Accelat AS
Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer
Score · regnskapsår 2023
21av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 1 851 av 2 138 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 3 597 av 4 071 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere robusthet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 15 og robusthet 28 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Accelat AS ligger 29 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 50 blant 2 137 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin −16,6 % (median 4,3 %) og egenkapitalandel 21,8 % (median 39,2 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 10 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −16,6 % | 4,3 % |
| Resultatmargin | −16,5 % | 4,2 % |
| Totalrentabilitet | −43,2 % | 8,2 % |
| Egenkapitalandel | 21,8 % | 39,2 % |
| Gjeldsgrad | 3,58 | 1,17 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,56 | 1,54 |
| Omsetningsvekst | – | 1,7 % |
| Omsetning per ansatt | 0,96 MNOK | 0,69 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 21 gjør Accelat AS det bedre enn 13 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 138 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Accelat AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Accelat AS hadde en driftsmargin på −16,6 % og en egenkapitalandel på 21,8 % i 2023, og er nr. 3 597 av 4 071 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 2 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,9 | ikke meningsfull |
| P/B | 3,6 | 2 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.
Multiplene er fra børsbransjen som svarer til næringskoden (62): Computer Services.
Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −16,5 % (median 4,2 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −16,6 % (median 4,3 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 15 | vekt 40 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 30 | vekt 20 % |
| Likviditet | 51 | vekt 5 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 13 | vekt 10 % |
Tre mål: lønnsomhet 40 %, vekst 25 %, robusthet 35 %. Hvorfor disse vektene?
Indeksversjon 3. Datakompletthet 75 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Accelat AS?
Driftsmarginen var −16,6 % i 2023, mot en median på 4,3 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −43,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Accelat AS?
Egenkapitalandelen var 21,8 % i 2023 (median 39,2 %). Gjeldsgraden var 3,58 (median 1,17).
Hvordan er likviditeten i Accelat AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,56 i 2023 (median 1,54).
Hvordan står Accelat AS i Informasjon og kommunikasjon?
Accelat AS er nr. 3 597 av 4 071 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 851 av 2 138.
Konsernstruktur · 2025
2 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Oneforty AS. Personer vises ikke med navn.
Oneforty AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Informasjon og kommunikasjon (2 selskaper) 2 av 2 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Ansatte i Norge
- 10 i alt. Lillestrøm 10 Registrerte ansatte i Enhetsregisteret, etter kommunen der selskapet har forretningsadresse. Ansatte kan arbeide andre steder.
- Negativ egenkapital
- 1 selskap: Accelat AS
- Underskudd
- 1 selskap: Accelat AS
- Endret 2024–2025
- 1 selskap kom inn i konsernet: Accelat AS.
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Oneforty AS
- Accelat AS du er her
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Offentlige kontrakter
- Tildelte kontrakter siden 2024
- 0
- Sum tildelt verdi siden 2024
- verdi ikke oppgitt
| Dato | Oppdragsgiver | Kunngjøring | Verdi |
|---|---|---|---|
| 14. oktober 2021 | Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ) | Anskaffelse av IT arkitekt | 2,0 MNOK |
| 10. september 2020 | Østfold Fylkeskommune | DPS-ordning for konsulentbistand IKT | 4,5 MNOK |
Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.
Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.
Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 823807872
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 10 registrert 10. mai 2026
- Stiftet
- 18. oktober 2019 7 år i drift
- Aksjekapital
- 2,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Voldgata 8, 2000 LILLESTRØM
- Kommune
- Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 3 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 56,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 0 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Oneforty AS (56 %)
Øverste eier: privatperson
- Oneforty AS · 56,0 %
- Qts AS · 22,0 %
- Dylan Invest AS · 22,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 21 | 32 | 10 | |
| Rang | 3 597 | 3 505 | 4 220 | |
| Driftsmargin | −16,6 % | −4,1 % | −17,7 % | |
| Totalrentabilitet | −43,2 % | −21,5 % | −71,7 % | |
| Egenkapitalandel | 21,8 % | 15,9 % | −54,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,56 | 1,54 | 0,88 | |
| Omsetningsvekst | – | −5,6 % | −43,2 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 9,6 MNOK | 9,0 MNOK | 5,1 MNOK |
| Driftsresultat | −1,6 MNOK | −0,4 MNOK | −0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | −1,6 MNOK | −0,4 MNOK | −0,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | – | – |
| Årsresultat | −1,6 MNOK | −0,4 MNOK | −0,9 MNOK |
| Finanskostnader | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,2 MNOK | 1,6 MNOK | 1,2 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,0 MNOK | 1,6 MNOK | 1,2 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 0,2 MNOK | −0,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −1,6 MNOK | −2,0 MNOK | −3,0 MNOK |
| Sum gjeld | 2,5 MNOK | 1,3 MNOK | 1,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,3 MNOK | 1,0 MNOK | 1,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5133467.
Videre
Lignende selskaper
- Magnus Furset AS indeks 21, nr. 3 594 · sammenlign
- Rocketfarm AS indeks 21, nr. 3 595 · sammenlign
- Alvdal Midt i Væla AS indeks 21, nr. 3 596 · sammenlign
- Shifter Media AS indeks 21, nr. 3 598 · sammenlign
- Agendec AS indeks 21, nr. 3 599 · sammenlign