Fæbrik AS
Score · regnskapsår 2025
45av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 4 470 av 7 416 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 13 643 av 22 943 · Handel
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 59 og soliditet 36 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Fæbrik AS ligger 6 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 51 blant 7 416 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 4,7 % (median 3,4 %) og egenkapitalandel 26,6 % (median 36,3 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20 MNOK | 20 MNOK |
| Driftsmargin | 4,7 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 4,1 % | 3,0 % |
| Totalrentabilitet | 13,0 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 26,6 % | 36,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,76 | 1,51 |
| Likviditetsgrad 1 | 1,10 | 1,73 |
| Omsetningsvekst | 20,3 % | 5,7 % |
| Omsetning per ansatt | 1,97 MNOK | 2,08 MNOK |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 45 gjør Fæbrik AS det bedre enn 40 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (7 416 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Fæbrik AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Fæbrik AS har score 45 for 2025, rang 13 643 av 22 943 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 78 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 20,3 % mot median 5,7 %.
Svakest: Likviditet: persentil 20 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 1,10 mot median 1,73. Konsistens: persentil 27 mot sammenlignbare.
Verdt å se nærmere på
- Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har? Tallgrunnlag: omsetningsvekst 20,3 % (median 5,7 %); likviditetsgrad 1 1,10 (median 1,73).
- Hva ligger bak svak konsistens, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Fæbrik AS hadde en driftsmargin på 4,7 % og en egenkapitalandel på 26,6 % i 2025, og er nr. 13 643 av 22 943 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: gikk fra underskudd til overskudd før skatt og driftsmarginen steg fra −0,1 % til 4,7 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 2 MNOK og 8 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 7 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 8 MNOK |
| P/B | 1,0 | 2 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Sterk vekst med svak likviditet. Er veksten finansiert, eller binder den opp kapital selskapet ikke har?
Tallgrunnlag: Omsetningsvekst 20,3 % (median 5,7 %); Likviditetsgrad 1 1,10 (median 1,73).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,4 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 59 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 36 | vekt 25 % |
| Likviditet | 20 | vekt 15 % |
| Vekst | 78 | vekt 15 % |
| Konsistens | 27 | vekt 15 % |
Varighet: 52 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Fæbrik AS?
Driftsmarginen var 4,7 % i 2025, mot en median på 3,4 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 13,0 %.
Hvor solid er Fæbrik AS?
Egenkapitalandelen var 26,6 % i 2025 (median 36,3 %). Gjeldsgraden var 2,76 (median 1,51).
Hvordan er likviditeten i Fæbrik AS?
Likviditetsgrad 1 var 1,10 i 2025 (median 1,73).
Hvordan står Fæbrik AS i Handel?
Fæbrik AS er nr. 13 643 av 22 943 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 4 470 av 7 416. Omsetningen endret seg 20,3 % fra året før.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 825060022
- Org.form
- AS
- Sektor
- Handel (47.510)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 10 registrert 10. august 2026
- Stiftet
- 1. mai 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Dronning Eufemias gate 55, 0194 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 6
- Største eier
- 20,0 % · tre største 60,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Jenny Skavlan Holding AS · 20,0 %
- Mari Nordén AS · 20,0 %
- Ingrid Bergtun AS · 20,0 %
- Ingridviklysne AS · 20,0 %
- Pullman Management AS · 15,0 %
- Kjønniksen Holding AS · 5,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Eier flertallet i: Fæb Store AS (100 %), Fæbrikstad AS (100 %), Fæbtek AS (65 %)
Har eierandeler i: Fæb Store AS (100 %), Fæbtek AS (65 %), Knit AS (5 %), Fæbrikstad AS (100 %)
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 78 | 34 | 45 | |
| Rang | 2 349 | 17 071 | 13 643 | |
| Driftsmargin | 13,5 % | −0,1 % | 4,7 % | |
| Totalrentabilitet | 47,1 % | −0,2 % | 13,0 % | |
| Egenkapitalandel | 55,8 % | 23,1 % | 26,6 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,85 | 1,06 | 1,10 | |
| Omsetningsvekst | – | 28,7 % | 20,3 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 12,7 MNOK | 16,4 MNOK | 19,7 MNOK |
| Driftsresultat | 1,7 MNOK | 0,0 MNOK | 0,9 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,7 MNOK | −0,1 MNOK | 0,8 MNOK |
| Skattekostnad | 0,4 MNOK | 0,1 MNOK | 0,2 MNOK |
| Årsresultat | 1,3 MNOK | −0,2 MNOK | 0,7 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Sum eiendeler | 3,6 MNOK | 7,9 MNOK | 7,3 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,0 MNOK | 6,4 MNOK | 5,9 MNOK |
| Egenkapital | 2,0 MNOK | 1,8 MNOK | 1,9 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 2,0 MNOK | 1,8 MNOK | 1,9 MNOK |
| Sum gjeld | 1,6 MNOK | 6,0 MNOK | 5,4 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,6 MNOK | 6,0 MNOK | 5,4 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 6983180.
Videre
Lignende selskaper
- JG Group Norge AS indeks 45, nr. 13 637 · sammenlign
- Møbler AS indeks 45, nr. 13 638 · sammenlign
- Arna Bokhandel AS indeks 45, nr. 13 639 · sammenlign
- Rolf Sletvold Interiørsenter AS indeks 45, nr. 13 642 · sammenlign
- Harstad Optikk AS indeks 45, nr. 13 644 · sammenlign