Crawlercrane AS
Score · regnskapsår 2025
11av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 3 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 10 891 av 11 283 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 22 341 av 22 943 · Handel
Profil
Bever · Byggmester
Lavere lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 13 og soliditet 13 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Crawlercrane AS ligger 39 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 11 280 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin −51,4 % (median 2,6 %) og egenkapitalandel 3,3 % (median 33,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 4 MNOK |
| Driftsmargin | −51,4 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | −116,2 % | 2,1 % |
| Totalrentabilitet | −6,0 % | 6,2 % |
| Egenkapitalandel | 3,3 % | 33,5 % |
| Gjeldsgrad | 29,62 | 1,25 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,27 | 1,74 |
| Omsetningsvekst | −53,1 % | 4,0 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 11 gjør Crawlercrane AS det bedre enn 3 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (11 283 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Crawlercrane AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Crawlercrane AS har score 11 for 2025, rang 22 341 av 22 943 i sektoren.
Sterkest: Konsistens: persentil 19 mot sammenlignbare.
Svakest: Vekst: persentil 3 mot sammenlignbare, omsetningsvekst −53,1 % mot median 4,0 %. Likviditet: persentil 3 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 0,27 mot median 1,74.
Verdt å se nærmere på
- Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,7 ganger omløpsmidlene. Tallgrunnlag: likviditetsgrad 1 0,27 (median 1,74).
- Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital. Tallgrunnlag: egenkapitalandel 3,3 % (median 33,5 %).
- Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster? Tallgrunnlag: resultatmargin −116,2 % (median 2,1 %).
- Hva ligger bak svak vekst, og er det varig?
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Crawlercrane AS hadde en driftsmargin på −51,4 % og en egenkapitalandel på 3,3 % i 2025, og er nr. 22 341 av 22 943 rangerte selskaper i Handel.
Fra 2024 til 2025: driftsmarginen falt fra 1,0 % til −51,4 % og omsetningen falt med 53 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Én metode gir et tall: 1 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | ikke meningsfull |
| EV/EBIT | 8,0 | ikke meningsfull |
| P/B | 1,0 | 1 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- kritisk
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 3,7 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,27 (median 1,74).
- følg med
Egenkapitalandelen er svært lav. Vurder om selskapet tåler et dårlig år, og om det trengs mer egenkapital.
Tallgrunnlag: Egenkapitalandel 3,3 % (median 33,5 %).
- følg med
Selskapet har underskudd før skatt. Er det engangsposter, eller et mønster?
Tallgrunnlag: Resultatmargin −116,2 % (median 2,1 %).
- følg med
Driftsmarginen er lavere enn hos tre av fire i sektoren. Hvor skiller kostnadene seg fra konkurrentene?
Tallgrunnlag: Driftsmargin −51,4 % (median 2,6 %).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,8 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 1,5 %. Basert på de 11 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 13 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 13 | vekt 25 % |
| Likviditet | 3 | vekt 15 % |
| Vekst | 3 | vekt 15 % |
| Konsistens | 19 | vekt 15 % |
Varighet: 27 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Crawlercrane AS?
Driftsmarginen var −51,4 % i 2025, mot en median på 2,6 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var −6,0 %. Selskapet hadde underskudd før skatt.
Hvor solid er Crawlercrane AS?
Egenkapitalandelen var 3,3 % i 2025 (median 33,5 %). Gjeldsgraden var 29,62 (median 1,25).
Hvordan er likviditeten i Crawlercrane AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,27 i 2025 (median 1,74). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Crawlercrane AS i Handel?
Crawlercrane AS er nr. 22 341 av 22 943 rangerte selskaper i Handel for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 10 891 av 11 283. Omsetningen endret seg −53,1 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 826324392
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Handel (46.630)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 25. november 2020 5 år i drift
- Aksjekapital
- 3,00 MNOK
- Forretningsadresse
- Balders gate 20, 0263 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 29. oktober 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Blue Group AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
- Blue Group AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 26. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 48 | 23 | 11 | |
| Rang | 11 034 | 19 684 | 22 341 | |
| Driftsmargin | 37,8 % | 1,0 % | −51,4 % | |
| Totalrentabilitet | 10,6 % | 0,2 % | −6,0 % | |
| Egenkapitalandel | 14,2 % | 11,6 % | 3,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,78 | 0,33 | 0,27 | |
| Omsetningsvekst | – | −37,6 % | −53,1 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 8,5 MNOK | 5,3 MNOK | 2,5 MNOK |
| Driftsresultat | 3,2 MNOK | 0,1 MNOK | −1,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,5 MNOK | −1,9 MNOK | −2,9 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | −0,4 MNOK | −0,6 MNOK |
| Årsresultat | 0,4 MNOK | −1,4 MNOK | −2,3 MNOK |
| Finanskostnader | 2,8 MNOK | 1,9 MNOK | 1,6 MNOK |
| Sum eiendeler | 31,1 MNOK | 25,6 MNOK | 21,4 MNOK |
| Omløpsmidler | 3,2 MNOK | 0,5 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | 4,4 MNOK | 3,0 MNOK | 0,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,4 MNOK | −1,1 MNOK | −3,3 MNOK |
| Sum gjeld | 26,7 MNOK | 22,6 MNOK | 20,7 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 1,8 MNOK | 1,6 MNOK | 3,1 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 26. oktober 2026, regnskaps-id 7232116.
Videre
Lignende selskaper
- Hipers Heaters AS indeks 11, nr. 22 335 · sammenlign
- Torsnes AS indeks 11, nr. 22 336 · sammenlign
- Norwegian Spirit Oasen AS indeks 11, nr. 22 339 · sammenlign
- Wattar AS indeks 11, nr. 22 342 · sammenlign
- Acenta AS indeks 11, nr. 22 344 · sammenlign