Crywolf AS
Score · regnskapsår 2023
59av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 314 av 930 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 463 av 1 391 · Kultur og fritid
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 43 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Crywolf AS ligger 10 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 49 blant 930 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 9,3 % (median 3,6 %) og egenkapitalandel 30,4 % (median 30,1 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 9,3 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 9,3 % | 2,4 % |
| Totalrentabilitet | 45,8 % | 6,5 % |
| Egenkapitalandel | 30,4 % | 30,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,29 | 1,30 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,29 | 1,30 |
| Omsetningsvekst | – | 6,1 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 59 gjør Crywolf AS det bedre enn 66 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (930 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Crywolf AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Crywolf AS hadde en driftsmargin på 9,3 % og en egenkapitalandel på 30,4 % i 2023, og er nr. 463 av 1 391 rangerte selskaper i Kultur og fritid.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 21,1 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 19,9 | 1 MNOK |
| P/B | 3,3 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin −5,4 %. Basert på de 7 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 79 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 43 | vekt 25 % |
| Likviditet | 50 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 56 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Crywolf AS?
Driftsmarginen var 9,3 % i 2023, mot en median på 3,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 45,8 %.
Hvor solid er Crywolf AS?
Egenkapitalandelen var 30,4 % i 2023 (median 30,1 %). Gjeldsgraden var 2,29 (median 1,30).
Hvordan er likviditeten i Crywolf AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,29 i 2023 (median 1,30).
Hvordan står Crywolf AS i Kultur og fritid?
Crywolf AS er nr. 463 av 1 391 rangerte selskaper i Kultur og fritid for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 314 av 930.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 822712622
- Org.form
- AS
- Sektor
- Kultur og fritid (93.130)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 13. april 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Mjåvannsvegen 134, 4628 KRISTIANSAND S
- Kommune
- Kristiansand rang 2–6 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 7. mai 2019
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 0 % · privatpersoner 100 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: privatperson
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 59 | 61 | 61 | |
| Rang | 463 | 429 | 402 | |
| Driftsmargin | 9,3 % | 16,0 % | 28,3 % | |
| Totalrentabilitet | 45,8 % | 55,6 % | 64,6 % | |
| Egenkapitalandel | 30,4 % | 35,3 % | 19,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,29 | 1,36 | 1,19 | |
| Omsetningsvekst | – | 0,5 % | 20,5 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1,5 MNOK | 1,5 MNOK | 1,8 MNOK |
| Driftsresultat | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | – | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK | 0,2 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum gjeld | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,2 MNOK | 0,3 MNOK | 0,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 4588513.
Videre
Lignende selskaper
- Gundelach AS indeks 60, nr. 461 · sammenlign
- Löft AS indeks 60, nr. 462 · sammenlign
- Nannestad Trim og Helse AS indeks 59, nr. 464 · sammenlign
- Storebotn Gym AS indeks 59, nr. 465 · sammenlign
- Fresk Treningssenter AS indeks 59, nr. 467 · sammenlign