Risbakken AS
Score · regnskapsår 2025
69av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Små: 128 av 1 260 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 792 av 7 274 · Eiendom
Profil
Løve · Leder
Høy lønnsomhet, høy soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2025, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 63 og soliditet 83 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Metode
Mot sektoren
Risbakken AS ligger 19 poeng over medianen for selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025.
Medianscore 50 blant 1 260 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025: driftsmargin 22,6 % (median 40,3 %) og egenkapitalandel 69,5 % (median 27,9 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 28 MNOK | 17 MNOK |
| Driftsmargin | 22,6 % | 40,3 % |
| Resultatmargin | 20,9 % | 18,6 % |
| Totalrentabilitet | 28,1 % | 8,0 % |
| Egenkapitalandel | 69,5 % | 27,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,44 | 2,35 |
| Likviditetsgrad 1 | 3,27 | 1,26 |
| Omsetningsvekst | 3,7 % | 3,4 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor i 2025. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 69 gjør Risbakken AS det bedre enn 90 % av selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor (1 260 selskaper) i 2025.
Score 2023–2025
- Risbakken AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor
Risbakken AS har score 69 for 2025, rang 792 av 7 274 i sektoren.
Sterkest: Soliditet: persentil 83 mot sammenlignbare, egenkapitalandel 69,5 % mot median 27,9 %. Likviditet: persentil 78 mot sammenlignbare, likviditetsgrad 1 3,27 mot median 1,26.
Ingen områder ligger klart under sammenlignbare.
Skrevet av faste regler fra tallene. Beskriver tallene, forklarer ikke årsaker. Ikke investerings- eller finansrådgivning. Slik lages oppsummeringen
Hva tallene sier
Risbakken AS hadde en driftsmargin på 22,6 % og en egenkapitalandel på 69,5 % i 2025, og er nr. 792 av 7 274 rangerte selskaper i Eiendom.
Fra 2024 til 2025: egenkapitalandelen steg fra 36,5 % til 69,5 % og driftsmarginen steg fra 11,9 % til 22,6 %.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2025.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 16 MNOK og 52 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 10,0 | 46 MNOK |
| EV/EBIT | 8,0 | 52 MNOK |
| P/B | 1,0 | 16 MNOK |
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med faste multipler. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Multiplene er foreløpige standardverdier og må justeres per sektor før tallene brukes til noe. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
Ingen regler slo ut for dette året.
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 7,0 % av gjelden i 2025. Styringsrenten var i snitt 4,30 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2022, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2022, med median driftsmargin 29,3 %. Basert på de 9 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 63 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 83 | vekt 25 % |
| Likviditet | 78 | vekt 15 % |
| Vekst | 52 | vekt 15 % |
| Konsistens | 63 | vekt 15 % |
Varighet: 53 (snitt over 3 år)
Indeksversjon 2. Datakompletthet 100 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Risbakken AS?
Driftsmarginen var 22,6 % i 2025, mot en median på 40,3 % blant selskaper i Morning-klassen Små i samme sektor. Totalrentabiliteten var 28,1 %.
Hvor solid er Risbakken AS?
Egenkapitalandelen var 69,5 % i 2025 (median 27,9 %). Gjeldsgraden var 0,44 (median 2,35).
Hvordan er likviditeten i Risbakken AS?
Likviditetsgrad 1 var 3,27 i 2025 (median 1,26).
Hvordan står Risbakken AS i Eiendom?
Risbakken AS er nr. 792 av 7 274 rangerte selskaper i Eiendom for 2025. Blant selskaper i Morning-klassen Små er det nr. 128 av 1 260. Omsetningen endret seg 3,7 % fra året før.
Konsernregnskap
Selskapet er registrert som del av et konsern, men vi har ikke noe konsernregnskap for det. Konsernregnskapet leveres av morselskapet, og åpne data sier ikke hvilket selskap det er.
Tolk tallene med forsiktighet: et selskap i et konsern kan se solid ut på grunn av konsernbidrag, eller svakt fordi utbytte går opp til morselskapet. Tallene er indikasjoner, ikke fasit.
Vi viser ikke konsernstrukturen, fordi åpne data ikke sier hvem som eier hvem.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 826489642
- Org.form
- AS · del av et konsern
- Sektor
- Eiendom (68.120)
- Morning selskapsklasse
- Små
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 15. januar 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,14 MNOK
- Forretningsadresse
- c/o Redback AS, Aslakveien 14E, 0753 OSLO
- Kommune
- Oslo rang 63–220 av 357 i landet
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Eiere og eierandeler vises her når uttrekket av aksjonærdata er på plass.
Kommer · ikke bygget ennå
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 39 | 52 | 69 | |
| Rang | 4 719 | 3 213 | 792 | |
| Driftsmargin | 8,8 % | 11,9 % | 22,6 % | |
| Totalrentabilitet | 4,0 % | 7,5 % | 28,1 % | |
| Egenkapitalandel | 24,9 % | 36,5 % | 69,5 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,88 | 3,20 | 3,27 | |
| Omsetningsvekst | – | 0,0 % | 3,7 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 27,0 MNOK | 27,0 MNOK | 28,0 MNOK |
| Driftsresultat | 2,4 MNOK | 3,2 MNOK | 6,3 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,0 MNOK | 2,6 MNOK | 5,8 MNOK |
| Årsresultat | 1,0 MNOK | 2,0 MNOK | 4,6 MNOK |
| Finanskostnader | 1,5 MNOK | 0,6 MNOK | 0,5 MNOK |
| Sum eiendeler | 62,2 MNOK | 42,9 MNOK | 22,5 MNOK |
| Omløpsmidler | 62,0 MNOK | 42,9 MNOK | 22,5 MNOK |
| Egenkapital | 15,5 MNOK | 15,7 MNOK | 15,7 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 1,0 MNOK | 1,2 MNOK | 1,2 MNOK |
| Sum gjeld | 46,7 MNOK | 27,2 MNOK | 6,9 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 32,9 MNOK | 13,4 MNOK | 6,9 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 6856142.
Videre
Lignende selskaper
- Tangskogen Eiendom AS indeks 69, nr. 773 · sammenlign
- Bne Kanalhotellet AS indeks 69, nr. 786 · sammenlign
- Ulsmågveien 1 Eiendom AS indeks 69, nr. 790 · sammenlign
- Grundvik Marina AS indeks 68, nr. 806 · sammenlign
- Preg Eiendomsutvikling AS indeks 68, nr. 812 · sammenlign