Byggsafe AS
Score · regnskapsår 2025
64av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 524 av 2 127 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 953 av 4 183 · Teknisk tjenesteyting og forskning
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 79 og soliditet 30 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Byggsafe AS ligger 14 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 2 126 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025: driftsmargin 23,4 % (median 4,9 %) og egenkapitalandel 25,3 % (median 40,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 23,4 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 21,8 % | 4,8 % |
| Totalrentabilitet | 28,9 % | 10,2 % |
| Egenkapitalandel | 25,3 % | 40,9 % |
| Gjeldsgrad | 2,96 | 1,12 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,32 | 1,66 |
| Omsetningsvekst | 65,0 % | 5,2 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 64 gjør Byggsafe AS det bedre enn 75 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (2 127 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Byggsafe AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Byggsafe AS har score 64 for 2025, rang 953 av 4 183 i sektoren.
Sterkest: Vekst: persentil 88 mot sammenlignbare, omsetningsvekst 65,0 % mot median 5,2 %. Likviditet: persentil 80 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,32 mot median 1,66.
Svakest: Soliditet: persentil 30 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 25,3 % mot median 40,9 %.
Verdt å se nærmere på
- Hva ligger bak svak soliditet, og er det varig?
- Endringen i driftsmarginen i 2025 var 3,1 prosentpoeng svakere enn for sammenlignbare selskaper: selskapet −4,0, bransjen −0,9 poeng. Det er selskapets eget, ikke noe som rammet hele bransjen.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Bransjen eller selskapet: hva drev resultatet?
I 2025 falt driftsmarginen til Byggsafe AS med 4,0 prosentpoeng. Sammenlignbare selskaper falt i median 0,9 poeng. Selskapet gjorde det altså 3,1 poeng svakere enn bransjen, av grunner som er dets egne.
Over 2 årsskifter gikk Byggsafe AS samme vei som sammenlignbare selskaper 1 ganger. Omtrent 2 % av endringene i driftsmarginen var felles for bransjen; resten var selskapets eget.
| År | Selskapet | Sammenlignbare (median) | Endring, selskapet | Endring, bransjen | Selskapets eget |
|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 27,4 % | 5,8 % | −60,7 prosentpoeng | +0,1 prosentpoeng | −60,9 prosentpoeng |
| 2025 | 23,4 % | 4,9 % | −4,0 prosentpoeng | −0,9 prosentpoeng | −3,1 prosentpoeng |
Sammenlignbare selskaper er de i samme bransje og Morning selskapsklasse. Endringen deres viser det som rammet hele bransjen, sektordriverne under inkludert. Resten er selskapets eget: kontrakter, kostnader, engangsposter eller drift. Andelen er omtrentlig, og vi påstår ingen årsak.
Selskapet og sektorens drivere
Priser, rente og valuta som former sektorens år, år for år ved siden av driftsmarginen til Byggsafe AS. Tallene står side om side; vi påstår ingen årsak.
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 8,1 % i 2025; driftsmarginen til Byggsafe AS falt 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 99,0 | 108,8 | 127,9 | 146,4 | 158,3 | 155,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +9,8 % | +9,9 % | +17,5 % | +14,5 % | +8,1 % | −1,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 88,1 % | 27,4 % | 23,4 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser steg 3,6 % i 2025; driftsmarginen til Byggsafe AS falt 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: reklame og markedsundersøkelser, årssnitt | 99,4 | 113,5 | 108,3 | 106,9 | 110,7 | 126,1 (så langt) |
| Endring fra året før | +35,1 % | +14,2 % | −4,6 % | −1,3 % | +3,6 % | +13,9 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 88,1 % | 27,4 % | 23,4 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet (indeks (2021 = 100))
Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet steg 6,2 % i 2025; driftsmarginen til Byggsafe AS falt 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetningsindeks: annen faglig og teknisk virksomhet, årssnitt | 98,3 | 121,6 | 139,4 | 131,0 | 139,1 | 158,0 (så langt) |
| Endring fra året før | +29,9 % | +23,7 % | +14,6 % | −6,0 % | +6,2 % | +13,6 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 88,1 % | 27,4 % | 23,4 % | – |
Kilde: SSB (13863, CC BY 4.0). Kilden
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks (2021 = 100))
Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter steg 3,2 % i 2025; driftsmarginen til Byggsafe AS falt 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tjenestepriser: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 100,0 | 103,6 | 107,5 | 111,2 | 114,7 | 119,4 (så langt) |
| Endring fra året før | +1,2 % | +3,5 % | +3,8 % | +3,4 % | +3,2 % | +4,2 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 88,1 % | 27,4 % | 23,4 % | – |
Kilde: SSB (14335, CC BY 4.0). Kilden
Oljepris (eksportpris for råolje) (kr per fat)
Oljepris (eksportpris for råolje) falt 17,6 % i 2025; driftsmarginen til Byggsafe AS falt 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Oljepris (eksportpris for råolje), årssnitt | 609 | 979 | 877 | 859 | 708 | 881 (så langt) |
| Endring fra året før | +61,1 % | +60,8 % | −10,5 % | −2,0 % | −17,6 % | +24,5 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 88,1 % | 27,4 % | 23,4 % | – |
Kilde: SSB (08799, CC BY 4.0). Kilden
Styringsrenten (prosent)
Styringsrenten falt 0,20 prosentpoeng i 2025; driftsmarginen til Byggsafe AS falt 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Styringsrenten, årssnitt | 0,08 | 1,32 | 3,54 | 4,50 | 4,30 | 4,17 (så langt) |
| Endring fra året før | −0,28 prosentpoeng | +1,24 prosentpoeng | +2,22 prosentpoeng | +0,96 prosentpoeng | −0,20 prosentpoeng | −0,12 prosentpoeng |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 88,1 % | 27,4 % | 23,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (IR, NLOD 2.0). Kilden
EUR/NOK (kr)
EUR/NOK steg 0,8 % i 2025; driftsmarginen til Byggsafe AS falt 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| EUR/NOK, årssnitt | 10,16 | 10,10 | 11,42 | 11,62 | 11,72 | 11,04 (så langt) |
| Endring fra året før | −5,2 % | −0,6 % | +13,1 % | +1,8 % | +0,8 % | −5,8 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 88,1 % | 27,4 % | 23,4 % | – |
Kilde: Norges Bank (EXR, NLOD 2.0). Kilden
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter (indeks)
Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter steg 4,7 % i 2025; driftsmarginen til Byggsafe AS falt 4,0 prosentpoeng.
| Mål | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lønnsindeks: arkitekter og tekniske konsulenter, årssnitt | 90,5 | 90,9 | 96,0 | 100,9 | 105,6 | 109,2 (så langt) |
| Endring fra året før | +7,4 % | +0,5 % | +5,6 % | +5,2 % | +4,7 % | +3,4 % |
| Selskapets driftsmargin | – | – | 88,1 % | 27,4 % | 23,4 % | – |
Kilde: SSB (12314, CC BY 4.0). Kilden
Vi viser driverne og marginen side om side og påstår ingen årsak. Følsomhet per selskap regnes ikke ut før vi har minst 10 år med regnskap per selskap: med tre år blir slike tall falsk presisjon.
Hva tallene sier
Byggsafe AS hadde en driftsmargin på 23,4 % og en egenkapitalandel på 25,3 % i 2025, og er nr. 953 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning.
Fra 2024 til 2025: omsetningen økte med 65 % og driftsmarginen falt fra 27,4 % til 23,4 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 1 MNOK og 3 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 18,6 | 3 MNOK |
| EV/EBIT | 15,9 | 3 MNOK |
| P/B | 3,2 | 1 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 2,6 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2021, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2021, med median driftsmargin −0,2 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 79 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 30 | vekt 25 % |
| Likviditet | 80 | vekt 15 % |
| Vekst | 88 | vekt 15 % |
| Konsistens | 48 | vekt 15 % |
Varighet: 66 (snitt over 2 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Byggsafe AS?
Driftsmarginen var 23,4 % i 2025, mot en median på 4,9 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 28,9 %.
Hvor solid er Byggsafe AS?
Egenkapitalandelen var 25,3 % i 2025 (median 40,9 %). Gjeldsgraden var 2,96 (median 1,12).
Hvordan er likviditeten i Byggsafe AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,32 i 2025 (median 1,66).
Hvordan står Byggsafe AS i Teknisk tjenesteyting og forskning?
Byggsafe AS er nr. 953 av 4 183 rangerte selskaper i Teknisk tjenesteyting og forskning for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 524 av 2 127. Omsetningen endret seg 65,0 % fra året før.
Konsernstruktur · 2025
4 selskaper i konsernet ifølge aksjonærregisteret for 2025. Et selskap regnes som datterselskap når et norsk selskap eier mer enn halvparten av aksjene.
Privatpersoner eier 100 % av aksjene i Vikern Holding AS. Personer vises ikke med navn.
Vikern Holding AS har ikke levert konsernregnskap i åpne data, så konsernet har ingen egen indeks. Hvert selskap har sitt eget regnskap.
-
Vikern Holding AS
- Byggsafe AS du er her
- Finstadlavvoen AS
- Hessdalen Utvikling AS
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister 2025 (flertallseier med over 50 % av aksjene). Stemmerettsavtaler og eierskap via utlandet er ikke med.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 826456922
- Org.form
- AS
- Sektor
- Teknisk tjenesteyting og forskning (71.121)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 23. desember 2020 5 år i drift
- Aksjekapital
- 2,70 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Bjørn Magnar Vik, Hessdalsvegen 985, 7380 ÅLEN (HOLTÅLEN)
- Kommune
- Holtålen rang 7–22 av 25 i KOSTRA-gruppe 14
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 12. oktober 2022
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 0 %
- Eid fra samme kommune
- 100 %
- Konsernkjede
-
Eies av: Vikern Holding AS (100 %)
Øverste eier: privatperson
Eieren: flertallseieren Vikern Holding AS (eier 100 %) hadde negativ egenkapital i 2025. gikk med underskudd i 2025. Et svakt morselskap kan påvirke datterselskapet gjennom konsernbidrag, lån og garantier. Det er en indikasjon å følge med på, ikke en vurdering av selskapet.
- Vikern Holding AS · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | – | 68 | 64 | |
| Rang | – | 677 | 953 | |
| Driftsmargin | 88,1 % | 27,4 % | 23,4 % | |
| Totalrentabilitet | 134,0 % | 82,8 % | 28,9 % | |
| Egenkapitalandel | −60,2 % | 16,9 % | 25,3 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,62 | 3,99 | 3,32 | |
| Omsetningsvekst | – | 204,5 % | 65,0 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 0,4 MNOK | 1,3 MNOK | 2,2 MNOK |
| Driftsresultat | 0,4 MNOK | 0,4 MNOK | 0,5 MNOK |
| Resultat før skatt | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,5 MNOK |
| Skattekostnad | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK | 0,1 MNOK |
| Årsresultat | 0,3 MNOK | 0,2 MNOK | 0,4 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK | 1,8 MNOK |
| Omløpsmidler | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK | 0,8 MNOK |
| Egenkapital | −0,2 MNOK | 0,1 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | −2,9 MNOK | −2,6 MNOK | −2,2 MNOK |
| Sum gjeld | 0,5 MNOK | 0,4 MNOK | 1,3 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,2 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6627071.
Videre
Lignende selskaper
- Orkestra AS indeks 64, nr. 947 · sammenlign
- Ørjan Angell AS indeks 64, nr. 948 · sammenlign
- JD Design AS indeks 64, nr. 949 · sammenlign
- Grøsnes AS indeks 64, nr. 952 · sammenlign
- Geoform AS indeks 64, nr. 954 · sammenlign