Petra Utvikling AS
Score · regnskapsår 2025
75av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 47 av 1 260 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 344 av 7 274 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 92 og soliditet 63 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Petra Utvikling AS ligger 25 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 260 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 74,2 % (median 40,3 %) og egenkapitalandel 39,3 % (median 27,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 15 MNOK | 17 MNOK |
| Driftsmargin | 74,2 % | 40,3 % |
| Resultatmargin | 74,3 % | 18,6 % |
| Totalrentabilitet | 87,0 % | 8,0 % |
| Egenkapitalandel | 39,3 % | 27,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,55 | 2,35 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,49 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | 36,3 % | 3,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 75 gjør Petra Utvikling AS det bedre enn 96 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 260 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Petra Utvikling AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Petra Utvikling AS har score 75 for 2025, rang 344 av 7 274 i sektoren.
Sterkest: Lønnsomhet: persentil 92 mot sammenlignbare, driftsmargin 74,2 % mot median 40,3 %. Vekst: persentil 82 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 36,3 % mot median 3,4 %.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Petra Utvikling AS hadde en driftsmargin på 74,2 % og en egenkapitalandel på 39,3 % i 2025, og er nr. 344 av 7 274 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra 59,9 % til 74,2 % og egenkapitalandelen steg fra 12,3 % til 39,3 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 5 MNOK og 92 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 87 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 92 MNOK |
| P/B | 1,0 | 5 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 29,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 92 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 63 | vekt 25 % |
| Likviditet | 57 | vekt 15 % |
| Vekst | 82 | vekt 15 % |
| Konsistens | 73 | vekt 15 % |
Varighet: 57 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Petra Utvikling AS?
Driftsmarginen var 74,2 % i 2025, mot en median på 40,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 87,0 %.
Hvor solid er Petra Utvikling AS?
Egenkapitalandelen var 39,3 % i 2025 (median 27,9 %). Gjeldsgraden var 1,55 (median 2,35).
Hvordan er likviditeten i Petra Utvikling AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,49 i 2025 (median 1,26).
Hvordan står Petra Utvikling AS i Eiendom?
Petra Utvikling AS er nr. 344 av 7 274 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 47 av 1 260. Omsetningen endret seg 36,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 823774672
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.120)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 28. august 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 0,35 MNOK
- Forretningsadresse
- Bolignummer H0301, SEKSJON 42, Hans Liens vei 24, 1363 HØVIK (BÆRUM)
- Kommune
- Bærum rang 1 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 47 | 48 | 75 | |
| Rang | 3 762 | 3 829 | 344 | |
| Driftsmargin | 64,6 % | 59,9 % | 74,2 % | |
| Totalrentabilitet | 73,6 % | 73,5 % | 87,0 % | |
| Egenkapitalandel | 6,2 % | 12,3 % | 39,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,92 | 0,97 | 1,49 | |
| Omsetningsvekst | – | −15,3 % | 36,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 13,1 MNOK | 11,1 MNOK | 15,1 MNOK |
| Driftsresultat | 8,4 MNOK | 6,6 MNOK | 11,2 MNOK |
| Resultat før skatt | 8,4 MNOK | 6,7 MNOK | 11,2 MNOK |
| Årsresultat | 6,6 MNOK | 5,2 MNOK | 8,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 11,5 MNOK | 9,1 MNOK | 12,9 MNOK |
| Omløpsmidler | 9,9 MNOK | 7,7 MNOK | 11,6 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 1,1 MNOK | 5,1 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,7 MNOK | 4,6 MNOK |
| Sum gjeld | 10,8 MNOK | 8,0 MNOK | 7,8 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 10,8 MNOK | 8,0 MNOK | 7,8 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 7151301.
Videre
Lignende selskaper
- Depotgata 22 AS indeks 75, nr. 333 · sammenlign
- Grønland 36 AS indeks 75, nr. 335 · sammenlign
- Bergenskanten AS indeks 75, nr. 338 · sammenlign
- Normotor AS indeks 75, nr. 358 · sammenlign
- Proaktiv Gruppen AS indeks 75, nr. 360 · sammenlign