Behfa AS
Score · regnskapsår 2025
36av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 4 528 av 5 669 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 5 850 av 7 274 · Eiendom
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 20 og soliditet 40 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Behfa AS ligger 13 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 49 blant 5 668 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 10,8 % (median 48,2 %) og egenkapitalandel 20,7 % (median 27,0 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 1 MNOK | 2 MNOK |
| Driftsmargin | 10,8 % | 48,2 % |
| Resultatmargin | 10,8 % | 23,6 % |
| Totalrentabilitet | 2,7 % | 7,8 % |
| Egenkapitalandel | 20,7 % | 27,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,84 | 2,20 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,04 | 1,40 |
| Omsetningsvekst | 10,3 % | 3,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 36 gjør Behfa AS det bedre enn 20 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (5 669 selskaper) i 2025.
Score over tid
Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.
Behfa AS har score 36 for 2025, rang 5 850 av 7 274 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 70 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 10,3 % mot median 3,0 %. Konsistens: persentil 63 mot sammenlignbare.
Svakest: Likviditet: persentil 4 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,04 mot median 1,40. Lønnsomhet: persentil 20 mot sammenlignbare, driftsmargin 10,8 % mot median 48,2 %.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 27,8 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,04 (median 1,40).
- Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene? Tallgrunnlag: driftsmargin 10,8 % (median 48,2 %).
- Hva ligger bak svak lønnsomhet, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Behfa AS hadde en driftsmargin på 10,8 % og en egenkapitalandel på 20,7 % i 2025, og er nr. 5 850 av 7 274 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 12,8 % til 10,8 % og omsetningen økte med 10 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 1 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 1 MNOK |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 27,8 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,04 (median 1,40).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin 10,8 % (median 48,2 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 0,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 29,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 20 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 40 | vekt 25 % |
| Likviditet | 4 | vekt 15 % |
| Vekst | 70 | vekt 15 % |
| Konsistens | 63 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Behfa AS?
Driftsmarginen var 10,8 % i 2025, mot en median på 48,2 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,7 %.
Hvor solid er Behfa AS?
Egenkapitalandelen var 20,7 % i 2025 (median 27,0 %). Gjeldsgraden var 3,84 (median 2,20).
Hvordan er likviditeten i Behfa AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,04 i 2025 (median 1,40). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Behfa AS i Eiendom?
Behfa AS er nr. 5 850 av 7 274 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 4 528 av 5 669. Omsetningen endret seg 10,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 824689652
- Org.form
- AS
- Sektor
- Eiendom (68.200)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 6. januar 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Bølehøgda 37, 3746 SKIEN
- Kommune
- Skien rang 9 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 2. mars 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | – | 36 | |
| Rang | – | – | 5 850 | |
| Driftsmargin | 28,5 % | 12,8 % | 10,8 % | |
| Totalrentabilitet | 6,1 % | 2,7 % | 2,7 % | |
| Egenkapitalandel | 14,9 % | 17,0 % | 20,7 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,07 | 0,09 | 0,04 | |
| Omsetningsvekst | – | −3,0 % | 10,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,9 MNOK | 0,9 MNOK | 1,0 MNOK |
| Driftsresultat | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 4,4 MNOK | 4,4 MNOK | 4,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,1 MNOK |
| Egenkapital | 0,7 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,6 MNOK | 0,7 MNOK | 0,8 MNOK |
| Sum gjeld | 3,7 MNOK | 3,6 MNOK | 3,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 3,7 MNOK | 3,6 MNOK | 3,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6456043.
Videre
Lignende selskaper
- Sentrumsgården Lyngdal AS indeks 36, nr. 5 851 · sammenlign
- Minilager 1 Trondheim AS indeks 36, nr. 5 852 · sammenlign
- Saltens Damp Eiendom AS indeks 36, nr. 5 854 · sammenlign
- Harbitz Service AS indeks 36, nr. 5 855 · sammenlign
- Munchs Gate 7 AS indeks 36, nr. 5 856 · sammenlign