverdi til egenkapital | NOK |
|---|---|
| Selskapsverdi (EV) med børsmultippel | 44 MNOK |
| Selskapsverdi etter størrelsesjustering | 27 MNOK |
| Minus netto gjeld (grovt tall) | −2 MNOK |
| Egenkapitalverdi | 30 MNOK |
Netto gjeld er et grovt tall: langsiktig gjeld minus bankinnskudd. Regnskapet skiller ikke rentebærende gjeld fra annen gjeld, og kortsiktig lånegjeld er ikke med. Størrelsesjusteringen gjelder selskapsverdien, ikke gjelden.
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (86): Hospitals/Healthcare Facilities.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −10,4 %. Basert på de 6 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 81 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 41 | vekt 20 % |
| Likviditet | 52 | vekt 5 % |
| Vekst | 55 | vekt 25 % |
| Konsistens | 52 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Varighet: 63 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 3. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Bronchus AS?
Driftsmarginen var 27,1 % i 2025, mot en median på 6,4 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 45,4 %.
Hvor solid er Bronchus AS?
Egenkapitalandelen var 36,4 % i 2025 (median 41,3 %). Gjeldsgraden var 1,74 (median 1,07).
Hvordan er likviditeten i Bronchus AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,57 i 2025 (median 1,50).
Hvordan står Bronchus AS i Helse og omsorg?
Bronchus AS er nr. 946 av 3 650 rangerte selskaper i Helse og omsorg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 706 av 2 680. Omsetningen endret seg 0,8 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 821786282
- Org.form
- AS
- Sektor
- Helse og omsorg (86.221)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 1. september 2018 8 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Sommerfrydveien 24, 3014 DRAMMEN
- Kommune
- Drammen rang 10 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 77 | 50 | 62 | |
| Rang | 405 | 1 835 | 946 | |
| Driftsmargin | 21,7 % | 23,1 % | 27,1 % | |
| Totalrentabilitet | 32,0 % | 76,9 % | 45,4 % | |
| Egenkapitalandel | 76,8 % | 1,3 % | 36,4 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,08 | 0,99 | 1,57 | |
| Omsetningsvekst | – | −1,6 % | 0,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,0 MNOK | 7,9 MNOK | 7,9 MNOK |
| Driftsresultat | 1,7 MNOK | 1,8 MNOK | 2,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,9 MNOK | 3,1 MNOK | 2,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Årsresultat | 1,5 MNOK | 2,7 MNOK | 1,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 5,9 MNOK | 4,1 MNOK | 4,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 5,6 MNOK | 4,0 MNOK | 4,7 MNOK |
| Egenkapital | 4,5 MNOK | 0,1 MNOK | 1,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 4,5 MNOK | 0,0 MNOK | 1,7 MNOK |
| Sum gjeld | 1,4 MNOK | 4,0 MNOK | 3,0 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,4 MNOK | 4,0 MNOK | 3,0 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6583801.
Videre
Lignende selskaper
- Sang Tran AS indeks 62, nr. 939 · sammenlign
- Fides Holding AS indeks 62, nr. 941 · sammenlign
- Presisjon AS indeks 62, nr. 943 · sammenlign
- Pyramiden Tannlegekontor AS indeks 62, nr. 947 · sammenlign
- Legesenteret Mariero AS indeks 62, nr. 950 · sammenlign