Oncogene AS

Org.nr. 825818642 · Lillestrøm · Stiftet 2020

Ikke finansiell rådgivning. Indeks, rang, signaler og råd er regelbaserte indikasjoner fra siste innsendte årsregnskap. De er ikke en kredittvurdering, en vurdering av ledelsen eller en anbefaling om å kjøpe, selge eller handle med selskapet. Les mer

Score · regnskapsår 2023

For lite grunnlag: Omsetning ikke oppgitt

Basert på årsregnskapet for 2023

Kilde: Regnskapsregisteret og EnhetsregisteretHentet 30. oktober 2026Meld feil
Nøkkeltall · 2023

Tallene bak scoren

Tallene bak scoren · 2023
MålSelskapetMedianBedre enn
Driftsmargin – 5,7 % ikke sammenlignet
Resultatmargin – 5,6 % vises, men teller ikke i indeksen
Totalrentabilitet −3,2 % 12,3 % ikke sammenlignet
Egenkapitalandel 2,8 % 37,2 % ikke sammenlignet
Gjeldsgrad 35,18 1,43 ikke sammenlignet
Likviditetsgrad 1 4,75 1,49 ikke sammenlignet
Omsetningsvekst – 7,0 % ikke sammenlignet

Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.

Over tid

Score over tid

Score over tid krever minst to regnskapsår med score. Kommer når neste års tall er hentet eller historikk er importert.

Analyse · 2023

Hva tallene sier

Oncogene AS hadde en egenkapitalandel på 2,8 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: omsetning ikke oppgitt.

Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.

Estimert verdi · 2023

Tre enkle metoder

Én metode gir et tall: 0 MNOK.

MetodeGrunnlagMultippelBørsbasisAnslag
P/E Årsresultat: 0,0 MNOK 18,6 – ikke meningsfull
EV/EBIT Driftsresultat: 0,0 MNOK 15,9 – ikke meningsfull
P/B Egenkapital: 0,0 MNOK 3,2 0 MNOK 0 MNOK

Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er justert ned for størrelse: en småbedriftspremie på 4 % på avkastningskravet gir 38 % lavere verdi. Det er ikke trukket noen egen rabatt for manglende omsettelighet, fordi premien allerede tar høyde for at selskapet er lite og unotert.

Næringskoden har ingen egen børsbransje i tabellen, så multiplene er medianen for sektoren: Engineering/Construction, Business & Consumer Services.

Ikke finansiell rådgivning. Verdiintervallet er et grovt modellanslag fra børsmultipler, ikke en verdivurdering, et kursmål eller et pristilbud. Den reelle verdien kan avvike mye. Les mer

Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket

Indikasjoner · 2023

Verdt å se nærmere på

  • følg med

    Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.

    Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 2,8 % (median 37,2 %).

  • følg med

    Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?

    Tallgrunnlag: Resultatmargin – (median 5,6 %).

Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.

Finanskostnadene var 0,3 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.

Se rente, priser og valuta for sektoren

Datakvalitet

  • følg med Omsetning er ikke oppgitt
Stresstest · 2021

Scenarioanalyse: sektorens svakeste år

Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.

Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode

2023

Spørsmål og svar

Hvor lønnsomt er Oncogene AS?

Driftsmarginen var – i 2023, mot en median på 5,7 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −3,2 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.

Hvor solid er Oncogene AS?

Egenkapitalandelen var 2,8 % i 2023 (median 37,2 %). Gjeldsgraden var 35,18 (median 1,43).

Hvordan er likviditeten i Oncogene AS?

Likviditetsgrad 1 var 4,75 i 2023 (median 1,49).

Konsernstruktur · 2025

3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.

Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Modus i AS. Personer vises ikke med navn.

Modus i AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.

Konsernet i tall

Sektorer
Teknisk tjenesteyting og forskning (1 selskap) 1 av 3 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
Underskudd
1 selskap: Oncogene AS

Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.

  • Modus i AS ikke i datagrunnlaget
    • Oncogene AS du er her eid 72 % · operativt · indeks 17 · nr. 5232 av 5554 i Teknisk tjenesteyting og forskning
    • Modus X AS eid 100 % · ikke i datagrunnlaget

Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.

Fra Enhetsregisteret

Org.nr.
825818642
Org.form
AS
Sektor
Teknisk tjenesteyting og forskning (71.200)
Ansatte
0–4 (ikke registrert)
Stiftet
29. september 2020 6 år i drift
Aksjekapital
0,03 MNOK
Forretningsadresse
Gunnar Randers' vei 12, 2007 KJELLER (LILLESTRØM)
Kommune
Lillestrøm rang 7 av 11 i KOSTRA-gruppe 12
Revisjon
Revisjon fravalgt fra 21. oktober 2020
Siste innsendte regnskap
2025
Nettside
oncogene.no
Selskapets forretningskommune, Lillestrøm. Kartet viser kommunen, ikke adressen. Kilde for kart: Kartverket (CC BY 4.0).

Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene

Eierskap og roller

Henter roller …

Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.

Aksjonærer (2025)

Antall aksjonærer
6 (én eier har over halvparten)
Største eier
72,0 % · tre største 87,0 %
Fordeling
selskaper 87 % · privatpersoner 13 % · utenlandske 0 %
Eid fra samme kommune
72 %
Eiere over 60 år
38 % av personeierne sine aksjer (medianalder 39 år)
Konsernkjede
Eies av: Modus i AS (72 %)
Øverste eier: privatperson

Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.

Feil i dataene?

Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.

Meld feil

Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon

Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.

Detaljer

Utvikling år for år · 2023–2025

Nøkkeltall202320242025Utvikling
Indeks––17
Rang––5 232
Driftsmargin–31,2 %−177,7 %
Totalrentabilitet−3,2 %2,7 %−35,7 %
Egenkapitalandel2,8 %14,6 %0,5 %
Likviditetsgrad 14,750,430,24
Omsetningsvekst––85,4 %

Regnskapstall

Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).

Nøkkeltall202320242025
Driftsinntekter–0,6 MNOK1,2 MNOK
Driftsresultat0,0 MNOK0,2 MNOK−2,1 MNOK
Resultat før skatt0,0 MNOK0,1 MNOK−2,3 MNOK
Skattekostnad0,0 MNOK0,0 MNOK0,0 MNOK
Årsresultat0,0 MNOK0,1 MNOK−2,3 MNOK
Finanskostnader0,0 MNOK0,1 MNOK0,2 MNOK
Sum eiendeler1,3 MNOK7,5 MNOK5,9 MNOK
Omløpsmidler1,2 MNOK2,8 MNOK1,4 MNOK
Egenkapital0,0 MNOK1,1 MNOK0,0 MNOK
Opptjent egenkapital0,0 MNOK0,0 MNOK−2,3 MNOK
Sum gjeld1,3 MNOK6,4 MNOK5,9 MNOK
Kortsiktig gjeld0,2 MNOK6,4 MNOK5,9 MNOK

Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5347055.