Lightside Instruments AS

Org.nr. 823008252 · Oslo · Stiftet 2019

Score · regnskapsår 2025

For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)

Basert på årsregnskapet for 2025

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter0 MNOK4 MNOK
Driftsmargin −2 060,7 % 3,3 % ikke sammenlignet
Resultatmargin −2 060,7 % 2,5 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −47,4 % 6,5 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 71,5 % 38,0 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 0,40 1,27 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 4,36 1,56 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst −3,4 % 4,7 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?

I 2025 falt driftsmarginen til Lightside Instruments AS med 642,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper steg i median 0,3 poeng. Selskapet gjorde det altså 642,3 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.

Over 2 årsskifter gikk Lightside Instruments AS samme vei som sammenlignbare selskaper 0 ganger. Omtrent 0 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.

Driftsmarginen til Lightside Instruments AS mot sammenlignbare selskaper, år for år
ÅrSelskapetSammenlignbare (median) Endring, selskapetEndring, bransjenSelskapets eget
2024−1 418,7 %3,0 % −385,9 prosentpoeng −0,2 prosentpoeng −385,7 prosentpoeng
2025−2 060,7 %3,3 % −642,0 prosentpoeng +0,3 prosentpoeng −642,3 prosentpoeng

Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.

Selskapet og sektorens drivere

Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Lightside Instruments AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.

Produsentpriser i industrien (indeks (2021 = 100))

Produsentpriser i industrien steg 2,9 % i 2025; driftsmarginen til Lightside Instruments AS falt 642,0 prosentpoeng.

Produsentpriser i industrien per år og driftsmarginen til Lightside Instruments AS
Mål202120222023202420252026
Produsentpriser i industrien, årssnitt100,0124,7129,5134,4138,3146,0 (så langt)
Endring fra året før+10,7 %+24,7 %+3,9 %+3,7 %+2,9 %+5,6 %
Selskapets driftsmargin––−1 032,8 %−1 418,7 %−2 060,7 %–

Kilde: SSB (12462, CC BY 4.0). Kilden

EUR/NOK (kr)

EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Lightside Instruments AS falt 642,0 prosentpoeng.

EUR/NOK per år og driftsmarginen til Lightside Instruments AS
Mål202120222023202420252026
EUR/NOK, årssnitt10,1610,1011,4211,6211,7211,04 (så langt)
Endring fra året før−5,2 %−0,6 %+13,1 %+1,8 %+0,8 %−5,8 %
Selskapets driftsmargin––−1 032,8 %−1 418,7 %−2 060,7 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Kraftpris i engrosmarkedet (øre per kWh)

Kraftpris i engrosmarkedet steg 9,4 % i 2025; driftsmarginen til Lightside Instruments AS falt 642,0 prosentpoeng.

Kraftpris i engrosmarkedet per år og driftsmarginen til Lightside Instruments AS
Mål202120222023202420252026
Kraftpris i engrosmarkedet, årssnitt64,2141,772,049,454,096,5 (så langt)
Endring fra året før+466,7 %+120,8 %−49,2 %−31,4 %+9,4 %+78,4 %
Selskapets driftsmargin––−1 032,8 %−1 418,7 %−2 060,7 %–

Kilde: SSB (09363, CC BY 4.0). Kilden

USD/NOK (kr)

USD/NOK falt 3,3 % i 2025; driftsmarginen til Lightside Instruments AS falt 642,0 prosentpoeng.

USD/NOK per år og driftsmarginen til Lightside Instruments AS
Mål202120222023202420252026
USD/NOK, årssnitt8,599,6110,5610,7510,399,54 (så langt)
Endring fra året før−8,8 %+11,9 %+9,9 %+1,7 %−3,3 %−8,2 %
Selskapets driftsmargin––−1 032,8 %−1 418,7 %−2 060,7 %–

Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden

Lønnsindeks: metallvareindustri (indeks)

Lønnsindeks: metallvareindustri steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Lightside Instruments AS falt 642,0 prosentpoeng.

Lønnsindeks: metallvareindustri per år og driftsmarginen til Lightside Instruments AS
Mål202120222023202420252026
Lønnsindeks: metallvareindustri, årssnitt88,091,596,9102,1108,0112,8 (så langt)
Endring fra året før+3,1 %+3,9 %+6,0 %+5,4 %+5,8 %+4,5 %
Selskapets driftsmargin––−1 032,8 %−1 418,7 %−2 060,7 %–

Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden

Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Lightside Instruments AS hadde en egenkapitalandel på 71,5 % i 2025. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −1 418,7 % til −2 060,7 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 1 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat (snitt 2023–2025): −0,3 MNOK 22,2 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat (snitt 2023–2025): −0,3 MNOK 18,6 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,6 MNOK 3,0 2 MNOK 1 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −2 060,7 % (median 2,5 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −2 060,7 % (median 3,3 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 0,2 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Lightside Instruments AS?

Driftsmarginen var −2 060,7 % i 2025, mot en median på 3,3 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −47,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Lightside Instruments AS?

Egenkapitalandelen var 71,5 % i 2025 (median 38,0 %). Gjeldsgraden var 0,40 (median 1,27).

Hvordan er likviditeten i Lightside Instruments AS?

Likviditetsgrad 1 var 4,36 i 2025 (median 1,56).

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
823008252
Org.form
AS
Sektor
Industri (26.300)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
2. april 2019 7 år i drift
Aksjekapital
1,61 MNOK
Forretningsadresse
Thorvald Meyers gate 34A, 0555 OSLO
Kommune
Oslo rang 63–220 av 357 i landet
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 2. juli 2019
Siste innsendte regnskap
2025
Selskapets forretningskommune, Oslo. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
7 (én eier har over halvparten)
Største eier
82,1 % · tre største 96,2 %
Fordeling
selskaper 15 % · privatpersoner 85 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
99 %
Eiere over 60 år
0 % av personeierne sine aksjer (medianalder 45 år)
Konsernkjede
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–––
Rang–––
Driftsmargin−1 032,8 %−1 418,7 %−2 060,7 %
Totalrentabilitet−106,3 %−53,6 %−47,4 %
Egenkapitalandel34,9 %73,0 %71,5 %
Likviditetsgrad 11,375,534,36
Omsetningsvekst–2,6 %−3,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Driftsresultat−0,2 MNOK−0,3 MNOK−0,4 MNOK
Resultat før skatt−0,2 MNOK−0,3 MNOK−0,4 MNOK
Skattekostnad–––
Årsresultat−0,2 MNOK−0,3 MNOK−0,4 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK–
Sum eiendeler0,2 MNOK0,5 MNOK0,8 MNOK
Omløpsmidler0,2 MNOK0,5 MNOK0,8 MNOK
Egenkapital0,1 MNOK0,4 MNOK0,6 MNOK
Opptjent egenkapital–−0,9 MNOK−1,0 MNOK
Sum gjeld0,1 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Kortsiktig gjeld0,1 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7083331.