Ship Planner AS
Score · regnskapsår 2023
For lite grunnlag: For lite grunnlag (under minsteomsetning)
Basert på årsregnskapet for 2023
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | −919,4 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | −998,0 % | 3,4 % |
| Totalrentabilitet | −412,5 % | 6,3 % |
| Egenkapitalandel | −105,9 % | 39,8 % |
| Gjeldsgrad | – | 1,14 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,49 | 1,51 |
| Omsetningsvekst | – | 4,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskapene i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Score 2023–2025
- Ship Planner AS
- Median: selskapene i samme sektor
Hva tallene sier
Ship Planner AS hadde en egenkapitalandel på −105,9 % i 2023. Selskapet er ikke rangert: for lite grunnlag (under minsteomsetning).
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 14,3 | ikke meningsfull |
| P/B | 2,6 | ikke meningsfull |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Egenkapitalen er negativ. Hvordan skal den styrkes, og hva sier långivere og revisor om fortsatt drift?
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel −105,9 % (median 39,8 %).
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 2,1 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,49 (median 1,51).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −998,0 % (median 3,4 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −919,4 % (median 3,5 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 18,9 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
- følg med Ekstrem margin: kontroller tallene
- kritisk Negativ egenkapital
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Ship Planner AS?
Driftsmarginen var −919,4 % i 2023, mot en median på 3,5 % blant selskapene i samme sektor. Totalrentabiliteten var −412,5 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Ship Planner AS?
Egenkapitalandelen var −105,9 % i 2023 (median 39,8 %). Egenkapitalen er negativ, så gjelden er større enn eiendelene.
Hvordan er likviditeten i Ship Planner AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,49 i 2023 (median 1,51). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Konsernstruktur · 2025
3 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Englund Design AS. Personer vises ikke med navn.
Englund Design AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
Konsernet i tall
- Sektorer
- Informasjon og kommunikasjon (1 selskap) 1 av 3 selskaper i treet har regnskap hos oss. Sektorene er sortert etter selskapenes egen omsetning, som også har salg mellom selskapene i konsernet.
- Negativ egenkapital
- 1 selskap: Ship Planner AS
- Underskudd
- 1 selskap: Ship Planner AS
Et datterselskap med negativ egenkapital eller underskudd kan være dekket av konsernet, for eksempel med konsernbidrag eller garantier. Det er en indikasjon på hva som er verdt å spørre om, ikke en vurdering.
-
Englund Design AS
-
Kelo AS
- Ship Planner AS du er her
-
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 825822682
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 20. august 2020 6 år i drift
- Aksjekapital
- 0,05 MNOK
- Forretningsadresse
- Grønlandsleiret 61B, 0190 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 22. oktober 2020
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 10 (én eier har over halvparten)
- Største eier
- 58,2 % · tre største 80,6 %
- Fordeling
- selskaper 98 % · privatpersoner 2 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 74 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Kelo AS (58 %)
Øverste eier: privatperson
- Kelo AS · 58,2 %
- V3 Venture AS · 13,4 %
- Transeth Invest AS · 9,0 %
- Intellectual Labs AS · 8,9 %
- Jan Egil Krefting AS · 2,5 %
- Helm Styrbord AS · 1,7 %
- Anne Mari Gullikstad AS · 1,7 %
- Anna Storbraaten AS · 1,7 %
- Holthe Invest AS · 0,9 %
- 1 privatpersoner · 1,9 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Er dette ditt selskap? Foreslå endringer eller legg til informasjon
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 16 | 26 | |
| Rang | – | 3 125 | 2 934 | |
| Driftsmargin | −919,4 % | −146,9 % | 1,5 % | |
| Totalrentabilitet | −412,5 % | −2 628,6 % | 6,9 % | |
| Egenkapitalandel | −105,9 % | −2 553,1 % | −363,2 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,49 | 0,04 | 0,22 | |
| Omsetningsvekst | – | 212,7 % | 50,4 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,5 MNOK | 1,4 MNOK | 2,2 MNOK |
| Driftsresultat | −4,2 MNOK | −2,1 MNOK | 0,0 MNOK |
| Resultat før skatt | −4,6 MNOK | −3,0 MNOK | −1,2 MNOK |
| Skattekostnad | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Årsresultat | −4,6 MNOK | −3,0 MNOK | −1,2 MNOK |
| Finanskostnader | 0,4 MNOK | 0,9 MNOK | 1,2 MNOK |
| Sum eiendeler | 1,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 1,0 MNOK | 0,1 MNOK | 0,5 MNOK |
| Egenkapital | −1,1 MNOK | −2,0 MNOK | −1,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −8,4 MNOK | −11,4 MNOK | −12,5 MNOK |
| Sum gjeld | 2,1 MNOK | 2,1 MNOK | 2,2 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,1 MNOK | 2,1 MNOK | 2,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5126649.