Ritek AS
Score · regnskapsår 2025
53av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mellomstore: 93 av 214 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 992 av 2 313 · Annen tjenesteyting
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 62 og soliditet 5 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Ritek AS ligger 3 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 214 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025: driftsmargin 9,0 % (median 2,7 %) og egenkapitalandel 6,3 % (median 26,4 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 197 MNOK | 121 MNOK |
| Driftsmargin | 9,0 % | 2,7 % |
| Resultatmargin | 8,7 % | 2,4 % |
| Totalrentabilitet | 5,4 % | 8,7 % |
| Egenkapitalandel | 6,3 % | 26,4 % |
| Gjeldsgrad | 14,98 | 2,77 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,00 | 1,32 |
| Omsetningsvekst | 99,4 % | 8,1 % |
| Omsetning per ansatt | 2,43 MNOK | 4,49 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 53 gjør Ritek AS det bedre enn 57 % av selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor (214 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Ritek AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor
Ritek AS har score 53 for 2025, rang 992 av 2 313 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 100 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 99,4 % mot median 8,1 %. Likviditet: persentil 95 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,00 mot median 1,32.
Svakest: Soliditet: persentil 5 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 6,3 % mot median 26,4 %. Konsistens: persentil 27 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 6,3 % (median 26,4 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Ritek AS hadde en driftsmargin på 9,0 % og en egenkapitalandel på 6,3 % i 2025, og er nr. 992 av 2 313 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 99 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 21 MNOK og 182 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 133 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 182 MNOK |
| P/B | 1,0 | 21 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 6,3 % (median 26,4 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 62 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 5 | vekt 25 % |
| Likviditet | 95 | vekt 15 % |
| Vekst | 100 | vekt 15 % |
| Konsistens | 27 | vekt 15 % |
Varighet: 41 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ritek AS?
Driftsmarginen var 9,0 % i 2025, mot en median på 2,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore i samme sektor. Totalrentabiliteten var 5,4 %.
Hvor solid er Ritek AS?
Egenkapitalandelen var 6,3 % i 2025 (median 26,4 %). Gjeldsgraden var 14,98 (median 2,77).
Hvordan er likviditeten i Ritek AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,00 i 2025 (median 1,32).
Hvordan står Ritek AS i Annen tjenesteyting?
Ritek AS er nr. 992 av 2 313 rangerte selskaper i Annen tjenesteyting for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mellomstore er det nr. 93 av 214. Omsetningen endret seg 99,4 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 822290582
- Org.form
- AS
- Sektor
- Annen tjenesteyting (95.310)
- Morning selskapsklasse
- Mellomstore
- Ansatte
- 81 registrert 10. september 2026
- Stiftet
- 9. februar 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 3,23 MNOK
- Forretningsadresse
- Rinnvegen 46, 7609 LEVANGER
- Kommune
- Levanger rang 12–23 av 27 i KOSTRA-gruppe 9
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 31. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 32 | 38 | 53 | |
| Rang | 1 653 | 1 650 | 992 | |
| Driftsmargin | 0,9 % | 7,9 % | 9,0 % | |
| Totalrentabilitet | 2,2 % | 5,0 % | 5,4 % | |
| Egenkapitalandel | 21,9 % | 6,0 % | 6,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,24 | 2,42 | 3,00 | |
| Omsetningsvekst | – | −48,4 % | 99,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 191,3 MNOK | 98,6 MNOK | 196,7 MNOK |
| Driftsresultat | 1,8 MNOK | 7,8 MNOK | 17,7 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,5 MNOK | 7,5 MNOK | 17,1 MNOK |
| Årsresultat | 1,2 MNOK | 5,8 MNOK | 13,3 MNOK |
| Finanskostnader | −0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 1,3 MNOK |
| Sum eiendeler | 37,2 MNOK | 165,9 MNOK | 340,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 30,6 MNOK | 129,4 MNOK | 242,1 MNOK |
| Egenkapital | 8,1 MNOK | 9,9 MNOK | 21,3 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,5 MNOK | 4,3 MNOK | 15,7 MNOK |
| Sum gjeld | 29,0 MNOK | 156,0 MNOK | 319,1 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 24,7 MNOK | 53,4 MNOK | 80,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6706272.
Videre
Lignende selskaper
- HARALD HUSTAD & CO AS indeks 53, nr. 990 · sammenlign
- Nord- Salten Auto AS indeks 53, nr. 995 · sammenlign
- Sandnes Auto AS indeks 53, nr. 996 · sammenlign
- Sulland MO AS indeks 53, nr. 1 003 · sammenlign
- Gjermundsen Bilsenter AS indeks 53, nr. 1 014 · sammenlign