Mivent AS
Score · regnskapsår 2025
2av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 12 848 av 12 867 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 20 323 av 20 338 · Bygg og anlegg
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 1 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Mivent AS ligger 48 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 12 860 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −617,5 % (median 3,5 %) og egenkapitalandel −132,9 % (median 32,8 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 3 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −617,5 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | −639,1 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | −114,8 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | −132,9 % | 32,8 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,43 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,26 | 1,41 |
| Omsetningsvekst | −95,6 % | 6,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 2 gjør Mivent AS det bedre enn 0 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (12 867 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Mivent AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Mivent AS har score 2 for 2025, rang 20 323 av 20 338 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 7 mot sammenlignbare.
Svakest: Soliditet: persentil 0 mot sammenlignbare, egenkapitalandel −132,9 % mot median 32,8 %. Vekst: persentil 0 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −95,6 % mot median 6,0 %.
Verdt å se nærmere på
- Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift? Tallgrunnlag: egenkapitalandel −132,9 % (median 32,8 %).
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,8 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,26 (median 1,41).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −639,1 % (median 3,0 %).
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Mivent AS med 586,1 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 1,1 poeng. Selskapet gjorde det altså 585,0 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Mivent AS samme vei som sammenlignbare selskaper 2 ganger. Omtrent 0 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | −31,4 % | 4,6 % | −42,2 prosentpoeng | −0,2 prosentpoeng | −41,9 prosentpoeng |
| 2025 | −617,5 % | 3,5 % | −586,1 prosentpoeng | −1,1 prosentpoeng | −585,0 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Mivent AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Boligpriser (brukte boliger) (indeks (2015 = 100))
Boligpriser (brukte boliger) steg 5,5 % i 2025; driftsmarginen til Mivent AS falt 586,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Boligpriser (brukte boliger), årssnitt | 134,5 | 141,6 | 140,8 | 144,6 | 152,5 | 158,7 (så langt) |
| Endring fra året før | +10,5 % | +5,2 % | −0,5 % | +2,7 % | +5,5 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 10,7 % | −31,4 % | −617,5 % | – |
Kilde: SSB (07221, CC BY 4.0). Kilden
Byggekostnadsindeks for boliger (indeks (2015 = 100))
Byggekostnadsindeks for boliger steg 4,3 % i 2025; driftsmarginen til Mivent AS falt 586,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Byggekostnadsindeks for boliger, årssnitt | 124,2 | 135,1 | 141,1 | 146,4 | 152,7 | 158,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +8,7 % | +8,8 % | +4,4 % | +3,7 % | +4,3 % | +3,7 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 10,7 % | −31,4 % | −617,5 % | – |
Kilde: SSB (08651, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Mivent AS falt 586,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 10,7 % | −31,4 % | −617,5 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet (indeks)
Lønnsindeks: spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet steg 5,8 % i 2025; driftsmarginen til Mivent AS falt 586,1 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet, årssnitt | 88,0 | 91,4 | 96,6 | 102,0 | 107,8 | 112,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +3,4 % | +3,9 % | +5,7 % | +5,6 % | +5,8 % | +4,1 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 10,7 % | −31,4 % | −617,5 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Mivent AS hadde en driftsmargin på −617,5 % og en egenkapitalandel på −132,9 % i 2025, og er nr. 20 323 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra −31,4 % til −617,5 % og egenkapitalandelen falt fra −22,1 % til −132,9 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 16,9 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 12,7 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,6 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −132,9 % (median 32,8 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,8 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,26 (median 1,41).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −639,1 % (median 3,0 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −617,5 % (median 3,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin 1,8 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 1 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 0 | vekt 25 % |
| Likviditet | 4 | vekt 15 % |
| Vekst | 0 | vekt 15 % |
| Konsistens | 7 | vekt 15 % |
Varighet: 16 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Mivent AS?
Driftsmarginen var −617,5 % i 2025, mot en median på 3,5 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −114,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Mivent AS?
Egenkapitalandelen var −132,9 % i 2025 (median 32,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Mivent AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,26 i 2025 (median 1,41). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Mivent AS i Bygg og anlegg?
Mivent AS er nr. 20 323 av 20 338 rangerte selskaper i Bygg og anlegg for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 12 848 av 12 867. Omsetningen endret seg −95,6 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Konsernstruktur · 2025
90 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Ingen eier har mer enn halvparten av aksjene i AF Gruppen ASA.
Konsernregnskap. AF Gruppen ASA for 2025: indeks 46 av 100, nr. 69 av 126 konsern. Se konsernregnskapet
-
AF Gruppen ASA
-
AF Gruppen Holding AS
- Jr Anlegg AS
- Målselv Maskin & Transport AS
- Org.nr. 921327668
-
Org.nr. 922853584
- Kilen Brygge AS
-
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 823242522
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Bygg og anlegg (43.223)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 3. juli 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Nils Hansens vei 2B, 0666 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 26. juni 2026
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Afgn Invest 1 AS (100 %)
Øverste eier: AF Gruppen ASA
Eieren: flertallseieren Afgn Invest 1 AS (eier 100 %) gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Afgn Invest 1 AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 39 | 7 | 2 | |
| Rang | 12 218 | 19 122 | 20 323 | |
| Driftsmargin | 10,7 % | −31,4 % | −617,5 % | |
| Totalrentabilitet | 25,7 % | −77,5 % | −114,8 % | |
| Egenkapitalandel | 8,2 % | −22,1 % | −132,9 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 0,77 | 0,26 | |
| Omsetningsvekst | – | −5,1 % | −95,6 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 67,8 MNOK | 64,4 MNOK | 2,8 MNOK |
| Driftsresultat | 7,3 MNOK | −20,2 MNOK | −17,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 6,8 MNOK | −20,5 MNOK | −18,2 MNOK |
| Skattekostnad | 1,6 MNOK | −4,4 MNOK | −4,0 MNOK |
| Årsresultat | 5,2 MNOK | −16,1 MNOK | −14,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,5 MNOK | 0,3 MNOK | 1,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 28,4 MNOK | 26,0 MNOK | 15,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 28,4 MNOK | 24,0 MNOK | 8,9 MNOK |
| Egenkapital | 2,3 MNOK | −5,7 MNOK | −19,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,3 MNOK | −6,0 MNOK | −19,9 MNOK |
| Sum gjeld | 26,1 MNOK | 31,7 MNOK | 34,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 25,3 MNOK | 31,1 MNOK | 34,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7216846.
Videre
Lignende selskaper
- Kristiania Farvehandel AS indeks 2, nr. 20 321 · sammenlign
- Fagerstrand Service AS indeks 2, nr. 20 322 · sammenlign
- Geir Tørmo AS indeks 2, nr. 20 324 · sammenlign
- Stål og Fasademontasje AS indeks 2, nr. 20 326 · sammenlign
- Tsm Stillas Norway AS indeks 2, nr. 20 327 · sammenlign