Join Animation Studio AS

Org.nr. 824988692 · Lørenskog · Stiftet 2020

Score · regnskapsår 2025

38av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 270 av 1 781 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 886 av 2 592 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 4 og soliditet 77 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Join Animation Studio AS ligger 12 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 1 780 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −42,1 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 71,8 % (median 43,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter1 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −42,1 % 5,9 % 6 %
Resultatmargin −42,4 % 5,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −137,8 % 11,0 % 2 %
Egenkapitalandel 71,8 % 43,5 % 78 %
Gjeldsgrad 0,39 1,02 75 %
Likviditetsgrad 1 2,16 1,71 62 %
Omsetningsvekst −38,4 % 5,0 % 7 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 38 gjør Join Animation Studio AS det bedre enn 29 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 781 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Join Animation Studio AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Join Animation Studio AS har score 38 for 2025, rang 1 886 av 2 592 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 77 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 71,8 % mot median 43,5 %. Likviditet: persentil 62 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 2,16 mot median 1,71.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 4 mot sammenlignbare, driftsmargin −42,1 % mot median 5,9 %. Vekst: persentil 7 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −38,4 % mot median 5,0 %.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Join Animation Studio AS hadde en driftsmargin på −42,1 % og en egenkapitalandel på 71,8 % i 2025, og er nr. 1 886 av 2 592 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 27,1 % til −42,1 % og gikk fra overskudd til underskudd før skatt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,3 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −0,4 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,2 MNOK 1,0 0 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −42,4 % (median 5,6 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −42,1 % (median 5,9 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,7 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

Ingen avvik funnet i tallene.

Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet4 vekt 30 %
Soliditet77 vekt 25 %
Likviditet62 vekt 15 %
Vekst7 vekt 15 %
Konsistens49 vekt 15 %

Varighet: 56 (snitt over 2 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Join Animation Studio AS?

Driftsmarginen var −42,1 % i 2025, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −137,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Join Animation Studio AS?

Egenkapitalandelen var 71,8 % i 2025 (median 43,5 %). Gjeldsgraden var 0,39 (median 1,02).

Hvordan er likviditeten i Join Animation Studio AS?

Likviditetsgrad 1 var 2,16 i 2025 (median 1,71).

Hvordan står Join Animation Studio AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Join Animation Studio AS er nr. 1 886 av 2 592 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 270 av 1 781. Omsetningen endret seg −38,4 % fra året før.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
824988692
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (73.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
23. april 2020 6 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Fjellhamarveien 52, 1472 FJELLHAMAR (LØRENSKOG)
Kommune
Lørenskog rang 1–10 av 13 i KOSTRA-gruppe 10
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 27. april 2020
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks–7438
Rang–2801 886
Driftsmargin29,6 %27,1 %−42,1 %
Totalrentabilitet65,3 %47,3 %−137,8 %
Egenkapitalandel60,4 %59,2 %71,8 %
Likviditetsgrad 12,372,372,16
Omsetningsvekst–112,4 %−38,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter0,8 MNOK1,7 MNOK1,0 MNOK
Driftsresultat0,2 MNOK0,5 MNOK−0,4 MNOK
Resultat før skatt0,2 MNOK0,5 MNOK−0,4 MNOK
Årsresultat0,2 MNOK0,4 MNOK−0,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler0,4 MNOK1,0 MNOK0,3 MNOK
Omløpsmidler0,3 MNOK0,9 MNOK0,2 MNOK
Egenkapital0,2 MNOK0,6 MNOK0,2 MNOK
Opptjent egenkapital0,2 MNOK0,5 MNOK0,2 MNOK
Sum gjeld0,1 MNOK0,4 MNOK0,1 MNOK
Kortsiktig gjeld0,1 MNOK0,4 MNOK0,1 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6751380.