Bustingan Support AS

Org.nr. 825061142 · Vestvågøy · Stiftet 2020

Score · regnskapsår 2023

15av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 1 033 av 1 094 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 925 av 2 045 · Sjømat

Profil

Bever · Byggmester

Lavere lønnsomhet, lavere soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 38 og soliditet 0 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode

Mot sektoren

Bustingan Support AS ligger 35 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.

Medianscore 50 blant 1 094 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 10,3 % (median 13,1 %) og egenkapitalandel −37,9 % (median 34,9 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 26. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK3 MNOK
Driftsmargin 10,3 % 13,1 % 44 %
Resultatmargin −13,6 % 8,4 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet 2,4 % 6,9 % 32 %
Egenkapitalandel −37,9 % 34,9 % 2 %
Gjeldsgrad – 1,53 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 0,04 1,72 1 %
Omsetningsvekst – 42,3 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 15 gjør Bustingan Support AS det bedre enn 6 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 094 selskaper) i 2023.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Bustingan Support AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Analyse · 2023

Hva tallene sier

Bustingan Support AS hadde en driftsmargin på 10,3 % og en egenkapitalandel på −37,9 % i 2023, og er nr. 1 925 av 2 045 rangerte selskaper i Sjømat.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 2 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −0,2 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: 0,2 MNOK
minus netto gjeld −0,4 MNOK
8,0 2 MNOK
P/B Egenkapital: −3,1 MNOK 1,0 ikke meningsfull

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • kritisk

    Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −37,9 % (median 34,9 %).

  • kritisk

    Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 28,2 ganger omløpsmidlene.

    Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,04 (median 1,72).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −13,6 % (median 8,4 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 3,8 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • kritisk Negativ egenkapital
Stresstest · 2022

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin −0,5 %. Basert på de 10 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2023

Hva scoren består av

Lønnsomhet38 vekt 30 %
Soliditet0 vekt 25 %
Likviditet1 vekt 15 %
Vekst– mangler data, ikke med
Konsistens6 vekt 15 %

Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Bustingan Support AS?

Driftsmarginen var 10,3 % i 2023, mot en median på 13,1 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 2,4 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Bustingan Support AS?

Egenkapitalandelen var −37,9 % i 2023 (median 34,9 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.

Hvordan er likviditeten i Bustingan Support AS?

Likviditetsgrad 1 var 0,04 i 2023 (median 1,72). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.

Hvordan står Bustingan Support AS i Sjømat?

Bustingan Support AS er nr. 1 925 av 2 045 rangerte selskaper i Sjømat for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 1 033 av 1 094.

Konsernregnskap

Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
825061142
Org.form
AS · del av et konsern
Sektor
Sjømat (03.110)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
4. mai 2020 6 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Vika 1, 8373 BALLSTAD (VESTVÅGØY)
Kommune
Vestvågøy rang 4–11 av 13 i KOSTRA-gruppe 8
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 16. november 2024
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks152247
Rang1 9251 8341 233
Driftsmargin10,3 %−13,3 %49,0 %
Totalrentabilitet2,4 %−2,6 %9,5 %
Egenkapitalandel−37,9 %−42,9 %−18,7 %
Likviditetsgrad 10,041,552,72
Omsetningsvekst–−8,0 %41,0 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter1,8 MNOK1,6 MNOK2,3 MNOK
Driftsresultat0,2 MNOK−0,2 MNOK1,1 MNOK
Resultat før skatt−0,2 MNOK−0,2 MNOK1,0 MNOK
Årsresultat−0,2 MNOK−0,2 MNOK1,0 MNOK
Finanskostnader0,4 MNOK0,0 MNOK0,1 MNOK
Sum eiendeler8,2 MNOK7,7 MNOK12,2 MNOK
Omløpsmidler0,4 MNOK0,3 MNOK0,6 MNOK
Egenkapital−3,1 MNOK−3,3 MNOK−2,3 MNOK
Opptjent egenkapital−3,1 MNOK−3,3 MNOK−2,3 MNOK
Sum gjeld11,3 MNOK11,1 MNOK14,5 MNOK
Kortsiktig gjeld11,3 MNOK0,2 MNOK0,2 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 5236937.

Lignende selskaper