Mementoit AS
Score · regnskapsår 2023
47av 100
Slik leser du dette: selskapet står bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Hva betyr det?
Rang i Morning-klassen Mikro: 693 av 1 326 · Hva er Morning selskapsklasser?
Plass i hele sektoren: 1 646 av 3 024 · Informasjon og kommunikasjon
Profil
Gepard · Sprinter
Høy lønnsomhet, lavere soliditet
Posisjon mot jevnbyrdige selskaper i 2023, ikke en vurdering av selskapet. Ut fra lønnsomhet 83 og soliditet 20 av 100 blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Metode
Mot sektoren
Mementoit AS ligger 1 poeng under medianen for selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023.
Medianscore 48 blant 1 325 selskaper.
Mot selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023: driftsmargin 20,9 % (median 3,7 %) og egenkapitalandel 11,9 % (median 39,5 %).
Tallene bak scoren
| Mål | Selskapet | Median |
|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 MNOK | 3 MNOK |
| Driftsmargin | 20,9 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 20,5 % | 3,6 % |
| Totalrentabilitet | 55,8 % | 6,9 % |
| Egenkapitalandel | 11,9 % | 39,5 % |
| Gjeldsgrad | 7,41 | 1,14 |
| Likviditetsgrad 1 | 0,99 | 1,50 |
| Omsetningsvekst | – | 4,6 % |
Medianen og «bedre enn» gjelder selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor i 2023. Stolpen viser andelen selskaper tallet er bedre enn.
Med indeks 47 gjør Mementoit AS det bedre enn 48 % av selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor (1 326 selskaper) i 2023.
Score 2023–2025
- Mementoit AS
- Median: selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor
Hva tallene sier
Mementoit AS hadde en driftsmargin på 20,9 % og en egenkapitalandel på 11,9 % i 2023, og er nr. 1 646 av 3 024 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon.
Teksten er laget automatisk fra regnskapstallene for 2023.
Tre enkle metoder
Metodene gir mellom 0 MNOK og 10 MNOK.
| Metode | Multippel | Anslag |
|---|---|---|
| P/E | 17,7 | 9 MNOK |
| EV/EBIT | 14,3 | 10 MNOK |
| P/B | 2,6 | 0 MNOK |
Børsbasis er verdien med børsmultipler. Anslaget er trukket ned med 51 % for et unotert selskap: 20 % for manglende omsettelighet og 38 % for størrelse (småbedriftspremie 4 % på avkastningskravet).
Mekanisk estimat fra offentlige regnskaper, ikke rådgivning. Mekanisk estimat fra offentlige regnskapstall med børsmultipler og faste justeringer. Ikke en verdivurdering og ikke råd om kjøp eller salg. Se regnestykket
Verdt å se nærmere på
- følg med
Vurder å styrke likviditeten: kortsiktig gjeld er 1,0 ganger omløpsmidlene.
Tallgrunnlag: Likviditetsgrad 1 0,99 (median 1,50).
Indikasjoner basert på siste årsregnskap fra åpne data. Ikke investerings- eller finansrådgivning.
Finanskostnadene var 1,7 % av gjelden i 2023. Styringsrenten var i snitt 3,54 % samme år. Dette er en enkel beskrivelse av hva gjelden kostet, ikke en modell for rentefølsomhet.
Se rente, priser og valuta for sektoren
Datakvalitet
Ingen avvik funnet i tallene.
Scenarioanalyse: sektorens svakeste år
Vi har ikke regnskap for 2026, sektorens svakeste år, for dette selskapet.
Det svakeste året for sektoren var 2026, med median driftsmargin 4,1 %. Basert på de 8 regnskapsårene vi har. Analysen utvides når flere år hentes eller importeres. Metode
Hva scoren består av
| Lønnsomhet | 83 | vekt 30 % |
|---|---|---|
| Soliditet | 20 | vekt 25 % |
| Likviditet | 24 | vekt 15 % |
| Vekst | – | mangler data, ikke med |
| Konsistens | 43 | vekt 15 % |
Indeksversjon 2. Datakompletthet 85 %: andelen av vektene som hadde data.
Spørsmål og svar
Hvor lønnsomt er Mementoit AS?
Driftsmarginen var 20,9 % i 2023, mot en median på 3,7 % blant selskaper i Morning-klassen Mikro i samme sektor. Totalrentabiliteten var 55,8 %.
Hvor solid er Mementoit AS?
Egenkapitalandelen var 11,9 % i 2023 (median 39,5 %). Gjeldsgraden var 7,41 (median 1,14).
Hvordan er likviditeten i Mementoit AS?
Likviditetsgrad 1 var 0,99 i 2023 (median 1,50). Omløpsmidlene dekket ikke den kortsiktige gjelden.
Hvordan står Mementoit AS i Informasjon og kommunikasjon?
Mementoit AS er nr. 1 646 av 3 024 rangerte selskaper i Informasjon og kommunikasjon for 2023. Blant selskaper i Morning-klassen Mikro er det nr. 693 av 1 326.
Fra Enhetsregisteret
- Org.nr.
- 826515562
- Org.form
- AS
- Sektor
- Informasjon og kommunikasjon (62.100)
- Morning selskapsklasse
- Mikro
- Ansatte
- 0–4 (ikke registrert)
- Stiftet
- 20. januar 2021 5 år i drift
- Aksjekapital
- 0,03 MNOK
- Forretningsadresse
- Borgeskogsvingen 11A, 3160 STOKKE (SANDEFJORD)
- Kommune
- Sandefjord rang 2–7 av 10 i KOSTRA-gruppe 11
- Revisjon
- Revisjon fravalgt fra 21. november 2024
- Siste innsendte regnskap
- 2025
Kilde: Enhetsregisteret, Brønnøysundregistrene. Antall ansatte rapporteres av selskapet og kan være eldre enn regnskapet. Se selskapet hos Brønnøysundregistrene
Eierskap og roller
Henter roller …
Kilde: Enhetsregisteret, hentet 1. november 2026. Bare navn vises.
Aksjonærer (2025)
- Antall aksjonærer
- 1 (én eier)
- Største eier
- 100,0 %
- Fordeling
- selskaper 100 % · privatpersoner 0 % · utenlandske 100 %
- Konsernkjede
- Øverste eier: EDWARD TOMBRE INVEST
- EDWARD TOMBRE INVEST (Frankrike) · 100,0 %
Selskapet er nytt i aksjonærregisteret i 2025.
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister per 2025. Tallene kan være eldre enn dagens eierforhold. Privatpersoner vises ikke med navn.
Feil i dataene?
Ser du en feil i tallene eller i hvordan selskapet er koblet (sektor, holding, konsern)? Gi beskjed. Rettelser krever dokumentasjon.
Tallene ble sist hentet 30. oktober 2026.
Utvikling år for år · 2023–2025
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 | Utvikling |
|---|---|---|---|---|
| Indeks | 47 | 48 | 51 | |
| Rang | 1 646 | 1 723 | 1 485 | |
| Driftsmargin | 20,9 % | 26,6 % | 30,5 % | |
| Totalrentabilitet | 55,8 % | 67,6 % | 70,0 % | |
| Egenkapitalandel | 11,9 % | 16,1 % | 19,1 % | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,99 | 1,03 | 1,07 | |
| Omsetningsvekst | – | −18,6 % | −11,8 % |
Regnskapstall
Fra Brønnøysundregistrene, i selskapets regnskapsvaluta (NOK).
| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6,3 MNOK | 5,1 MNOK | 4,5 MNOK |
| Driftsresultat | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK | 1,4 MNOK |
| Resultat før skatt | 1,3 MNOK | 1,3 MNOK | 1,4 MNOK |
| Skattekostnad | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Årsresultat | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK | 1,0 MNOK |
| Finanskostnader | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK | 0,0 MNOK |
| Sum eiendeler | 2,4 MNOK | 2,0 MNOK | 2,0 MNOK |
| Omløpsmidler | 2,0 MNOK | 1,7 MNOK | 1,7 MNOK |
| Egenkapital | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,4 MNOK |
| Opptjent egenkapital | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK | 0,3 MNOK |
| Sum gjeld | 2,1 MNOK | 1,7 MNOK | 1,6 MNOK |
| Kortsiktig gjeld | 2,1 MNOK | 1,7 MNOK | 1,6 MNOK |
Kilde: Brønnøysundregistrene (Regnskapsregisteret), hentet 30. oktober 2026, regnskaps-id 5363495.
Videre
Lignende selskaper
- Scape Management AS indeks 47, nr. 1 644 · sammenlign
- Hamar Colonialforrætning AS indeks 47, nr. 1 645 · sammenlign
- Dyktig AS indeks 47, nr. 1 647 · sammenlign
- HOBERG & Vestrheim AS indeks 47, nr. 1 648 · sammenlign
- Noki Eiendom AS indeks 47, nr. 1 651 · sammenlign