Str8line AS

Org.nr. 825471502 · Kviteseid · Stiftet 2020

Score · regnskapsår 2025

49av 100

Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?

Rang i Morning-klassen Mikro: 948 av 1 781 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 388 av 2 592 · Teknisk tjenesteyting og forskning

Profil

Elefant · Forvalter

Lavere lønnsomhet, høy soliditet

Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 7 og soliditet 96 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode

Mot sektoren

Str8line AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.

Medianscore 50 blant 1 780 selskaper.

Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −106,0 % (median 5,9 %) og egenkapitalandel 92,9 % (median 43,5 %).

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2025

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2025
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsinntekter2 MNOK3 MNOK
Driftsmargin −106,0 % 5,9 % 3 %
Resultatmargin −100,2 % 5,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −26,8 % 11,0 % 10 %
Egenkapitalandel 92,9 % 43,5 % 97 %
Gjeldsgrad 0,08 1,02 96 %
Likviditetsgrad 1 6,20 1,71 90 %
Omsetningsvekst 1,8 % 5,0 % 45 %

Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Med indeks 49 gjør Str8line AS det bedre enn 47 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 781 selskaper) i 2025.

Over tid

Score 2023–2025

SelskapetMedian0255075100202320242025
  • Str8line AS
  • Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Oppsummert analyse

Str8line AS har score 49 for 2025, rang 1 388 av 2 592 i sektoren.

Sterkest: Soliditet: persentil 96 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 92,9 % mot median 43,5 %. Likviditet: persentil 90 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 6,20 mot median 1,71.

Svakest: Lønnsomhet: persentil 7 mot sammenlignbare, driftsmargin −106,0 % mot median 5,9 %. Konsistens: persentil 16 mot sammenlignbare.

Verdt å se nærmere på

Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen

Analyse · 2025

Hva tallene sier

Str8line AS hadde en driftsmargin på −106,0 % og en egenkapitalandel på 92,9 % i 2025, og er nr. 1 388 av 2 592 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.

Fra 2024 til 2025: driftsmarginen steg fra −108,5 % til −106,0 %.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.

Estimert verdi · 2025

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 7 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelAnslag
P/E Årsresultat: −1,9 MNOK 10,0 ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: −2,1 MNOK 8,0 ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 6,7 MNOK 1,0 7 MNOK

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket

Indikasjoner · 2025

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin −100,2 % (median 5,6 %).

  • følg med

    Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?

    Tallgrunnlag: Driftsmargin −106,0 % (median 5,9 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

Delindekser · 2025

Hva scoren består av

Lønnsomhet7 vekt 30 %
Soliditet96 vekt 25 %
Likviditet90 vekt 15 %
Vekst45 vekt 15 %
Konsistens16 vekt 15 %

Varighet: 50 (snitt over 3 år)

Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.

2025

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Str8line AS?

Driftsmarginen var −106,0 % i 2025, mot en median på 5,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −26,8 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Str8line AS?

Egenkapitalandelen var 92,9 % i 2025 (median 43,5 %). Gjeldsgraden var 0,08 (median 1,02).

Hvordan er likviditeten i Str8line AS?

Likviditetsgrad 1 var 6,20 i 2025 (median 1,71).

Hvordan står Str8line AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?

Str8line AS er nr. 1 388 av 2 592 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 948 av 1 781. Omsetningen endret seg 1,8 % fra året før.

Offentlige kontrakter

Tildelte kontrakter siden 2024
2
Sum tildelt verdi siden 2024
1,4 MNOK
1 kontrakter uten oppgitt verdi er ikke med i summen.
DatoOppdragsgiverKunngjøring VerdiCPV
24. mars 2026 Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE) Anskaffelse av samhandlingsverktøy 1,4 MNOK 72227000
15. januar 2025 Kragerø Kommune Prosjekthotell - Kragerø kommune verdi ikke oppgitt 72000000

Basert på kunngjøringer i Doffin. Viser ikke avrop på rammeavtaler eller anskaffelser under kunngjøringsplikt. Verdier er oppgitt av oppdragsgiver.

Kilde: Doffin (DFØ), hentet 27. oktober 2026. Vinnere er koblet på organisasjonsnummer.

Inneholder data under norsk lisens for offentlige data (NLOD 2.0) tilgjengeliggjort av Doffin/Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). NLOD 2.0

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
825471502
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.121)
Morning selskapsklasse
Mikro
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
29. juli 2020 6 år i drift
Aksjekapital
0,17 MNOK
Forretningsadresse
Stålandvegen 28, 3850 KVITESEID
Kommune
Kviteseid rang 9–24 av 39 i KOSTRA-gruppe 4
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 13. mai 2023
Siste innsendte regnskap
2025

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.

Kommer · ikke bygget ennå

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks564549
Rang1 0111 5641 388
Driftsmargin−28,5 %−108,5 %−106,0 %
Totalrentabilitet−10,1 %−21,9 %−26,8 %
Egenkapitalandel95,1 %94,8 %92,9 %
Likviditetsgrad 16,219,026,20
Omsetningsvekst–−36,5 %1,8 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter3,0 MNOK1,9 MNOK1,9 MNOK
Driftsresultat−0,9 MNOK−2,1 MNOK−2,1 MNOK
Resultat før skatt−0,8 MNOK−2,0 MNOK−1,9 MNOK
Årsresultat−0,8 MNOK−2,0 MNOK−1,9 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Sum eiendeler8,1 MNOK9,1 MNOK7,2 MNOK
Omløpsmidler2,5 MNOK4,3 MNOK3,2 MNOK
Egenkapital7,7 MNOK8,7 MNOK6,7 MNOK
Opptjent egenkapital1,5 MNOK−0,5 MNOK−2,4 MNOK
Sum gjeld0,4 MNOK0,5 MNOK0,5 MNOK
Kortsiktig gjeld0,4 MNOK0,5 MNOK0,5 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6962968.