Solør Auto AS
Score · regnskapsår 2023
78av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 707 av 6 799 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 2 206 av 21 079 · Handel
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 50 og soliditet 94 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Solør Auto AS ligger 28 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 6 799 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023: driftsmargin 2,1 % (median 3,2 %) og egenkapitalandel 78,3 % (median 36,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 14 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 2,1 % | 3,2 % |
| Resultatmargin | 2,2 % | 2,9 % |
| Totalrentabilitet | 12,6 % | 9,3 % |
| Egenkapitalandel | 78,3 % | 36,1 % |
| Gjeldsgrad | 0,28 | 1,55 |
| Likviditetsgrad 1 | 4,61 | 1,71 |
| Omsetningsvekst | – | 4,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 78 gjør Solør Auto AS det bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (6 799 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Solør Auto AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Hva tallene sier
Solør Auto AS hadde en driftsmargin på 2,1 % og en egenkapitalandel på 78,3 % i 2023, og er nr. 2 206 av 21 079 rangerte selskaper i Handel.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 2 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 3 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 50 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 94 | vekt 25 % |
| Likviditet | 92 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 96 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Solør Auto AS?
Driftsmarginen var 2,1 % i 2023, mot en median på 3,2 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 12,6 %.
Hvor solid er Solør Auto AS?
Egenkapitalandelen var 78,3 % i 2023 (median 36,1 %). Gjeldsgraden var 0,28 (median 1,55).
Hvordan er likviditeten i Solør Auto AS?
Likviditetsgrad 1 var 4,61 i 2023 (median 1,71).
Hvordan står Solør Auto AS i Handel?
Solør Auto AS er nr. 2 206 av 21 079 rangerte selskaper i Handel for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 707 av 6 799.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 822651852
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.810)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 31. mars 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Negardsvegen 23, 2270 FLISA (ÅSNES)
- Kommune
- Åsnes rang 40 av 40 i KOSTRA-gruppe 1
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 78 | 76 | 65 | |
| Rang | 2 206 | 1 630 | 5 142 | |
| Driftsmargin | 2,1 % | 2,8 % | 2,2 % | |
| Totalrentabilitet | 12,6 % | 15,8 % | 9,5 % | |
| Egenkapitalandel | 78,3 % | 79,5 % | 82,8 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 4,61 | 4,88 | 5,82 | |
| Omsetningsvekst | – | 11,5 % | −19,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,9 MNOK | 15,5 MNOK | 12,4 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK |
| Finanskostnader | – | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,4 MNOK | 2,8 MNOK | 2,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,4 MNOK | 2,8 MNOK | 2,9 MNOK |
| Egenkapital | 1,9 MNOK | 2,2 MNOK | 2,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,8 MNOK | 2,2 MNOK | 2,4 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,5 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 4631115.
Videre
Lignende selskaper
- Puromega Nordic AS indeks 78, nr. 2 199 · sammenlign
- Rolfsen AS indeks 78, nr. 2 200 · sammenlign
- Nye Hans og Hennes AS indeks 78, nr. 2 204 · sammenlign
- Xl-Bygg Kvam AS indeks 78, nr. 2 205 · sammenlign
- Luxvindu AS indeks 78, nr. 2 210 · sammenlign